Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
В середині вересня середній індекс цін на світовому молочному аукціоні, організованому новозеландської Fonterra (GDT), виріс на 2,0% після зниження протягом трьох попередніх торгових сесій.
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
За останні два місяці Міністерство аграрної політики України втретє провело селекторну нараду. Як і на попередніх двох, на нараді головував віце-прем’єр-міністр України Віктор Слаута. Учасники обговорили комплекс важливих питань, пов’язаних з діяльністю підприємств агропромислового комплексу.
Зокрема, цього разу мова йшла про фінансове забезпечення та освоєння в регіонах коштів державного бюджету, регулювання аграрного ринку, також було проаналізовано хід проведення комплексу весняно-польових робіт. З інформацією виступив міністр аграрної політики України Юрій Мельник.
«Аналіз проведення комплексу весняно-польових робіт у 2007 році свідчить, що завдяки заходам, які були вжиті урядом, організаційній роботі та державній підтримці в частині фінансового та ресурсного забезпечення товаровиробників, - підкреслив Юрій Мельник, - посівна кампанія проходить організовано і наближається до завершення. Так, посів ярих зернових та зернобобових культур проведено на загальній площі 7,4 млн. га або 94% до прогнозу, що на 1,4 млн. га більше відповідного періоду минулого року».
Міністр також зауважив, що згідно інформації з регіонів посів ранніх ярих культур завершено в оптимальні агротехнічні строки. На сьогодні проведено підживлення озимих культур практично в усіх областях України. Цей важливий агротехнічний захід проведено на площі понад 6,3 млн. га. Стан посівів всіх сільськогосподарських культур переважно добрий та задовільний. Разом з тим, внаслідок тривалого дефіциту опадів ( у багатьох регіонах ефективних дощів не було 20-30 днів) значно знизились запаси доступної для рослин вологи. Це ускладнило умови проростання та появи сходів ярих культур, а також може негативно вплинути на формування вегетативної маси рослин.
Із передбачених міністерству на програми підтримки підприємств агропромислового комплексу коштів загального фонду держбюджету на січень-травень в обсязі 1,5 млрд. грн. фактично профінансовано та спрямовано в регіони 1,2 млрд. грн.., що на 219 млн. грн. більше проти відповідного періоду минулого року. Зокрема на підтримку виробництва продукції тваринництва та рослинництва спрямовано 941 млн. грн., здешевлення коротко- та середньострокових кредитів – 123 млн. грн..
В ході наради віце-прем’єр-міністр України Віктор Слаута та міністр аграрної політики України Юрій Мельник висловили непокоєння тим, що на казначейських рахунках управлінь агропромислового розвитку кількох областей накопичено залишки невикористаних коштів за кількома програмами. Значні суми невикористаних коштів у Дніпропетровській, Донецькій, Київській, Полтавській, Харківській, черкаській областях. Що свідчить про недостатню роботу конкурсних комісій обласних та районних держадміністрацій. Віктор Слаута просив керівників АПК областей посилити роботу над використанням направлених коштів. І загалом, відзначив, що регіони справилися з поставленими на час посівних робіт завданнями, тому ситуація в АПК є стабільною та прогнозованою.
Із застереженнями та зауваженнями науковців повідомив учасників наради віце-президент Української академії аграрних наук Віктор Ситник. Він зокрема підкреслив, що вегетаційні процеси в навесні розпочалися досить рано, і вже в середині березня озима пшениця почала вегетувати навіть в північних областях. Але через прохолодну погоду розвиток рослин був повільним. Прохолодна весна забрала накопичену на початку періоду перевищуючу суму ефективних температур і зараз, наприклад, в Донецькому регіоні, сума ефективних температур зверх +5ºС становить 115ºС при середній багаторічній 137ºС.
Та найбільш негативний вплив і на озимі, і на ярі культури мають обмежені запаси вологи, особливо в орному, а в ряді місць і метровому шарі (8-14 і 50-60). Тому обстеженню підлягають, в першу чергу, ті посіви, де з осені та на початку зими найбільше проявився негативний вплив посухи, підсилений збідненістю родючості та глибоким висушуванням грунту попередниками.
За даними УААН, ще значні площі пізніх культур, і особливо кукурудзи і соняшника, залишилися ще недосіяними. Нині посів проводиться в сухий або ж напівсухий грунт. Водночас відомо, що 10-15 днів перебування насіння в такому грунті знижує схожість тієї ж кукурудзи на 40-60%. Тому, як вихід, на думку вчених - варто підвищити посівну норму кукурудзи до 45-60 тис. насінин на гектарі, а соняшнику – до 55-60 тис. насінин. А для скорочення втрат вологи відмовитись від внесення грунтових гербіцидів до посіву і зробити це після появи сходів. «У разі ж випадання дощів і на посіяних площах, і там, де посів не проведений, обов'язково закрити вологу. Цей агрозахід дуже ефективний і має бути обов'язковим,» - резюмував свій виступ академік.
Під час селекторної наради також було наголошено на тому, що Міністерство аграрної політики разом з науковцями, професійними організаціями працює над перспективними питаннями розвитку АПК. Завершується доопрацювання проекту державної програми розвитку села та сільського господарства. Напрацьовуються пропозиції до проекту закону про Державний бюджет на 2008 рік з урахуванням норм, передбачених в проекту Податкового кодексу, та вимог, пов’язаних зі вступом України до Світової організації торгівлі.
Своє бачення проблем та шляхів їх вирішення висловили керівники агросектору Сумської, Волинської, Київської, Кіровоградської, Запорізької, Чернівецької та Полтавської областей.
Підсумовуючи сказане під час наради, віце-прем’єр-міністр України Віктор Слаута подякував представникам регіонів за якісно організовану весняну посівну кампанію. Підкреслив, що обсяг валової продукції АПК за 4 місяці 2007 року зріс на 5%. А також наголосив на тому, що цього року чітко прослідковується тенденція до збільшення кількості прибуткових сільгосппідприємств. Що не може не радувати всіх, хто безпосередньо займається сільськогосподарським виробництвом.
Користуючись нагодою, віце-прем’єр-міністр України Віктор Слаута та міністр аграрної політики України Юрій Мельник привітали всіх присутніх і в центральній студії, і в регіональних з великим народним святом: Днем Перемоги.
Прес-служба Мінагрополітики Інформація http://www.minagro.kiev.ua/
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
19/09/2019
|
317
|
27/08/2019
|
234
|