Імпортери яблука з Індії, Малайзії, Сінгапуру, ОАЕ, Саудівської Аравії, Катару, Швеції та інших країн ЄС, які вперше спробували працювати з українським яблуком в минулому сезоні, говорять...
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...
Про це заявив Валерій Курейко, представник ТМ «Знатний Мед», пише segodnya.ua.
«В цілому, введення вимог до меду є позитивним кроком. У нових нормах чітко визначені характеристики натурального квіткового (нектарного) меду — це мед, що вироблений з нектару квітів медоносних рослин медоносною бджолою. Мед не піддається ніякій обробці, без змішування з іншими продуктами, інгредієнтами та рідинами», — говорить Валерій Курейко, бджоляр із 30-річним досвідом, представник ТМ «Знатний Мед».
При цьому, експерт відзначає, що потрібно ще багато зробити для донесення цієї інформації до виробників та споживачів, а також розробити організаційні заходи, механізми впровадження та контролю дотримання даних вимог. Під час впровадження варто звернутись до міжнародного досвіду.
«За кордоном є практика незалежного контролю якості меду та здоров’я бджіл з боку галузевих асоціацій. Бджоляр не займається ніякими довідками, пробами і аналізами – все це робить асоціація, якщо він є її членом. Пересувна лабораторія приїздить на пасіку, бере проби з будь-якого вулика, тут же робить аналізи і залишає результати під кришкою вулика. Навіть не потрібна присутність бджоляра. У нас, на жаль, все лягає на плечі пасічника, а сам процес потребує чимало часу, сил, тай й коштів», — відзначає Курейко.
Нагадаємо, нові вимоги до меду у дію з лютого 2020 року.
Джерело: Agravery.com
Add to bookmarks | Підписатись | Версія для друку |