Українським фермерам необхідно робити кроки в...
У 2019 році на ринок ЄС Україна експортувала половину...
19 листопада у Львові вітчизняна компанії...
Найбільш продаваний бургер з рослинним замінником...
Французькі споживачі стали більш прискіпливими до...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Харчова промисловість – відповідальна сфера людської діяльності, яка дуже вимоглива до технологічних процесів на всіх етапах виробництва, у тому числі зберігання продуктів. Основною оцінкою підприємства є вироблений продукт, який повинен відповідати високим стандартам якості й безпеки та мати презентабельний зовнішній вигляд.
Досвід харчових підприємств показує, що навіть налагоджене виробництво супроводжується незапланованими зупинками виробничих ліній і отриманням продукції незадовільної якості. Найчастіше спричиняє подібні проблеми постійний приплив вологи у робочу зону. Відбувається це і з навколишнього середовища; від персоналу; продукту; виробничого обладнання; відкритих поверхонь води.
Для виявлення наявної вологи контролюють відносну вологість повітря у виробничих приміщеннях і встановлюють параметри, які необхідно забезпечувати для запобігання подальшим найчастіших проблемам.
Перешкоджання появі та розвитку мікроорганізмів
При високій вологості повітря (більше 60%) середовище в приміщенні стає придатним для розвитку різного виду бактерій, що спричиняють псування продукції, змінюючи її властивості (колір, смак, запах). Можливе утворення плісняви і грибка як на поверхні продукту, так і в доступних для вологи ділянках виробничого приміщення. Внаслідок цього санітарно-гігієнічний стан приміщення погіршується, як і умови праці робітників, а увесь вироблений продукт підлягає видаленню й утилізації, що спричиняє значні фінансові втрати.
Попередження розвитку корозії
У виробництві використовують металеве обладнання, яке при високій вологості робочої зони починає кородувати. Корозія призводить до скорочення терміну експлуатації і позапланових зупинок виробничих машин.
Збереження якості продукту
Висока вологість виробничого приміщення підвищує вологість самого продукту, що прямує по конвеєру чи перебуває на стадії пакування. Залежно від властивостей продукту можуть виникати різні проблеми: гранулювання, злипання, налипання на виробничі поверхні, втрата форми тощо, що в загальному зумовлюють порушення процесу виробництва.
Уcунення конденсату
Раптова зміна погодних умов навколишнього повітря може призвести до конденсації в повітрі вологи, яка осідає на поверхнях приміщення у вигляді крапель чи тонких плівок. Потрапляння конденсату на поверхні холодильних машин спричиняє обмерзання і утворення льоду, що, своєю чергою, сповільнює виробничий процес, збільшує енерговитрати та призводить до необхідності періодичної зупинки на розморожування.
Функцію контролю та видалення надлишкової вологи виконують спеціальні повітро-осушувальні установки адсорбційного типу торгової марки DesiccantTechnologiesGroup. Вони призначені для ефективного видалення вологи із повітря робочої зони та підтримання необхідних параметрів відносної вологості повітря в широкому діапазоні та в автоматичному режимі і забезпечення ефективні умови виробництва та зберігання продукції.
Діапазон потужностей осушувачів повітря починається від 1 кВт, які легко можна використовувати на об’єктах з невеликою площею, і до 100 кВт – приладами такого типу осушують приміщення площею у тисячі квадратних метрів.
Це обладнання можна встановлювати як всередині приміщення, так і ззовні і впровадити на будь-якому об’єкті. Використання осушувачів дало ефективний результат на таких підприємствах харчової промисловості, як цукрові заводи, кондитерські фабрики, виробництво м’ясної і ковбасної продукції, зефіру, морозива та інших. Установки екологічні і безпечні для використання в харчовій промисловості і відповідають усім чинним стандартам ЄС.
Сергій МАЛЬЦЕВ,
керівник проектів «DesiccantTechnologiesGroup»
тел.: +38 067 401 26 34; +38 044 331-49-76
sm@destech.eu
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.
Особливості виробництва ковбас
Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.
25/03/2019
|
500
|
17/01/2018
|
164
|
30/07/2015
|
161
|