У Росспоживнагляді повністю повторили заяву вже колишнього глави відомства, а нині радника прем'єра Геннадія Онищенка про претензії до продукції корпорації Roshen. Про це йдеться в офіційному повідомленні Росспоживнагляду, опублікованом сьогодні, 28 жовтня, вранці.
У відомстві принциповими проблемами назвали невідповідність нормативної бази, за якою випускається українська кондитерська продукція, сучасним вимогам.
На їхню думку, контроль на перевірених підприємствах не забезпечує гарантії якості й безпеки продукції.
Інспектори також заявили, що продукція виготовляється на основі застарілих нормативів і не відповідає санітарним вимогам Росії за показниками мікробного псування – змісту дріжджів і цвілевих грибів для низки груп кондитерських виробів.
"Система контролю якості, що існує в корпорації "Roshen", за номенклатурою, обсягом і частотою проведених лабораторних досліджень не достатня для забезпечення безпеки, що поставляється на російський ринок продукції", – зазначили у відомстві.
Також інспектори, як і Онищенко раніше, розкритикували основного постачальника сухого молока для фабрик "Roshen".
У відомстві також поскаржилися, що "робота експертів Росспоживнагляду на території України проходила в неділовій і недружелюбній обстановці, яку створили керівники Мінагрополітики України, яке виступило із заявами, спрямованими на дискредитацію експертів".
"З урахуванням виявлених проблем повторна перевірка українських фабрик можлива лише у випадку принципової зміни позиції української сторони щодо усунення виявлених порушень і належного забезпечення ходу перевірочних заходів", – відзначили у відомстві.
Перевірка проходила з 22 по 24 жовтня 2013 року
Додамо, 29 липня Росспоживнагляд ввів заборону на постачання в РФ продукції з українських фабрик корпорації Roshen у зв'язку з невідповідною якістю. 31 липня Roshen призупинив постачання всіх видів кондитерських виробів у Росію. Щоб українські цукерки повернулися на російський ринок, мали відбитися перевірки 4-х українських заводів. Місяць тому Онищенко заявляв, що українська сторона затягує час перевірки на українських заводах Roshen.