Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

Виставки
Виставки

04-06 вересня 2013 р

м.Київ ВЦ "КиївЕкспоПлаза" (вул. Салютна, 2-Б),

10-12 вересня 2013 р.

22 міжнародна спеціалізована виставка обладнання та технологій для харчової промисловості,
м.Київ, Броварський проспект, 15
Міжнародний виставковий центр

10-12 вересня 2013 р.

14 міжнародна спеціалізована виставка обладнання та технологій для пакування,
м.Київ, Броварський проспект, 15<br />Міжнародний виставковий центр

2 - 4 жовтня 2013 р.

Міжнародна спеціалізована виставка кондитерської та хлібопекарної промисловості,
Україна, Київ, Виставковий Комплекс "АККО Інтернешнл"

30 жовтня - 01 листопада 2013 р.

«МВЦ» Броварський проспект 15, Київ, Україна ,
XVI міжнародна виставка продуктів харчування та напоїв
Новини
Редакція газети «Харчовик» готує до друку тематичний довідник «Інгредієнти для м’ясного виробництва».

З 10 по 12 вересня 2013 року в Києві, у Міжнародному Виставковому Центрі, відбудеться 22-га Міжнародна виставка устаткування й технологій для харчової й переробної промисловості INPRODMASH’2013....

Більше новин за тегами
Статті

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
49
09.08.2013р.
Росія знайшла в українських сирах антибіотики
У твердих сирах українських компаній «Прометей» і «Миргородський сироробний комбінат» виявлені антибіотики - окситетрациклін і тетрациклін, повідомив Россільгоспнагляд. У яловичині «Прилуки-Агропереробка» також виявлено підвищений вміст мезофільних аеробних і факультативно анаеробних мікроорганізмів - це може викликати у споживачів харчове отруєння.

Вміст антибіотиків у сирах забороняє не тільки російське, а й українське законодавство, відзначає заступник директора Інституту екогігієни і токсикології ім. Медведя Анатолій Подрушняк. «Одноразове вживання сиру, в якому є окситетрациклін і тетрациклін, звичайно, небезпеки не представляє. Але при тривалому вживанні може викликати дисбактеріоз », - додав він.

Поки щодо продукції цих компаній введено режим посиленого лабораторного контролю. Це означає, що тепер Россільгоспнагляд буде перевіряти кожну партію продукції компаній, а не вибіркові, як це робилося раніше. Якщо протягом трьох місяців порушення не будуть виявлені повторно, підприємства знімуть з посиленого контролю.

З 27 українських підприємств, чия молочна продукція може поставлятися на російський ринок, вільно це роблять тільки 12. Для 11 компаній ввезення заборонено, 4 - перебувають на посиленому контролі. У виробників яловичини ситуація ще гірше: з 24 українських підприємств для 15 заборонені постачання на ринок Росії, лише 8 можуть робити це безперешкодно, 1 - поставлено на посилений контроль.

«Прометей» і Миргородський сиркомбінат контролює один з найбільших в Україні виробників і експортерів сиру - компанія Milkiland. Головний виконавчий директор Milkiland Анатолій Юркевич вважає, що антибіотики могли потрапити в продукцію не на його виробництві, а разом з молоком. «Ці антибіотики застосовуються для лікування тварин. І через те, що їх вводять в кров, їх залишки могли потрапити в молоко», - пояснює він.

У компанії перевіряють кожну партію сиру, яка спрямовується до Росії, стверджує пан Юркевич. «Але оскільки партія, в якій були знайдені антибіотики, вже реалізована, зараз складно зрозуміти, чиї результати аналізів неправильні - наші чи Россільгоспнагляду», - додав він.

На практиці проконтролювати молоко, яке закуповується у приватних господарствах, досить складно, зазначає президент Асоціації виробників молока Андрій Дикун. За його словами, на такі господарства зараз припадає трохи більше 50% всієї сировини, що закуповується переробниками. Тому багато компаній інвестують у розвиток власних господарств. У Milkiland зараз тільки на 5% забезпечені власною сировиною, але в найближчі кілька років розраховують збільшити цей показник до 20%.

За законом виробники повинні робити проби молока на наявність антибіотиків не рідше ніж раз у десять днів, говорить гендиректор Білоцерківського молочного комбінату Вадим Чагаровський. «Проводити заміри частіше досить дорого», - зазначає він. Наприклад, для «Прометея», виходячи із заявлених потужностей переробки молока (420 т), вартість лише реактивів для роботи лабораторії в щоденному режимі склала б не менше 9000 гривень на місяць. За даними найбільшого в Україні та Росії продавця лабораторного обладнання «ІКФ Сервіс», зараз вартість реактивів становить від 990 гривень до 5700 гривень за 1 тисячу штук.

Але саме переробники повинні бути зацікавлені у використанні якісного молока, щоб не втратити найбільший ринок збуту своєї продукції, упевнений Андрій Дикун. За даними Держстату, в 2012 році в Росію було відвантажено понад 83% всіх експортних поставок молочної продукції українськими компаніями. Це 56590 тонн продукції на суму 307,76 мільйона доларів. За даними порталу agrochart.com, найбільшим експортером став «Молочний альянс», на який припало 30,4% поставок. Milkiland зайняв 29,7%, «Гадячсир» - 14,2%.

Джерело: Аграрний тиждень.Україна

Теги та ключові фрази

Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
 Реклама: |
При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.