Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Выставки
Выставки

Международная специализированная выставка кондитерской и хлебопекарной промышленности,
Украина, Киев, Выставочный Комплекс "АККО Интернешнл"

14-16 октября 2014 года

VII Международный форум,
ВЦ «КиевЭкспоПлаза» (Украина, г. Киев, ул. Салютная, 2-б)
Новости

Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка представив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації...

Більше новин за тегами
Статьи

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
52
04.07.2014р.
Україна б'є чергові рекорди з експорту соняшникової олії

Вже з повною впевненістю можна говорити, що незважаючи на соціально-політичну та економічну нестабільність, Україна експортує рекордні обсяги соняшникової олії. Попередній рекорд був у 2011/2012 маркетинговому році, коли на експорт було відправлено 3,064 млн тонн соняшникової олії, пише портал «Дело». 

Настільки позитивні результати стали можливі завдяки гарному врожаю соняшнику. Нагадаємо, минулого року через поганий урожай виробники зіткнулися з нестачею сировини, частина компаній переорієнтувалися на переробку сої. 

Наприкінці квітня ЄС в односторонньому порядку знизив мита на українську продукцію, в тому числі і 2%-ную ввізне мито на українську соняшникову олію. 

За оцінками експертів, обнулення мита не зробило істотного впливу на обсяги поставок соняшникової олії з України до Євросоюзу. 

«Мито в 2% не було бар'єром для поставок української олії в ЄС», — вважає Марія Колесник, голова аналітичного департаменту консалтингової групи «ААА». На її думку, зниження мита приведе скоріше не до збільшення обсягів, а до поліпшення фінансових показників компаній-експортерів. 

На ринок Європейського союзу припадає приблизно 12% експорту олії з України. Найбільшими споживачами нашого олії є Індія, Китай і Єгипет. 

Тим не менш, саме квітень і травень стали рекордними за обсягами експорту — 449,3 і 491,4 тис. тонн відповідно. 

Компанією номер один за обсягами експорту сирої соняшникової олії є група компаній «Кернел"» Андрія Веревського. За 9 місяців поточного сезону компанія вивезла за кордон 687,8 тис. тонн масла. У трійку найбільших також входить група компаній «Креатив» (389,1) і «Каргіл» (363). 

Що стосується прогнозів на наступний сезон, то Україна може виробити і поставити на зовнішні ринки ще більше масла. За оцінками міністерства сільського господарства США, в 2014/2015 році виробництво соняшникової олії в Україні планується на рівні 4175000, з яких 3,7 млн ​​може бути відправлено на експорт. 

Конфлікт на сході України не повинен зробити впливу на обсяг зібраного в новому сезоні соняшнику, а значить і на обсяг виробленого в Україні масла. 

Як зазначає Марія Колесник, в Луганській області соняшник засіяний в основному на півночі. Ця територія контролюється Україною. У Донецькій області соняшник росте на півдні, в Приазов'ї і частково в східній частині. Саме східні райони перебувають під контролем сепаратистів.

«"Проте обсяг вирощуваного там соняшнику не зробить впливу на загальний обсяг зібраного врожаю», — вважає експерт. 

Як повідомлялося раніше, практично всі соняшникова олія, яке виробляють українські ОЕЗи, йде на експорт — порядку 90%.

Джерело: Agravery.com

Теги и ключевые фразы



Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати



Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   



 Реклама: |
При использовании материалов ссылка на www.harchovyk.com (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.