Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Протягом січня-жовтня поточного року Україна експортувала 42,8 тис. тонн яєць в шкаралупі на суму 37,6 млн дол.
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Листопадовий рух цін на ринку живця повторює «сценарій» 2015 року. Відзначається здороження живого поголів’я, як і на початку відповідного місяця минулого року.
Про це повідомляє прес-служба Асоціації свинарів України.
Так, починаючи з 43-го тижня, ціна на свиней забійних кондицій додає 3% щотижня. Поточний — не став виключенням. Тож очікується, що ціновий показник буде на 1 грн/кг вищим, порівняно з попереднім тижнем і сягне 31 грн/кг.
Цьогорічний, відносно ранній, висхідний рух цін на ринку живця більшість переробників пов’язують із активною заготівлею м’ясокомбінатів. Скориставшись сприятливою ціновою ситуацією, оператори ринку жвавіше закуповували свиней, формуючи дешевші запаси. Саме це і спричинило «розгойдування» цінового маятника у бік зростання.
Водночас, більшість із них схиляється і до того, що здороження свинини живою вагою триватиме не довго, адже листопад є традиційно складним місяцем для реалізації м’яса. До того ж, хоча пропозиція свинини дещо «просіла», дефіциту сировини не спостерігають. Єдиний регіон, де помітна більша конкуренція покупця за тварин забійних кондицій, — Захід. Там пропозиція дещо обмежена, внаслідок низької активності малих відгодівельних ферм. Тож, саме ця частина країни вже тривалий час диктує максимальні ціни на живець свиней.
Ситуація на прилавках
Зміна середніх роздрібних цін на окремі свинячі частини станом на 04.11.2016 р.
Джерело: Аналітичний відділ АСУ за даними роздрібних мереж
Подорожчання живця відзначилося і на роздрібних цінах. Так, свинячі відруби у роздрібних мережах «додали» 1-2 грн/кг. Тим не менш, цього листопада свинина доступніша по ціні ніж рік тому. Адже середня ціна більшості частин на 5-18% нижча ніж на початку відповідного місяця минулого року.
Проте, без стимулу зовнішнього попиту такий рівень залишається на 1-3% нижчим за рівень цін у відповідні тижні 2015-го, а середня ціна закупівлі живця у жовтні цього року «відстала» від торішньої на 1,8%.
Джерело: Agravery.com
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
31/10/2016
|
119
|
20/10/2016
|
110
|