Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Хочеш дізнатися, що ти їси?
30.10.2019р.

З 6 серпня 2019 року набув чинності у повній мірі Закон...

З 1 січня 2020 року заводи не прийматимуть другий ґатунок молока
30.10.2019р.

Відповідно до зобов’язань в рамках Угоди про...

Українські курятина, ягоди і яблука користуються найбільшим попитом в ЄС
30.10.2019р.

Найбільш популярними українськими продуктами в...

Думка: Демонополізація виробництва спирту «доб'є» «Укрспирт» за рік
24.10.2019р.

Демонополізація виробництва спирту «доб'є»...

Кабмін схвалив збільшення квоти на експорт курятини в ЄС
24.10.2019р.

Кабмін схвалив збільшення квоти на експорт курятини...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

464
14.01.2019р. |
Руслана БУТИЛО, керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор»

- 2018 рік не був легким для виробників цукру через світовий профіцит і, як наслідок, низькі ціни. Експортні поставки знизилися на 27% порівняно з попереднім маркетинговим роком. Виробники оцінили ситуацію заздалегідь і в цьому році ми побачили зменшення посівних площ цукрового буряку та скорочення кількості працюючих заводів. Але цукру для забезпечення внутрішніх потреб країни нам вистачить.

Були і позитивні моменти, як-от дерегуляція ринку цукру. Кілька останніх років «Укрцукор» спільно з профільним міністерством працювали над відміною квот на виробництво цукру та встановлення мінімальних цін на цукор та цукровий буряк, адже таке втручання держави в ринкові процеси цілком неефективне. 4 вересня депутати проголосували за законопроект №4532 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру».

Про тенденції на ринку цукру. Основне завдання бізнесу - бути прибутковим і відповідати сучасним ринковим умовам, адже ніхто не хоче працювати збитково. Слід зауважити, що всі цукрові заводи України були побудовані ще за часів сСоюзу, тому, найперше завдання галузі – це модернізація. Усі підприємства планомірно здійснюють реновації, оновлюють обладнання та покращують технології виробництва. Доказом цього слугує те, що минулого сезону виробництво цукру І-ої (вищої) категорії сягнуло майже 50% (порівняно з 17% попереднього року). Щоб бути конкурентними на міжнародній арені, виробники мають відповідати світовим вимогам, тому на наступний рік маємо на меті довести виробництво цукру І-ої категорії до 70%.

Найбільш вагомими в структурі собівартості виробництва цукру є витрати на енергоносії. Тому, ще одне головне завдання – підвищити енергоефективність.

Минулий цукровий сезон був профіцитним – надлишок становив близько 10 млн т цукру. В таких умовах варто думати про диверсифікацію, тож українські цукровари активно працюють в цьому напрямі. В Україні уже функціонує 2 біогазових та 2 біоетанольних підрозділи на цукрових заводах, ще кілька зараз проектують.

«Укрцукор» – це добровільне об’єднання представників цукрової галузі, тому основне завдання асоціації - сприяння розвитку цукрової промисловості. Враховуючи світову кон’юнктуру, в наступному сезоні доведеться поборотись за ринки збуту, оскільки, за нашими підрахунками, світовий дефіцит триватиме й наступного сезону.

Окрім того, ще одним важливим завданням асоціації є навчання та підготовка кадрів цукрових заводів. З цією метою «Укрцукор» випускає спеціалізований журнал, а також систематично організовує навчальні конференції і семінари.

Відстоювання інтересів цукровиків - також серед пріоритетів об’єднання. Головним завданням на наступний рік є зниження митних ставок на ввезення обладнання для підприємств цукрової промисловості.

Якимів Мар'яна 

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • цукрова галузь
  • Руслана БУТИЛО
  • Укрцукор


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.