Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 




Последние новости
Последние новости
Быть сильными в условиях кризиса
25.05.2015р.

Международные финансовые организации и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Agri Invest Forum
02.04.2015р.

Какой будет экспортная стратегия агробизнеса...

2489
03.11.2015р. |
Озонування продукції: переваги застосування

Мікробне зараження харчових продуктів може становити небезпеку для споживачів і скорочує терміни реалізації продукції. Для зниження рівня мікробного забруднення використовують теплову обробку, гама-випромінювання, хімічні консерванти.

Протягом останніх років зусилля виробників харчової продукції спрямовані на зниження енерговитрат, збільшення термінів зберігання продукції, зменшення кількості застосовуваних у технологічних процесах консервантів і хімікатів. У зв’язку з цим з’явилися нові розробки із застосуванням електрофізичних процесів. Найефективнішими і широко використовуваними у світовій практиці є методики, засновані на озонових технологіях.

Практичне застосування озону

На етапі вирощування, зберігання і переробки рослинних продуктів використання озонової системи дає можливість мінімізувати пошкодження та забруднення продукції, зокрема хвороботворної мікрофлори. Озон застосовують на таких етапах виробничого циклу:

• знезараження води для поливання рослин,

• знезараження та продовження терміну зберігання овочів і фруктів у овочесховищах,

• транспортування овочів і фруктів,

• миття овочів і фруктів перед заморожуванням,

• знезараження в процесі сушіння (сублімації) овочів, фруктів і ягід,

• забезпечення рециркуляції води в процесі поливання, миття овочів і фруктів (оборотне водопостачання),

• виготовлення льоду з озонованою води,

• очищення і знезараження води з свердловин,

• очищення стічних вод.

Зупинимося детальніше на зберіганні і транспортуванні продукції з використанням озону, що дає змогу збільшити її збереження. Застосовувати озонування потрібно на всіх етапах роботи сховища: для дезінфекції перед закладанням, для дезінфекції тари, дератизації в процесі зберігання. Обробка озоном в період зберігання запобігає обсіменінню продукції розмноженню мікробів, вірусів, бактерій, грибків), тобто знищує більшу частину патогенної мікрофлори, а решту «заморожує» і не дає змоги їй розвиватися під час зберігання, що захищає продукцію від псування. Озон також руйнує етилен, що виділяється продукцією, а це в комплексі зі знезаражувальним ефектом сприяє продовженню терміну зберігання до 2 разів і знижує до 50% втрати продукції в період зберігання.

Доцільно застосувати озон і для обробки перевезеної автомобільними і залізничними рефрижераторами плодоовочевої продукції. Періодичне озонування перевезеної продукції на 10–15% знижує втрати в результаті гнильних процесів при низьких температурах і зменшує збитки від псування перевезеної продукції. Крім того, періодичне озонування перевезеної, а також продукції, що зберігається, дає змогу на кілька градусів підвищити температури її зберігання і уникнути втрат товарної якості продукції у результаті її заморожування, а також зменшити енергоспоживання холодильних агрегатів.

Ще одним перспективним застосуванням озону є виготовлений з озонованої води лід, який має тривалу бактерицидну дію, що захищає продукти (рибу, кальмари, креветки, ікру, свіжоморожені продукти) від патогенної мікрофлори. Наприклад, термін зберігання середземноморської риби можна збільшити, як мінімум, на 33%, якщо використовувати такий лід.

Фахівці Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» спроектували, виготовили та впровадили у виробництво промислові системи озонування для різних потреб. В них втілено більш ніж 25-річний досвід розробок, пов'язаних з методами генерації, подавання й утилізації озону в умовах промислового виробництва. Кожен вузол системи озонування можна реалізувати різними способами залежно від специфіки виробництва.

Підверстка

Озон і його властивості

Озон (О3) – це 3-атомна молекула кисню, яка утворюється при взаємодії молекули і атома кисню. Це – компонент атмосфери, який впливає на природні явища. У природі озон утворюється з кисню під впливом ультрафіолетового випромінювання або в результаті розрядів блискавки. Має високу окисну здатність, дезактивує бактерії, віруси, грибки, спори тощо. Після реакцій окиснення озон перетворюється на кисень.

Джерело озону

Озонатор (генератор озону) – це пристрій, який виробляє озон з кисневмісних газів. Є два основних види генераторів озону: бар'єрні і безбар'єрні. Вони різняться наявністю бар'єру – діелектрика, який у складних виробничих умовах швидко забруднюється, що спричиняє вихід обладнання з ладу. Сучасні безбар'єрні генератори озону не містять цього елемента, завдяки чому їх робота надійна і менше залежить від зовнішнього середовища.

Компанія Stream Ozone

[email protected] 

Тел./факс: +38(057)3351889

Теги и ключевые фразы
озонування овочесховищ
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати



   



Інші статті
04.10.2017р.

ТМ «Spektrumix» – пища умных, красивых, здоровых.

12.08.2019р.

До наступного врожаю. Заморожування й охолодження

Ягоди при температурі 18–20°С можна зберігати не більше доби, а малину, наприклад, при кімнатній температурі – менше 8 год. Для реалізації ягід у наших фермерів є дві найпоширеніші схеми. Перша – продаж ягід без зберігання, тобто безпосередньо з поля – надалі їх обробляють для подальшої реалізації. Друга – реалізація продукції на ринки, в магазини і супермаркети самостійно, що значно прибутковіша справа, але при цьому необхідно дотримуватися певних правил збирання і зберігання в холодильних камерах з використанням правильної тари для кожного виду ягід.

29.02.2016р.

Надійне зберігання продукції

Холодильні та морозильні камери зібрані із сендвіч-панелей на сьогоднішній день експлуатуються майже на кожному підприємстві яке використовує холод. Це пов`язано з легкістю та мобільністю монтажу, чудовими експлуатаційними характеристиками та естетичним виглядом.

Більше статей за тегами

При использовании материалов ссылка на www.harchovyk.com (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.