Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
5 вересня 2014 р.
6-а Всеукраїнська практична конференція «Private Label-2014: Бізнес Private Label - бути в курсі спр,Змінилося місце проведення головних виставок харчової промисловості України «INPRODMASH & UPAKOVKA'2014».
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Про це кореспонденту «Агравері» повідомив Сергій Михайлечко, директор асоціації «Виноградарі та винороби України» (АВВУ).
«Одним з шляхів вирішення цих проблем є норма обов’язкового використання спирту власного виробництва або спирту, викуреного в Україні, адже виробництво коньячних спиртів потребує великої кількості винограду. На нашу думку, дана норма має надзвичайний потенціал для розвитку виноградарсько-виноробної галузі», ― сказав він.
Пан Михайлечко зазначив, що таким чином можна було хоча б частково вирішити сировинну проблему виноробної галузі та створити умови, які б стимулювали виноградарів до закладки нових виноградників. Він наголосив, що впровадження конкретного відсотку щодо власних спиртів повинно поступово збільшуватись відповідно до поточної економічної ситуації.
«Задекларована норма використання власних спиртів створює конкуренті умови для коньячних виробників повного циклу та підприємств, які займаються виключно розливом продукції з імпортної сировини. Такий підхід є економічно обґрунтованим, оскільки фінансові та часові затрати виробників повного циклу значно більші, ніж у "ботлерів"», ― сказав директор АВВУ.
Сергій Михайлечко вважає норму використання власних спиртів гарантією виробництва справжнього високоякісного «коньяку України».
«На жаль, уряд вкотре не врахував вагомі аргументи представників галузі та підтримав позицію комерсантів, які ставлять на меті не розвиток коньячного виробництва в Україні, а швидкий заробіток грошей», ― додав він.
На думку Ганни Горкун, виконавчого директора Першого Національного Виноробного Холдингу, мета скасування норми використання власних спиртів у виробництві коньяків ― знищити галузь і виноградарство.
«У будь-якій цивілізованій країні, якій пощастило мати власне виноробство, до виноградарства ставляться, як до національного здобутку. Тільки в нашій країні цей здобуток готові знищувати за примхою можновладців. Ми вклали у виноградарство та виробництво власної сировини не тільки мільйонні кошти, але й більш ніж 125 років кропіткої праці кращих спеціалістів. І зараз це виявляється нікому не потрібним. Будь-який цех, де розливають по пляшках дешеву сировину невідомого походження, намагаються поставити на один рівень з кращими виробниками України», ― вважає вона.
За словами пані Горкун, законопроект про скасування норми використання власних спиртів може мати тільки одне пояснення ― корупційність.
«Якщо його негайно не скасувати, врятувати галузь буде неможливо. На її відновлення у майбутньому буде потрібно не менш ніж 20 років та величезні кошти», ― додала Ганна Горкун.
Джерело: Agravery.com
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |