Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 




Последние новости
Последние новости
Быть сильными в условиях кризиса
25.05.2015р.

Международные финансовые организации и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Agri Invest Forum
02.04.2015р.

Какой будет экспортная стратегия агробизнеса...

6270
10.09.2010р. |
Захист, безпека та доступність

Обробка дитячих продуктів має відбуватися з посиленою увагою до таких його аспектів, як сировина, технологія і упакування. Молочні продукти для дітей виготовляють зі сировини тільки екстра або вищого сорту, при цьому кількість бактерій не має перевищувати 300 тис. на см3 у вищому сорті або 100 тис. на см3 у молоці екстра-класу. Молоко на підприємствах мають перевіряти на вміст жиру і сторонніх домішок, а також проводити так звану алкогольну пробу.

Нині підприємства, які виготовляють спеціалізовані молочні продукти дитячого харчування, організовують відокремлене приймання сировини, щоб уникнути повторного бактеріального зараження молока.

У процесі виготовлення молочних продуктів для дітей важливою є асептична технологія обробки молока. До неї входить процес стерилізації пакувального матеріалу, розливання стерильного продукту у стерильних умовах та його упакування в асептичний герметичний матеріал. Асептичний розлив відбувається у закритій, попередньо стерилізованій системі, без контакту продукту з людьми і навколишнім середовищем. При цьому упаковку стерилізують і формують усередині фасувального автомата, після чого запаюють нижче рівня рідини. Це дає змогу уникнути окислювання продукту.

Для збереження всіх корисних властивостей молока та знищення сторонньої міклофлори разом із асептичним упакуванням використовують технологію ультрапастеризації: упродовж 3–4 секунд молоко нагрівають до 135-137°С і миттєво охолоджують. Інститут технологів харчової промисловості США у 1989 р. визнав асептичну технологію разом з ультрапастеризацією найважливішим досягненням харчових технологій ХХ століття. Слід зазначити, що при виробництві кисломолочних продуктів для гарантії максимальної безпеки закваску треба вносити тільки в ультрапастеризоване молоко.

Останнім етапом у виробництві спеціалізованих дитячих продуктів є упакування. Асептична упаковка – єдиний формат, який гарантує безпеку продукту на шляху від виробника до кінцевого споживача. Асептичне картонне упакування складається з 6 шарів: 75% – це картон, який надає твердості, інші шари – харчовий герметизуючий поліетилен і алюмінієва фольга, яка захищає продукт від світла, впливу повітря та проникнення шкідливих організмів. Така упаковка на 100% підлягає переробці, а тому нешкідлива для навколишнього середовища.  Важливо, що молоко в асептичній упаковці не треба кип'ятити.

Компанія «Тетра Пак» вже понад 50 років займається виробництвом устаткування та пакувальних матеріалів для рідких харчових продуктів і є світовим лідером у цій галузі. Мета компанії – разом із замовниками робити продукти харчування безпечними та доступними. Особливо важливо те, що цю мету вдається реалізовувати в категорії дитячого харчування.

Слід зазначити, що асептичне упакування – це один із найважливіших елементів системи технологічного устаткування. У провідних країнах світу більшість рідких молочних продуктів для дитячого харчування виготовляють в асептичній картонній упаковці, оскільки саме молочні продукти найбільш потребують захисту з усіх дитячих продуктів.

 

Катерина НІКІТЬОНОК,


менеджер напряму дитячого харчування


ТОВ «Тетра Пак»

Теги и ключевые фразы
асептично упакований, технологія та обладнання для упаковки дитячих харчових продуктів, безпека кисломолочних продуктів, асептичне пакування технологія, асептичне технологія упакування, упаковка дитячого молока, Упаковка дитяче харчування, асептична технологія розливу харчових продуктів, технологія пакування рідких молочних продуктів, портали дитячої безпеки
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами

При использовании материалов ссылка на www.harchovyk.com (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.