Змінилося місце проведення головних виставок харчової промисловості України «INPRODMASH & UPAKOVKA'2014».
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Продукція кримських виноробів, яка надходить на реалізацію в інші регіони Російської Федерації, двічі обкладається податком.
Про це під час круглого столу з питань розвитку виноградарства і виноробства в Криму в перехідний період повідомила голова кримського «Бюро винограду і вина», директор заводу шампанських вин «Новий Світ», депутат «Держради» Криму Яніна Павленко.
За її словами, в Росії діяльність галузі регулюється федеральним законом «Про обіг алкоголю», в якому сказано, що федеральна спеціальна марка — це марка, яка клеїться на алкогольну продукцію, що реалізується всередині країни, а акцизна марка — призначена для експортного алкоголю.
Павленко повідомила, що ще до анексії Криму багато підприємств-імпортерів замовили, отримали і оплатили гарантію на акцизні марки для передачі їх в подальшому виробникам, які перебувають на території Криму для вивозу продукції на територію Росії.
«Практично кожен виробник, який здійснював експортні операції, обклеїв цією акцизною маркою і відправив свою продукцію на територію Росії. Ніщо не віщувало біди, крім одного: в останній місяць податкова інспекція Криму і Севастополя своїми листами пояснила, що при таких операціях з продукцією, обклеєній імпортною акцизною маркою, необхідно сплатити ще й акцизний збір, і ПДВ з кожної реалізованої на територію Росії пляшки. Тобто наші імпортери, набуваючи цю марку, сплачували гарантію, і за зобов'язаннями повинні при отриманні оплачувати акцизний збір і ПДВ. Що вони і робили», — зазначила Павленко, передає fruit-inform.com.
Таким чином, за словами Павленка, вимога податкової інспекції — це фактично подвійне оподаткування всередині однієї держави.
Павленко також підкреслила, що для врегулювання ситуації вона, як депутат, підготувала поправку до постанови «Держради» Криму «Про податки і збори».
«Ми намагаємося винести на найближчу сесію у вигляді цієї поправки питання, щоб по відношенню до таких товарів, обклеєним саме акцизною маркою, і акцизний збір, і ПДВ для виробників були нульовими, оскільки їх оплачує покупець на території Росії», — уточнила Павленко.
16 березня 2014 на території Криму і міста Севастополя пройшов так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали дане голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.