Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

Виставки
Виставки

24 травня 2017 р

Україна, Київ,
Конгрес-Зал «Космполітъ»

6 червня 2017 р.

Україна, Київ,
ВЦ «АККО Інтернешнл»,м. Київ, Проспект Перемоги, 40-б
Парк ім. О.С.Пушкіна

12-14 вересня 2017 р.

Спеціалізована виставка хлібопекарської промисловості,
Київ, Міжнародний виставковий центр

19-21 вересня 2017 року

XXIII Міжнародна Спеціалізована Виставка,
м.Київ ВЦ "КиївЕкспоПлаза" (вул. Салютна, 2-Б)

19-21 вересня 2017

Міжнародна спеціалізована виставка ,
м.Київ ВЦ "КиївЕкспоПлаза" (вул. Салютна, 2-Б)

12-14 вересня 2017 р.

Україна, Київ,
Київ, МВЦ, Броварський п-т, 15

12-14 вересня 2017 р.

Міжнародна спеціалізована виставка кондитерської промисловості,
Київ, Міжнародний виставковий центр

20 - 21 вересня 2017 р.

Науково-практична конференція,
Львів, смт. Брюховичі, вул. Івасюка 4, РГК "ШПАЦЕР"
Новини
Буде зібрано відомості про компанії, які пропонують сировину, обладнання, інгредієнти, упаковку, засоби санітарії, спецодяг а також послуги підприємствам-виробникам молочної продукції.

24 мая 2017 года состоится 17-я Всеукраинская практическая Master-встреча ТОП-менеджеров логистики

Більше новин за тегами
Статті

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
64
04.05.2017р.
В Україні почало відроджуватись виробництво маку

У 2010-2011 роках в Україні засівали маком лише 250 га. І лише в 2014 році маківництво в Україні почало відроджуватися ― сіяли цю культуру на 3-6 тис. га. Цього ж року маком засіюють приблизно 2,5 тис. га

Про це повідомив генеральний директор Науково-дослідного виробничого аграрного підприємства «Мак України» НААНУ Юрій Грей, пише Еxpres.ua.

«У 2004-2006 роках в Україні вирощували мак приблизно на 17 тис. га землі. Тоді зібраного врожаю вистачало для забезпечення потреб внутрішнього ринку та ще й на експорт, зокрема, у Білорусь та Нідерланди», ― зазначив Грей.

«А вже у 2010-2011 роках в Україні засівали маком лише 250 га. І лише в 2014 році маківництво в Україні почало відроджуватися ― сіяли цю культуру на 3-6 тис. га. Цього ж року маком засіюють приблизно 2,5 тис. га», ― додав він.

За словами експерта, мінімальна ж потреба макового зерна в Україні становить 3-4 тис. тонн.

«А для того, аби повністю забезпечити цю потребу продукцією власного виробництва, потрібно сіяти мак на площі 10 тис. га», ― наголосив Грей.

«Оскільки торік прийняті нові ліцензійні умови щодо вирощування маку, то не вимагається, аби поля з цією культурою охороняла саме державна служба охорони. Це прописано у Постанові Кабміну від 6 квітня 2016 року №282. У такий спосіб собівартість вирощування маку знизилася. Адже за охорону полів доводиться платити менше в середньому на 60 грн/год. Це шалена економія. Тепер собівартість вирощування маку на одному гектарі становить 15-17 тис. грн. Середня врожайність цієї культури ― майже 10 центнерів (тонна) з гектара. А кілограм макового зерна коштує щонайменше 50 грн. Тож виходить 50 тис. грн на гектарі. Хіба не вигідно його сіяти?», ― розповів експерт.

«Аби цим займатися, слід мати ліцензію та отримати квоту, розмір якої визначає Кабмін. Для цього до 1 грудня слід подати необхідні документи у Держслужбу з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Крім цього, необхідний дозвіл правоохоронців. Отримати ліцензію не так уже й складно. А от вирощування будь-якої кількості маку на приватних ділянках без дозволу карається згідно із статтею 310 Кримінального кодексу України. За незаконний посів маку накладають штраф у розмірі до 850 грн, арештують на строк до півроку або обмежують волю на строк до трьох років», ― додав він.

За словами експерта, зазвичай в Україні вирощують мак сорту «Грей».

«Майже в кожній області можна сіяти цю культуру, дотримуючись технологій її вирощування. Хоча найоптимальніші умови для цього ― у Чернігівській, Черкаській, Київській, Вінницькій та Хмельницькій області, де хороший чорнозем», ― зазначив Грей.

«Деякі агрофірми лише зараз почали висівати мак. Гадаю, що це дещо запізно й відіб’ється на врожайності, яка знизиться на 20-30%», ― додав він.

За словами експерта, завозять мак в Україну з Чехії, Польщі, Угорщини та Іспанії.

«Та біда в тому, що мак у нас вважається технічною культурою і ввізне мито на нього дешеве. Тому й завозять нам мак, у якому вміст важких металів ― цинку, магнію, калію, свинцю ― перевищений у чотири рази, що підтверджено лабораторними дослідженнями. І той мак, який не можуть продати іншим європейським країнам через невідповідність до вимог якості, везуть в Україну», ― підсумував Грей.

Джерело: Agravery.com

Теги та ключові фрази

Більше новин за тегами
  • мак


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.