Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
27-29 жовтня 2015 р.
ВЦ «КиївЕкспоПлаза», вул. Салютна 2-б, м.Київ,12 червня 2015 року у Києві відбудеться Форум директорів із закупівель, на якому фахівці адміністративно-господарського забезпечення отримають поради професіоналів про те, як істотно...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Виробники молока масово вирізають корів через нерентабельність виробництва на фоні зниження закупівельних цін, вважає президент Асоціації виробників молока Андрій Дикун.
Про це він заявив на прес-конференції «Чи можна зупинити падіння цін на молоко? Законодавчі метаморфози та проблеми експорту», що 13 травня відбулася у Києві, повідомила Асоціація виробників молока (АВМ).
«Реальне скорочення поголів’я в першому кварталі поточного року набагато більше, ніж 6,6%, які публікує Госстат. Я вважаю, що вони просто бояться давати реальні цифри. Такого масового скорочення поголів’я ще не було», — заявив Дикун. На його думку, якщо ситуацію не буде змінено, в найближчі роки україхнська молочна галузь буде знищена.
«Якщо ціни продовжать падати, 50-60% підприємств не витримають і здадуть тварин. І це не враховуючи подвірний забій», — коментує власник МПК «Катеринославське» Анатолій Клименко. З ним погоджується експерт ФАО Андрій Ярмак, на думку якого темпи скорочення кількості ВРХ в господарствах населення є найбільшими за останні роки. І в перш за все це зумовлено низькими цінами на молоко. Нагадаймо, що ціни на якісне молоко в квітні 2015 року в доларовому еквіваленті, були на 46% нижчими, ніж рік тому, і більш ніж вдвічі нижчими, ніж у квітні 2013 року. Згідно з попередніми прогнозами ФАО, середня ціна на молоко у травні може знизитися ще на 5%. Це буде найбільшим зниженням ціни травня за останні 5 років.
На думку переробників можливості істотно підняти ціни немає. Як заявив голова «Дубнимолоко» Олег Волошин, з 2011 року ціна на молочну продукцію збільшилася на 43%, як і ціна молока, а собівартість збільшилася на 50%. Підвищувати ціни на готову продукцію компанії не хочуть, адже це суттєво вплине на попит.
Нагадаємо, що за даними Держстату, кількість ВРХ в Україні у січні-березні 2015 року скоротилась на 8,9% у порівнянні з 2014 роком. А кількість корів — на 6,6%.
Джерело: Agravery.com
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
15/05/2015
|
57
|