Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Україна може бути конкурентною на ринку Сінгапуру, поставляючи масло, цукор та згущене молоко.
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Держпродспоживслужба в поточному році планує розпочати процедуру виходу української яловичини на ринок Європейського Союзу.
Про це заявив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, передає прес-служба відомства.
«Плануємо в поточному році ініціювати вихід нашої яловичини на ринок ЄС. Для цього, звісно, потрібно виконати «домашні завдання», зокрема в частині забезпечення моніторингу губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби», — зазначив Володимир Лапа.
Як свідчить досвід, зауважив Глава Держпродспоживслужби, це досить тривалий процес: «Це може тривати декілька років, поки наші європейські колеги не перевірять всі елементи системи контролю. Але в поточному році ми такий моніторинг плануємо розпочати і таким чином ініціювати процедуру виходу яловичини на ринок ЄС».
Володимир Лапа нагадав, що станом на сьогодні право експорту на ринки ЄС мають 278 вітчизняних підприємств, з яких 98 – це підприємства, що виробляють харчову продукцію: молоко – 15, м'ясо птиці – 6, продукти з м’яса птиці - 2, риба – 19, яйця – 2, мед – 52, кишкова сировина для споживання людиною – 1, колагенових оболонок -1. При цьому у період діяльності Служби році право експорту до ЄС отримали 59 нових українських підприємств, 14 з яких – виробники харчових продуктів (3 – виробництво м’яса птиці та продукції із нього, 4 – рибопродукція, 6 – молоко та молочні продукти, 1 – колагенові оболонки).
У цілому, як наголосив Голова Держпродспоживслужби, вихід української продукції на європейський ринок досить непростий. Для цього потрібно провести великий обсяг роботи як на законодавчому рівні, так і на рівні організації роботи потенційних підприємств-експортерів. Крім того, слід враховувати, що з більшості видів продукції Європа є нетто-експортером.
«Наразі основними ринками збуту у цьому напрямку залишаються країни Північної Африки, Південної і Східної Азії та Близького Сходу», — додав Володимир Лапа.
Джерело: Agravery.com
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
23/04/2017
|
111
|