Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Підтвердіть, що саме ваша продукція найсмачніша, на незалежному конкурсі! Компанії-учасники Дегустаційного конкурсу WorldFood Ukraine 2014 зможуть представити більше смачних і якісних продуктів...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Сьогодні Україна практично забезпечує себе сировиною, в даному випадку говоримо про м’ясо. Про це під час прес-конференції в медіа-холі ІМК повідомив Голова Державного комітету ветеринарної медицини України І.Ю. Бісюк.
Під час зустрічі з журналістами ряду телекомпаній, газет та інформаційних агентств йшлося про рівні безпечності харчових продуктів і, зокрема, риби та продукції тваринного походження.
Голова Держкомветмедицини І.Ю.Бісюк поінформував представників засобів масової інформації, що з метою забезпечення безпечності харчових продуктів тваринного походження служба ветеринарної медицини здійснює державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за діяльністю потужностей (об’єктів) щодо забою тварин; виробництва, переробки та обігу необроблених харчових продуктів тваринного походження; неїстівних продуктів тваринного походження; державний контроль за готовою продукцією у процесі її виробництва на потужностях, які використовують необроблені харчові продукти тваринного походження, як сировину.
В Україні налічується 3717 підконтрольних потужностей, на яких уведено посади уповноважених (офіційних) лікарів ветеринарної медицини, у тому числі м'ясопереробні – 1273, молокопереробні – 242, рибопереробні – 398, інші – 1804. На решті підприємств контроль здійснюють закріплені спеціалісти державних установ ветмедицини, а це 7908 суб’єктів господарювання.
На сьогодні 26 державних лабораторій ветеринарної медицини (ДНДІЛДВСЕ, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська регіональні, Київська, Маріупольська та Одеська міські державні лабораторії ветеринарної медицини) акредитовані в Національному агентстві з акредитації України на відповідність вимогам міжнародного стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 "Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій". Держкомветмедицини вживаються заходи щодо подальшого розширення галузі акредитації на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006.
Державний комітет ветеринарної медицини на постійній основі вживає заходи з метою розширення експорту української продукції тваринного походження до країн-членів Європейського Союзу.
Як результат співпраці з ГД "САНКО" Рішенням Європейської Комісії від 11.06.2010 №2010/237/ЄС Україна включена до переліку третіх країн, які мають схвалені плани державного моніторингу щодо молока, яєць, меду, коней, свійської птиці та аквакультур.
Це рішення є важливим етапом на шляху до отримання вітчизняними виробниками можливості постачати згадану продукцію до ЄС.
В цілому спеціалістами державної служби ветеринарної медицини України проведено 540 обстежень закордонних переробних підприємств (в тому числі 184 підприємство країн ЄС), в 2009 році - 158 підприємств(з них 64 – м’ясопереробних, 16 – молокопереробних), з початку поточного року 47 (з них 18 – м’ясопереробних, 11 – молокопереробних). У цілому інспектування проводились у 39 країнах світу.
Фахівцями ветеринарної медицини України, проведено аудит ветеринарних служб США, Австралії, Німеччини, Нідерландів. У ці дні триває аудит ветеринарної служби Республіки Польща. І.Ю.Бісюк відповів на інші питання, що цікавили присутніх журналістів.
Джерело: Аграрний сектор України
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
11/08/2014
|
138
|
08/08/2014
|
147
|