Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
З 14 по 16 серпня 2014 року відбувається робочий візит української делегації на чолі з заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Андрія Дикуна до Республіки Казахстан.
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Європейська Бізнес Асоціація звернулась із відкритим листом до Президента України пана Віктора Януковича із проханням накласти вето на проект Закону №10456 "Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" щодо регулювання закупівельних цін на молоко".
За оцінками фахівців Молочного Комітету Асоціації, який об’єднує найбільші компанії-виробники молочної продукції, положення, запропоновані законопроектом №10456, матимуть вкрай негативний вплив на розвиток всього молочного сектору України, спричинять дисбаланс на ринку та знизять конкурентоспроможність не лише молочної галузі, але й економіки країни в цілому. Мова йде, зокрема, про запропоноване законопроектом включення молочних продуктів до переліку об’єктів державного цінового регулювання, обов’язкову вимогу укладання письмових договорів купівлі-продажу молока і молочних продуктів та проведення розрахунків за отримане молоко упродовж семи днів, повідомляє Український Бізнес Ресурс.
Цінове регулювання всієї молочної продукції, зокрема, вимога щодо граничної торговельної надбавки на рівні не вище 20 відсотків від оптово-відпускної ціни виробника (тобто митної вартості) до кінцевого споживача, загрожує падінням обсягу продажів молочної продукції, збільшенням роздрібних цін на неї, зниженням якості внаслідок здешевлення собівартості виробництва, втратою конкурентоспроможності добросовісних виробників, зниженням інвестиційної привабливості та кількості робочих місць в молочній галузі.
Втручання держави у цінове регулювання молочної продукції суперечить нормам ЄС та Росії, що ставить українського виробника в нерівні умови у порівнянні з сусідніми країнами та зумовить подальше відставання розвитку молочної галузі.
Запровадження обов’язкової вимоги укладання типових письмових договорів є також прямим втручанням держави у діяльність молочного бізнесу, що призведе до призупинення прямих закупівель молока у фермерських господарств або вимушеної необхідності його закупівель у посередницьких структур та, як наслідок, падіння закупівельних цін.
Таким чином, реалізація положень проекту Закону не лише не призведе до досягнення задекларованої мети, а загрожуватиме занепаду всієї молочної галузі України. У зв’язку з цим Асоціація звертається до Президента України з проханням накласти вето на проект Закону і запобігти негативним наслідкам, що очікують галузь у разі введення його в дію.
Європейська Бізнес Асоціація та члени Молочного Комітету Асоціації щиро сподіваються, що позиція Асоціації буде підтримана Президентом на користь всієї молочної галузі України.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
14/08/2014
|
158
|