Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Третього вересня до України з візитом прибула делегація інспекторів Королівства Саудівська Аравія з метою оцінки системи контролю за вирощуванням живої великої та дрібної рогатої худоби...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Відомий французький винороб Жан-Жак Вудуайєн приїхав до Криму з метою закладання нового винограднику на вулканічному грунті гори Карадаг.
Передумовою тому був візит паризької школи сомельє Vigne-et-sens до Криму в рамках дегустаційного туру. Французів дуже зацікавили виноробні умови Криму. "Мене привабив, насамперед, вулканічний грунт, він містить безліч мінералів і мікроелементів, необхідних для гарного розвитку винограду. Місце теж не зовсім звичайне, тут практично немає північних вітрів", - пояснив Жан-Жак Вудуайєн.
Жан-Жак Вудуайєн уже працював у Португалії, Новій Зеландії й Аргентині. У Коктебель він привіз нові, експериментальні для кримського регіону сорти винограду, які раніше не вирощувалися в цьому унікальному для виноробства мікрокліматі.
Французький винороб планує створити на землі Криму нові лінійки вин, невластивих раніше цьому регіону. Вперше в Криму будуть акліматизовані й висаджені сорти винограду, традиційно вирощувані в приморських районах Франції, Італії й Іспанії: стародавній тосканський сорт Vernaccia di San Gimignano, який вирощується на Сардинії та дає вино з вишневим смаком Vernaccia di Oristano, ароматичний сорт Viognier, який має широке поширення в Бордо.
Також Жан-Жак привіз із собою кілька сортів Нового Світу, які, на його думку, повинні добре прижитися в коктебельському мікрокліматі. Ці й інші сорти будуть використані в селекції для подальшого виведення кримських сортів. Подібні експерименти займають чимало часу, тому що багато сортів не приживаються, а ті, що прижилися, не приносять очікуваного врожаю, але винороби налаштовані оптимістично.
Виноматеріал, отриманий на експериментальних виноградниках, буде оброблятися на заводі марочних вин і коньяків "Коктебель".
Колектив заводу марочних вин і коньяків "Коктебель" підтримав ідеї французьких виноробів, які зацікавилися коктебельськими виноградниками, і виділив ділянку в 2 га під експерименти Жана-Жака Вудуайєна.
Інформація http://www.lol.org.ua/
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |