Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Начало весны ознаменуется главным событием для специалистов пищевой и упаковочной отраслей – Международным форумом пищевой промышленности и упаковки IFFIP 2017, который будет...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Більшість закупівельників кавунів у країнах ЄС виставляють обов’язкову умову, аби кожен кавун був упакований у персональний картонний ящик, мав вагу 3-5 кілограмів ― не важчий і не легший від цього показника.
Про це пише «Голос України».
А сортування та «сповивання» кавунів ― це те, з чим фермери та орендарі зв’язуватися не наважуються, пропонуючи врожай забирати «навалом». Тому на експорті кавунів раніше заробляли переважно посередники, а не селяни.
Але відтепер і цей процес стало цілком можливо автоматизувати, позаяк на експериментальному механічному заводі у Каховці розробили власну технологічну лінію. Її «навчили» не тільки мити, відбирати за вагою і пакувати кавуни та дині, а ще й розкладати їх по контейнерах. Питання тільки в грошах ― адже нова лінія коштуватиме майже мільйон гривень. Зате вона із легкістю замінить одразу кілька бригад живих робітників.
Крім того, покупці на таке устаткування знайдуться, адже й попит на баштанні з Херсонщини у світі зростає. Якщо донедавна їх експортували переважно до країн СНД, Балтії та Східної Європи, то минулого року до імпортерів свіжої ягоди з Таврії додалися Німеччина та Велика Британія та навіть арабський Катар. Обсяги «солодкого» експорту лише у 2016 році на Херсонщині становили понад 6 тис. тонн кавунів. А з механізацією процесу підготовки товарних партій таких примхливих вантажів за кордон можна буде продати ще більше степової ягоди, інвестуючи отриману валюту в подальший розвиток аграрного сектору вітчизняної економіки.
Джерело: Agravery.com
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
09/02/2017
|
143
|