Современный рынок масложировых продуктов (масла...
Международный форум пищевой промышленности и...
Международный форум пищевой промышленности и...
ВАТ „УкрНДІпродмаш” розробляє та виробляє хлібопекарські та кондитерські печі з газовим обігріванням. Нині підприємство працює над розробкою та виробництвом аналогічних печей з електрообігрівальним устаткуванням. Про хлібопекарне обладнання та новітні розробки „УкрНДІпродмаш” розповів начальник відділу конструкторського бюро підприємства, кандидат технічних наук Анатолій Корчинський.
– Основним напрямом роботи нашого конструкторського бюро нині є розробка і виробництво хлібопекарських та кондитерських печей. Серед обладнання, яке пропонуємо хлібопекарським підприємствам, – розстійні шафи, тістомісильні машини, укладачі для тістових заготовок тощо. Працюємо також над виробництвом обладнання спеціально для технологічного процесу виготовлення вафлів: від дозування інгредієнтами, замішування тіста, випікання, намащування – до охолодження. Таке обладнання вже успішно працює на 5–6 виробництвах в Україні.
– Якими ще розробками може похвалитись підприємство?
– Найбільшим попитом користуються останні розробки хлібопекарських печей, які можуть випікати хліб житньо-пшеничний (80% житнього борошна, 20% – пшеничного з добавками солоду, сухого картопляного пюре), адже такий хліб технологічно складний для випікання. Наші печі дозволяють випікати і пшеничні сорти хліба, і житні. Тобто печі – багатофункціональні, і в цьому полягає їх головна особливість.
Такі печі встановлені й успішно працюють фактично у всіх регіонах України. Характерним для кожного регіону є те, що у різних куточках України є свої вимоги до готової продукції, тобто переважає різний смаковий асортимент: на півночі – споживачі надають перевагу житньо-пшеничним сортам, на півдні – пшеничним.
ВАТ „УкрНДІпродмаш” спільно з виробниками обладнання – Калинівським машинобудівним заводом (Вінницька обл.) та Броварським заводом – втілюють власні наукові розробки в життя. Броварський завод займається випуском малогабаритних печей старого зразка. Нещодавно було виготовлено двоповерхову піч для випікання хліба та хлібобулочних виробів з малою габаритністю, зате з більшою продуктивністю. Калиновський завод випускає тунельні печі.
Нині нам вдалося за допомогою спеціальних розробок значно зекономити споживання обладнанням електроенергії, газу. Ми звернули увагу на те, що обладнання, виготовлене, наприклад, на Шебекінському машинобудівному заводі (Росія), споживає до 20 м3 на годину, а наше – лише 12,5-13 м3на годину.
Окрім того, ми створили економний парогенератор (використовує 17 м3 газу і на випікання, і на виробництво пари), вбудований в піч, що дозволяє обходитись без спеціальної котельні. Для утилізації тепла, вихідних газів пропонуємо також спеціальні теплоутилізатори.
– З якими виробниками обладнання працює підприємство?
– ВАТ „УкрНДІпродмаш” спільно із ЗАТ „Калинівський машинобудівний завод” і ПУ Броварський завод „Торгмаш” освоїли серійне виробництво газових хлібопекарних печей марки А2-ХПК з однією і двома тунельними пекарними камерами. Трирічний досвід експлуатації цих печей на хлібопекарних підприємствах різних регіонів України (Херсон, Івано-Франківськ, Полонне, Хмельник, Біла Церква, Київ, Канів, Запоріжжя, Токмак, Городня, Волноваха, Авдіївка тощо) підтвердив їх високу надійність, економічність у використанні палива, універсальність у виробництві широкого асортименту хліба і хлібобулочних виробів, високу якість виготовлюваної продукції
У 2006 р. розроблено та підготовлено для серійного виробництва типорозмірний ряд печей з тунельною пекарною камерою марки А2-ХПЕ, які використовують як джерело обігрівання електроенергію.
Усі печі призначені для випічки широкого асортименту хліба і хлібобулочних виробів з пшеничного, житнього або суміші борошна, який випікатиметься безпосередньо на сітчастому поді, металевих листах або формах. Печі можуть використовуватись також для випікання борошняних кондитерських виробів, наприклад, пряників, кексів, бісквітів, заготовок тортів тощо. Широкий асортимент виробів випікають завдяки встановленню і підтримуванню в автоматичному режимі не менше ніж в 4 зонах пекарних камер печей режимів температури і вологи, в тому числі спеціальних режимів, наприклад, „обжарювання”. Перша зона печей А2-ХПК оснащена устаткуванням для примусового конвективного теплоприводу від пароповітряної суміші пекарної камери до тістових заготовок. Це забезпечує:
– високу інтенсивність теплоприводу до виробів, що випікаються, за порівняно низьких температур теплоносія у системі обігрівання печі (температура продуктів згоряння палива в камері змішування 300–3500 С гарантує тривалу експлуатацію системи обігрівання печі);
– зниження температури виробів, які випікаються;
– підвищення якості виготовлюваної продукції.
Підприємство продовжує працювати над вдосконаленням впроваджених технологій та новими розробками, спрямованими на осучаснення обладнання та енергоощадливість його роботи.
Оксана Сворик
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.
Особливості виробництва ковбас
Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.
25/03/2019
|
302
|
30/07/2015
|
63
|