Сьогодні Україна займає перше місце у експорті волоського горіха серед країн Європи, а також входить у ТОП-5 виробників цього продукту в світі. Разом з тим, залишаються деякі питання щодо...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Виробництво шоколадної продукції в Україні в минулому році скоротилася на 6% ― до 170,4 тис. тонн. У 2015 році виробники випустили 181,7 тис. тонн шоколадних батончиків, плиток і цукерок.
Про це згідно з даними Держстатистики пише Delo.ua.
За даними аналітиків компанії Pro-consulting, за минулий рік виробництво шоколадних батончиків і плиток знову збільшилося за рахунок зростання попиту на даний вид продукції.
«Тим не менш, обсяги виробництва шоколадних цукерок продовжували скорочуватися. При цьому скорочення в грошах було набагато нижчим, ніж в натуральному вираженні», ― зазначили в аналітичній компанії.
Крім того, у 2016 році обсяги експорту шоколаду продовжили падати як в грошовому, так і в натуральному вираженні.
«Основна причина ― втрата російського ринку», ― зазначили в Pro-consulting.
До того ж, втрата російського ринку негативно позначилася на просуванні продукції і в середньоазіатських країнах колишнього Радянського Союзу, адже транзит через територію Росії закритий.
«Поставляємо продукцію двома морями ― Чорним і Каспійським. Це в два рази довше за часом і в три рази дорожче. Ми не пішли ні з одного ринку, однак конкурувати на них нам стало складніше через зростання цін внаслідок подорожчання логістики», ― розповів виконавчий директор кондитерської фабрики «АВК» Роман Бабець.
Так, за даними Держстатистики, за 11 місяців 2016 року українські виробники відвантажили 50,7 тис. тонн (117,5 млн дол.) шоколадної продукції, що на 13,9% менше, ніж роком раніше. За аналогічний період 2015 року було експортовано 58,9 тис. тонн (139,8 млн дол.) продукції.
Якщо дивитися на географію поставок, то основним покупцем українських солодощів в минулому році став Казахстан. На його частку припало 17,5% всіх поставок в грошовому вираженні.
Країни-експортери українського шоколаду у 2016 році:
1. Казахстан (23,5 млн дол.);
2. Білорусь (11,2 млн дол.);
3. Грузія (11,2 млн дол.);
4. Інші країни (88,1 млн дол.).
Разом з тим, основною країною-імпортером шоколаду в Україні в грошовому вираженні стала Польща. На її частку припадає 36,8% всіх поставок. У 2015 році лідером серед країн-імпортерів була Росія (36,68%).
Країни-імпортери шоколаду в Україну у 2016 році:
1. Польща (25,9 млн дол.);
2. Голландія (11,3 млн дол.);
3. Німеччина (11 млн дол.);
4. Інші країни (22,1 млн дол.).
Джерело: Agravery.com
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |