Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 




Последние новости
Последние новости
Быть сильными в условиях кризиса
25.05.2015р.

Международные финансовые организации и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Agri Invest Forum
02.04.2015р.

Какой будет экспортная стратегия агробизнеса...

916
27.11.2019р. |
Підвищення енергоефективності. Методи та рішення

Ключовим пріоритетом сучасного виробництва є фактор ефективності. Процеси оптимізації відбуваються у всіх сферах діяльності підприємства – це дає змогу знизити собівартість виробленої продукції і, що найважливіше, постійно підвищувати її якість та змінювати асортимент відповідно до ринкової ситуації.

У цій публікації ми розглянемо питання підвищення енергоефективності холодильного комплексу обладнання на підприємствах харчової промисловості в розрізі таких інженерних аспектів:

·      холодоагент;

·      схематичне рішення;

·      особливі умови роботи системи холодопостачання.

Бізнес заморожених продуктів є дуже цікавим у комерційному плані. В усьому світі він зарекомендував себе як напрям, що приносить суттєві вигоди усім учасникам ринку. Під час організації холодопостачання на базовому етапі завжди постає питання вибору холодоагента, тому що саме цей етап визначає витрати підприємства в процесі експлуатації, що пов'язані з електроенергією.

Холодильний агент

Найбільш ефективним холодоагентом визнано аміак – як промисловий холодоагент у холодильних системах з потужністю від одиниць мегаватів і вище. Енергоспоживання аміачної холодильної системи як мінімум на 15-20% нижче, ніж системи, побудованої на будь-якому іншому холодильному агентові. Тож зазвичай на промислових підприємствах роблять вибір на користь аміаку.

Схематичне рішення

Інженерне рішення в плані проектування аміачного комплексу холодопостачання завжди перебуває в полі застосування насосно-циркуляційної системи (гравітаційної) із застосуванням економайзерів, можливо, з варіантом використання каскадної системи із С02 (вуглекислота) для зниження заправлення аміаку та підвищення ефективності на лініях заморожування. Застосування переохолоджувачів також має на меті підвищення ефективності. Широко застосовують системи відкритого типу, оскільки вони є більш ефективними порівняно із використанням переохолоджувача закритого типу. Рішення дозволяє реалізувати одразу кілька переваг:

·      зниження рівня флеш-газу в рідинній лінії;

·      зниження температури рідини, що подається в циркуляційний ресивер;

·      зниження температури газу, , що подається на другий щабель стиснення (підвищення щільності газу) тощо.

Особливі умови роботи системи холодопостачання. IPS8 Danfoss

Ми розповіли про деякі ключові моменти у плані вибору холодоагента та схемних рішень побудови системи холодопостачання. Більше приділимо уваги збереженню високої ефективності в процесі експлуатації. Процес експлуатації стосується багатьох сфер, проте ми зупинимося на процесі відокремлення деяких газів, які потрапляють у холодильну систему разом із основним холодоагентом (аміаком).

Наявність повітря і некондесуючих газів (НКГ) знижує енергетичну ефективність і термін служби обладнання. Повітря проникає в систему при монтажі, сервісному обслуговуванні, порушенні герметичності, через зварені шви та пористі матеріали, а також при заправці системи холодоагентом.

Наведемо дуже характерний приклад: наявність повітря в аміаку призводить до збільшення температури конденсації основного холодоагенту.

Своєю чергою, підвищення температури конденсації на 1°C призводить до:

·      зниження КПД на 3%;

·      підвищення електроспоживання на 3%;

·      зниження холодопродуктивності на 1%.

Приклад:

Споживана потужність аміачної холодильної системи (АХС)                = 500 кВт

Час роботи компресора за рік                                                                        = 5000 годин

Переохолодження                                                                                            = 5 K

Вартість електроенергії                                                                                   = 0,1 EUR/кВт год

Річне енергоспоживання АХС                                                                        = 2 500 000 кВт год

Річні витрати на електроенергію                                                                  = 250 000 EUR

Розрахункове підвищення температури конденсації                              = 2 K

Розрахункове підвищення енергоспоживання                                         = 8,2 %

Річна додаткова витрата через наявність повітря                                    = 204 000 кВт год

Щорічна економія у результаті заходів щодо усунення повітря       = 20 400 EUR

У сучасних системах відділення НКГ часто відбувається із застосуванням інтегрованих установок, але такі установки мають низьку ефективність, їх робота залежить від поточних робочих режимів холодильної системи у даний момент. Значними перевагами володіє автономний повітровіддільник IPS8 Danfoss.

IPS8 – це автономний агрегат повної заводської готовності для автоматичного видалення НКГ із холодильної системи. IPS8 може включати, за потреби, до восьми точок відбору пароповітряної суміші. 

Вище було наведено дані про результати роботи IPS8 на підприємствах Європи. Варто зауважити, що інтегровані повітровіддільники мали істотно меншу ефективність, ніж IPS8 Danfoss. Автономний повітровіддільник Данфосс простий у під’єднанні та налаштуванні завдяки інтелектуальному керуванню. Обладнання можна швидко під’єднати, воно не вимагає проектних робіт, може бути змонтоване у замовника силами сервісної служби. IPS8 має систему автоматичної діагностики.

Вирішення завдання відділення НКГ є послідовним кроком до підвищення та підтримки високої ефективності системи холодопостачання шляхом зниження енерговитрат.

Леонід Тихомиров

Регіональний представник напрямку

холодильного обладнання Данфосс

Україна, Грузія.

+380503208336

[email protected]

Теги и ключевые фразы

Більше статей за тегами
  • Холодильний агент
  • холодопостачання
  • Схематичне рішення
  • Данфосс


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
Більше пропозицій за тегами

При использовании материалов ссылка на www.harchovyk.com (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.