Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 




Последние новости
Последние новости
Быть сильными в условиях кризиса
25.05.2015р.

Международные финансовые организации и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Agri Invest Forum
02.04.2015р.

Какой будет экспортная стратегия агробизнеса...

7182
13.04.2012р. |
Вітчизняна самоклейка етикетка:місце народження – компанія «ЕККО»

Етикетка – це і обличчя товару, і його паспорт, і надійна реклама. Саме тому виробники продукції замовляють етикетки привабливого дизайну, з усією необхідною інформацією про склад продукту, місце і дату виробництва, термін придатності і, за необхідності, про особливості використання. Крім того, етикетка має відповідати ще такій вимозі: її нанесення не повинно гальмувати виробничий процес. Із цією метою й були винайдені самоклеючі етикетки, які наносять на вироби за допомогою етикетувальних автоматів.

В Україні до 90-х років минулого століття самоклейких етикеток не виготовляли. Першу машину в 1995 р. для виробництва подібної продукції придбало львівське спеціалізоване підприємство «ЕККО». Нині воно – одне з найпотужніших поліграфічних виробництв України, здатних у стислий термін і в повному обсязі виконати замовлення найвибагливіших вітчизняних і закордонних клієнтів, у чому переконався наш кореспондент, побувавши на фірмі. Відвідинам сучасного виробництва журналістом передувало інтерв’ю начальника відділу маркетингу компанії «ЕККО» Андрія Слободи (на фото).

– Андрію Васильовичу, початок 90-х років був періодом тотального зниження виробництва, руйнації підприємств, галопування інфляції. Як же вдалося вашій команді у тих умовах створити підприємство й розпочати виробництво?

– То були справді нелегкі часи, коли про виробництво можна було лише мріяти. Тому свою діяльність у 1992 р. «ЕККО» розпочало з торгово-посередницької діяльності, в тому числі з продажу самоклейких етикеток закордонних виробників, чим і займалося протягом двох років.

Два роки торгівлі – закороткий термін для того, щоб заробити кошти для придбання сучасної поліграфічної машини, хай і вживаної. Однак ми знайшли вихід – взяли машину в лізинг в однієї американської компанії, з якою налагодили співпрацю. Виробництво дало потужний поштовх для подальшого розвитку компанії, і нині технічний парк підприємства налічує шість найсучасніших поліграфічних машин. Щоб бути конкурентоспроможними, цей парк доводиться постійно оновлювати.

Розвитку сприяв і вдалий вибір напрямів діяльності, а саме – співпраця з підприємствами харчової, фармацевтичної промисловості та паливно-мастильної галузі, продукція яких завжди затребувана.

– Які матеріали використовуєте для виробництва етикеток?

– Виготовляємо повноколірні етикетки на звичайному і металізованому папері, папері для фармацевтичної галузі, термопапері, а також на білих, прозорих, перламутрових і металізованих плівках та інших самоклейких матеріалах флексографічним і трафаретним друком із можливим їх поєднанням. На замовлення виконуємо УФ-лакування, ламінування, тиснення металізованою фольгою. Самоклейкі матеріали беремо у закордонних виробників. Минулого року започаткували виробництво таких матеріалів на нашому підприємстві. Нині відпрацьовуємо технологію, оскільки це нелегка справа. Непросте й обладнання для такого виробництва – уявіть, якщо машина для флексографічного друку коштує сотні тисяч доларів, то обладнання для виготовлення самоклейких матеріалів – десятки мільйонів.

– Чим вигідний флексографічний друк?

– Флексографія – технологія прямого високого ротаційного друку з використанням еластичних (гнучких) друкарських форм і фарби низької в’язкості. Вигода полягає у високій якості друку. Крім того, флексографічні машини друкують на різних матеріалах – папері, будь-якому виді картону, самоклейких матеріалах, металевій фользі, плівкових полімерних матеріалах будь-якого типу і товщини. Крім флексографічних друкарських секцій,Ю на машинах установлюють пристрої вирубування і висікання, видалення облою, гарячого тиснення, ламінування, УФ-лакування, секції трафаретного друку тощо. Це дає змогу зосередити весь технологічний цикл в одному агрегаті й отримати на виході готовий виріб.

Для флексографічного друку використовують гнучкі фотополімерні форми, тиражеспроможність яких сягає мільйона відбитків.

– Розкажіть, будь ласка про вимоги до фарб для друку самоклейких етикеток, які використовують на підприємствах харчової промисловості?

– Фарби мають бути сертифіковані – Це перше. А друге, – найкращі сертифіковані фарби, як,до речі, й самоклейкі матеріали, у таких провідних світових виробників, як «Fasson», «Herma», «Raflatak», «Akzo», «Serikol». Із ними ми й співпрацюємо. Використовуємо два види фарб – ультрафіолетові і фарби на водяній основі. Вони екологічно чисті. Варто зазначити, що все наше виробництво сертифіковане згідно з вимогами ISO 9001:2009.

– Хто розробляє дизайн етикеток?

– Є два варіанти. Потужні виробники продуктів, зазвичай, мають власних дизайнерів або замовляють макет на дизайн-студіях. Наступний варіант – клієнти замовляють макети на дизайн-студії дочірнього підприємства нашої компанії, яка розробляє дизайн і готує до друку фотополімерні форми. Друк може бути одно- дво- і повно колірним, адже маємо восьмиколірну машину.

Дизайном нашої студії і друком задоволені як вітчизняні клієнти, так і закордонні – свою продукцію постачаємо у Білорусь, Молдову, Польщу, Азербайджан й Узбекистан. Напрацьовуємо базу клієнтів для постачання продукції у Росію.

– Маєте багато постійних вітчизняних клієнтів?

– Так. Серед них – горілчана компанія ТМ «Немирів», потужні кондитерські виробництва ТМ «Рошен», ТМ «Світоч», відомий виробник пива ТМ «Оболонь», кримський винороб ТМ «Бахчисарай», та багато інших із якими співпрацюємо протягом багатьох років. Активна робота маркетингового відділу, участь у спеціалізованих виставках сприяє появі нових клієнтів, які теж стають постійними.

Обсяги нашого виробництва залежать від економічного стану підприємств-замовників етикеток та іншої поліграфічної продукції. Однак кризові періоди, які відбулися і продовжують відбуватися в Україні, майже не вплинули на наші виробничі показники. Ми стабільно працюємо ось уже протягом останніх п’ятнадцяти років і нарощуємо обсяги випуску продукції. Цьому сприяє придбання найсучаснішого нового обладнання, за допомогою якого піднімаємо якість виробів на новий рівень.

Подальший перебіг інтерв’ю відбувався у виробничому цеху, де повним ходом йшла робота з виготовлення самоклейких етикеток – друкарські машини працювали на повну потужність.

– Кожна нова машина – це поліграфічне обладнання вищого рівня, – продовжує Андрій Васильович. – Тому його за участі наших технологів і друкаряів монтують, налагоджують і запускають в експлуатацію фахівці фірми виробника. Вони пояснюють нашим спеціалістам, передусім технологам і друкарям, нюанси експлуатації та обслуговування машини.

– Пане Андрію, як відомо, у навчальних закладах, де готують поліграфістів, застаріле обладнання. Водночас, фах ваших друкарів досить високий. Чим ви можете це пояснити?

– У навчальних закладах, а у Львові є поліграфічне училище, технікум і академія друкарства, передбачені виробничі практики на підприємствах. Практикуються студенти й на нашому підприємстві. Тут також ознайомлюються з новітньою технікою викладачі поліграфічних дисциплін, у тому числі доценти і професори. Наша база допомагає їм проводити наукові дослідження, працювати над розробкою нових поліграфічних матеріалів. Така спільна робота сприяє підготовці кваліфікованих спеціалістів.

Після інтерв’ю Андрія Васильовича ми зустрілися з генеральним директором спеціалізованого підприємства «ЕККО» Володимиром Драбиком. Володимир Осипович розповів про стратегію подальшого розвитку компанії. Вона полягає у роботі над підвищенням якості продукції і зниженням собівартості виробів. Якщо перший напрям залежить від оновлення обладнання та впровадження новітніх технологій, то другий – від розвитку власного виробництва самоклейких матеріалів, які значно дешевші від імпортних.

Працюватимуть у компанії й в інших напрямах. У цьому й полягає перевага «ЕККО» на ринку поліграфічних матеріалів.

Спілкувався Петро ХОМИЧ,

м. Львів

Теги и ключевые фразы
виготовлння етикеток самоклейок львів, виробник етикетки в Україні, Екко потужність підприємства, хто розробляє етикетку на підприємстві, вироби із самоклєйкі (картінкі), самоклеючий папір apli, вимоги для етикетки фарби, самоклейка этикетка, етикетки для ковбасних виробів, що повинно бути на етикетці
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
Більше пропозицій за тегами

При использовании материалов ссылка на www.harchovyk.com (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.