Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
На сьогодні експорт молока та вершкового масла з України перевищив імпорт.
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Про це заявив голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський, передає agrotimes.ua.
«Загалом споживання сирів і сирних продуктів в Україні становить 120 тис. тонн. Тобто 18-20% обсягу цього ринку займатиме імпортна продукція», – зазначив він.
На думку експерта, без державної підтримки в такій ситуації не можна нічого зробити.
«Коли ми підписували Асоціацію з ЄС, нам відкривали ринки за однієї умови – квоти. Сьогодні наявні квоти – це іронія, а не відкриті двері, – вважає Вадим Чагаровський. – Я вважаю, що держава має вдатися до симетричних кроків – ввести квоти на імпорт молочних продуктів до України».
Він зауважив, що за приклад можна взяти США.
«Навіть ця розвинена країна обмежує ринок споживання імпортних продуктів. Їхня квота на імпорт становить 2% від загального ринку», – зазначив Вадим Чагаровський.
На його думку, якщо не ввести це обмеження, ситуація, яка складається в молочному скотарстві, вдарить по молочнопереробній галузі, спричиняючи скорочення робочих місць, дефіцит молочних продуктів.
У ситуації, що склалася цього року, про експорт молочних продуктів можна забути, підкреслив експерт.
«Третє місце по казеїну, п’яте місце по маслу – забули. Цього року будуть експортовані лише суха сироватка і частково сухе знежирене молоко, – сказав він. – Світові ціни сьогодні несприятливі для експорту масла, сиру. Хоча квот на експорт сирів до ЄС Україна не має, бо вони там нікому не потрібні».
Джерело: Agravery.com
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |