Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

Виставки
Виставки

12-14 вересня 2017 р.

Спеціалізована виставка хлібопекарської промисловості,
Київ, Міжнародний виставковий центр

12-14 вересня 2017 р.

Україна, Київ,
Київ, МВЦ, Броварський п-т, 15

19-21 вересня 2017 року

XXIII Міжнародна Спеціалізована Виставка,
м.Київ ВЦ "КиївЕкспоПлаза" (вул. Салютна, 2-Б)

19-21 вересня 2017

Міжнародна спеціалізована виставка ,
м.Київ ВЦ "КиївЕкспоПлаза" (вул. Салютна, 2-Б)

12-14 вересня 2017 р.

Міжнародна спеціалізована виставка кондитерської промисловості,
Київ, Міжнародний виставковий центр

20 - 21 вересня 2017 р.

Науково-практична конференція,
Львів, смт. Брюховичі, вул. Івасюка 4, РГК "ШПАЦЕР"

21-22 вересня 2017 р.

Практична конференція з якості, безпеки, управління ризиками, сертифікації,
Київ, Пуща-Водиця, КГ «ПУЩА»
Новини
відомості про компанії, які виробляють м’ясні вироби, пропонують м’ясну сировину

Виявляється, що законодавство про безпечність і якість харчових продуктів має безпосередній вплив і на первинного виробника продукції. У випадку свинарства йдеться про ферми.

Більше новин за тегами
Статті

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
61
18.08.2017р.
АСУ розробить гігієнічні стандарти для свинарів
Виявляється, що законодавство про безпечність і якість харчових продуктів має безпосередній вплив і на первинного виробника продукції. У випадку свинарства йдеться про ферми. Так, стаття 40 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» передбачає низку гігієнічних вимог для виробника, дотримання яких буде контролюватися Законом «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Для того, щоб свинарі зрозуміли, що саме від них вимагається, Асоціація «Свинарі України» з експертами проекту USAID Агросільгоспрозвиток узялися за розробку «Настанов з дотримання вимог законодавства з безпечності харчових продуктів на потужностях з вирощування, утримання, забою свиней та первинної переробки туш». Вони описуватимуть загальні правила гігієни для свинокомплексів, вимоги до благополуччя свиней, транспортування тварин до місця забою та передзабійного утримання, а також безпосередньо забою свиней і розбирання м’яса.

Настанови також включатимуть розробку та впровадження процедур заснованих на принципах НАССР — для переробників.

Щоби документ не був «абстрактним» і при цьому не створював бар’єрів для роботи бізнесу, а навпаки, став інструкцією із застосування законодавства, було домовлено про його практичне застосування на низці господарств АСУ (мова йде і про свинокомплекси, і про м’ясопереробні підприємства, що входять до їх структури).

Перші аудити відбулися минулого тижня: відвідали свиногосподарство на Хмельниччині та м’ясопереробне підприємство у Тернопільській області.
«Перші аудити продемонстрували, що виконання гігієнічних вимог — процес безболісний для виробника, оскільки для ферми вони не новинка. Усе набагато складніше із застосуванням принципів HACCP на м’ясопереробних підприємствах. Крім величезного шмату паперової роботи — прописування так званої «програми передумов», — найскладніше — змусити працювати це на практиці. А тут значення має навіть те, у якому кутку виробничого приміщення стоїть швабра (і це не перебільшення). Добре те, що перевірки почнуться з квітня 2018-го, коли запрацює Закон «Про державний контроль», а отже ще є час підготуватися», — пояснила віце-президент Асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко.

За результатами аудитів, «чернетку» настанов будуть доопрацьовувати. Другий етап перевірки на практиці відбудеться у вересні цього року.

Прес-служба Асоціації «Свинарі України»

Асоціація свинарів України — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об’єднує 35 господарств, маточне поголів’я яких становить 35% від загальнодержавних обсягів. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.
Теги та ключові фрази

Більше новин за тегами
  • закон33
  • Асоціація «Свинарі України»


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.