Про це повідомляє прес-служба компанії МХП. Зокрема, заборону наступні країни: Японія, Республіка Корея, Азербайджан, Республіка Вірменія, Молдова, Ірак, Філіппіни, Марокко, Республіка Туніс, Сингапур, Кувейт, Саудівська Аравія тощо. Заборону на ввезення курятини з України анонсував також Китай.
За інформацією, Світова організація з охорони здоров’я тварин (World Organisation for Animal Health) чітко регламентує поведінку країн у разі виникнення спалаху грипу (глава 10.4 регламенту Організації). «Україна має провести повне зачищення території, на якій було виявлено спалах грипу та оголосити карантин тривалістю в три місяці. В цей час відбувається ретельний нагляд за територією та птицею. Після цього будь-яка країна може направити до України своїх представників з метою перевірки якості та ефективності заходів, що були вжиті країною, з метою подолання наслідків пташиного грипу та упередження його спалахів на майбутнє.
Всі країни, включаючи Україну, діють у повній відповідності до міжнародного протоколу Світової організації з охорони здоров’я тварин», — наголосив Дмитро Лось, радник голови правління МХП з зовнішньоекономічних питань. Європейський Союз частково зняв заборону на ввезення м'яса птиці з усієї території України. Про це повідомив Посол України в ЄС Микола Точицький. Україна очікує на офіційне повідомлення з боку ЄС, яке має відновити експорт української продукції до ЄС. «Україна загалом і підприємства групи МХП зокрема діють у повній відповідності до міжнародних норм та стандартів. Україна ввела програму активного нагляду, що має засвідчити відсутність інфекції та відновити статус благополучної країни з точки зору безпеки продукції.
Підприємства групи МХП повністю контролюють якість продукції. Сподіваємось, що європейські інституції та наші країни-партнери вже невдовзі переглянуть своє рішення на користь України», — додав Дмитро Лось. Враховуючи рішення ЄС про встановлення правил зонування та регіоналізації з метою поновлення поставок м’яса курки з України, МХП розраховує на якнайшвидше вирішення даного питання. «Ми впевнені, що слідуючи європейському прикладу, інші країни поновлять імпорт української курятини найближчим часом», — резюмують в компанії.