Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 




Последние новости
Последние новости
Быть сильными в условиях кризиса
25.05.2015р.

Международные финансовые организации и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Agri Invest Forum
02.04.2015р.

Какой будет экспортная стратегия агробизнеса...

1342
21.09.2017р. |
На ринку шоколаду

В Україні з 20 червня 2017 року набули чинності антидемпінгові мита на імпорт російського шоколаду. Строком на 5 років таке мито у розмірі 31,33% будуть застосовувати до таких товарів: шоколад й інші готові харчові продукти із вмістом какао у вигляді блоків, плиток чи батонів з начинкою, масою нетто до 2 кг; шоколад і шоколадні вироби з вмістом какао, шоколадні цукерки з начинкою або без начинки, які містять алкоголь; шоколад і шоколадні вироби з вмістом какао, шоколадні цукерки з начинкою або без неї, які не містять алкоголь; кондитерські вироби з цукру та їх замінники, виготовлені з цукрозамінників, з вмістом какао.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила, що упродовж 2013-2015 років демпінговий імпорт в Україну деяких видів шоколаду й інших готових харчових продуктів із вмістом какао походженням з РФ здійснювали за цінами, нижчими за ціни національного товаровиробника. Це призвело до скорочення обсягів виробництва цієї продукції в Україні на 7,63% і зниження продажів на внутрішньому ринку на 20,85%. Зменшилася рентабельність реалізації шоколадної продукції, скоротилися виробничі потужності тощо.

Виробництво. Експорт/імпорт шоколаду

Виробництво шоколадної продукції в Україні минулого року скоротиласядо 170,4 тис. т. У 2015 році виробники випустили 181,7 тис. т шоколадних батончиків, плиток і цукерок ‒ це дані Держстатистики. Торік попит на шоколадні батончики і плитки почали зростати. Загалом же виробництво шоколадних цукерок скорочується, при цьому, як зазначають у компанії Pro-consulting, в грошах таке скорочення набагато нижче, ніж у натуральному виразі.

На тлі труднощів на внутрішнього ринку саме експорт стає рятувальною паличкою для вітчизняних кондитерів. Шлях відкритий для поставок до ЄС,але, водночас, доступ до ринків СНД ускладнений через проблеми з транзитом через РФ. Конкурувати на цих ринках теж стало складніше внаслідок подорожчання логістики.

Торік теж продовжили спадати обсяги експорту шоколаду як у грошовому, так і в натуральному виразі. За даними Держстатистики, за 11 місяців 2016 р. українські виробники відвантажили 50,7 тис. т ($117,5 млн) шоколадної продукції (на 13,9% менше ніж роком раніше).

Географія поставок українського шоколаду у 2016 р.

1. Казахстан ($23,5 млн); 2. Білорусь ($11,2 млн);

3. Грузія ($11,2 млн); 4. Інші країни ($88,1 млн).

Країни-імпортери шоколаду в Україну у 2016 році

1. Польща ($25,9 млн); 2. Голландія ($11,3 млн);

3. Німеччина ($11 млн); 4. Інші країни ($22,1 млн).

 

 Продукти з какао та шоколаду

На сьогодні є чинним наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України №157 «Про затвердження Вимог до продуктів з какао та шоколаду». Документ дозволяє уніфікувати із законодавством ЄС та з міжнародним стандартом «Кодекс Аліментаріус» вимоги до шоколадної продукції, розширити і гармонізувати класифікацію кондитерських виробів, що сприятиме розвитку експорту на європейський ринок.

Наказ робить суворішими вимоги до сировини, яку використовують у кондитерському виробництві. Змінилися вимоги щодо фізично-хімічних властивостей сировини, зокрема, суттєво знижено – з 0,7% до 0,5% та 0,35% (для пресованого масла) – важливий для жирової продукції показник – масову частку неомилюваних речовин, який впливає на смакові якості. Документ також запроваджує додаткові вимоги до маркування основних характеристик шоколаду, що сприятиме кращій інформованості споживачів. В інтересах споживача є й обов’язкові положення Наказу щодо чіткої класифікації шоколаду з відповідними встановленими вимогами до мінімальної кількості какао-продуктів та молокопродуктів (для молочного і білого шоколаду) у ньому.

Глава Асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк зазначив, що, безумовно, класифікація шоколаду міститься і в державному стандарті ДСТУ 3924 «Шоколад. Загальні технічні умови», але держстандарти є необов’язковими на відміну від Наказу Мінагрополітики, який має силу технічного регламенту (законодавчого акта). Тому важливо, що було закріплено мінімальні вимоги щодо якості у Наказі, а це відповідно не менше 35% какао-продуктів у чорному шоколаді, 25% – у молочному, і 20% – у білому.

Підготовлено за матеріалами з офіційних джерел 

 

 

Теги и ключевые фразы

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
Більше пропозицій за тегами

При использовании материалов ссылка на www.harchovyk.com (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.