Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Фермерам необхідно вирощувати м’ясні породи овець
23.12.2019р.

Українським фермерам необхідно робити кроки в...

Україна експортувала половину врожаю полуниці до ЄС
23.12.2019р.

У 2019 році на ринок ЄС Україна експортувала половину...

«Альфа-хліб» і «Semix»: тандем професіоналізму та стабільної якості
23.12.2019р.

19 листопада у Львові вітчизняна компанії...

Географія продажів псевдом’яса розширюється
18.12.2019р.

Найбільш продаваний бургер з рослинним замінником...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

514
11.05.2018р. |
М’які консерви: тепер це можливо

Останніми роками можна спостерігати значне зростання обсягів виробництва м’ясних консервів, як стверджують експерти, − на 30–40%. Такий стрибок можна пояснити державним замовленням для української армії. Від початку військових дій за Сході нашої країни державні закупівлі суттєво збільшилися. Тож наші виробники тепер активно інвестують кошти у виробництво цієї групи товарів.

У цій статті йдеться про те, як кільком ветеранам АТО вдалося налагодити виробництво консервів і запропонувати їх на ринку у новому м’якому пакуванні. Завдяки волонтерам такі консерви потрапляють в зону ведення АТО.

– Антоне, розкажіть про ідею створення компанії. З чого все розпочиналося?

– Усе розпочалося 2014 року. Група добровольців першої хвилі мобілізації влітку вирушила в зону проведення АТО для виконання бойових завдань, і там вперше отримала військові «сухі пайки». Головним їх компонентом були «м’ясо-рослинні консерви» в металевих банках, які були одночасно незручними, важкими, неякісними та несмачними. Це якщо висловлюватись коректно, а насправді їх якість вже давно стала своєрідним військовим мемом. На фронті їх називали по-різному – «гранатометна курка», «банка печії», «дисциплінарне покарання методом харчування». Тому знайти людину в АТО у 2014 році, яка б не мріяла це змінити, було неможливо.

Якось склалася ситуація, коли військовослужбовець швидко зайняв «положення для стрільби лежачи», маючи в боковій кишені штанів таку банку, після чого на кілька годин втратив боєздатність. От у нього й зародилася ідея використання світового досвіду пакування консервів у м’які полімерні упаковки, а не в металеві банки. Нині це − директор нашої компанії.

Нашу компанію вирішили назвати «I'mready», за такою ж назвою була зареєстрована наша торгова марка. Ця назва відповідає філософії компанії – виробляти продукцію, яка вже готова до споживання. І для того, щоб її приготувати, не потрібно кілька годин стояти біля плити.

– Чому вирішили зосередитися на виробництві консервів, мабуть, вивчили і дослідили цей ринок?

– Цим же і обумовлений вибір саме консервів. Справа в тому, що у робочого колективу була одна конкретна мрія – створити дуже якісний м’ясний продукт, змінивши уявлення про «тушонку» як про «набір останнього шансу», тобто неякісне та несмачне м’ясо, яке їдять тільки тоді, коли більше немає нічого. Саме тому наша продукція складається з м’яса на 97%, ми не використовуємо загусників, підсилювачів смаку, консервантів, а також домішок з жил, кісток, хрящів та інших сумішей. Тільки смачне м’ясо українських виробників в зручному форматі.

– Чи не виникало проблем з сировиною, де її закуповуєте? Чи працюєте з якимось конкретним постачальником?

– Якщо говорити про виробничі потужності нашої фірми, то ми хотіли, щоб вони розміщувалися недалеко від Києва Тому знайшли виробництво у Чернігові, де орендуємо виробничі потужності фабрики «Здорово». Із фабрики ми завозимо консерви на склад у Київ чи у місця реалізації.

А щодо сировини як головного компонента, то проблеми з нею були. На самому початку проекту нам неодноразово пропонували закуповувати м’ясо за кордоном, а саме в Польщі чи Аргентині. Інколи його вартість була навіть нижчою, ніж в українських виробників. Але в нас була принципова позиція – тільки українська сировина, і тому ми знайшли постачальників, з якими успішно працюємо і якістю продукції задоволені. Насправді питання сировини, як з’ясувалося, було складнішим, аніж ми вважали спершу.

– Який асортимент м’ясних консервів нині пропонуєте на ринку?

– На сьогодні наш асортимент представлений трьома видами м’ясних консервів – телятина, свинина та курятина. Ціну формували, керуючись ринковими механізмами і змінюємо її відповідно до змін вартості м’яса на ринку. Інколи отримуємо коментарі, що вартість нашої продукції вища за середню ринкову. Ми завжди наголошували на цьому, що наша мета – це якість, а якісне дешевим не буває. Крім того, вміст м’яса в нашій продукції значно вищий, ніж середній на ринку, і наші покупці це чудово розуміють.

Як сприйняли покупці вашу продукцію, оскільки вона представлена у м'якій упаковці, а ринок звик до жерстяної банки?

– Вийти на ринок м’ясної консерви в м’якій упаковці було дуже важко. Харчовий бізнес – доволі консервативний, і просувати в ньому нову торгову марку, починаючи з нуля та не маючи величезних маркетингових бюджетів, – складне завдання. Та констатуємо, що ми з ним впоралися.

Щодо упаковки, то, враховуючи власний армійський досвід, ми принципово відмовилися від жерстяної банки. Завдяки гнучкій упаковці м'ясо можна зберігати два роки і його легко відкривати – не доводиться докладати зусиль. Коли розпочинали бізнес, то довго шукали партнерів і почали співпрацювати з однією компанією із Молдови, але згодом на початку 2018 року все-таки знайшли надійного вітчизняного постачальника. Тому цього року нові партії нашої продукції вийдуть в українській упаковці.

Згодом наші партнери зрозуміли, що переваги якісної продукції та новаторської упаковки очевидні – товар не втрачає гарного виду при логістиці, його зручно зберігати, сама упаковка дуже мало важить, не піддається корозії, витримує 150 кг прямого навантаження, її можна розігрівати на відкритому вогні чи вугіллі, а те, що всередині, використовують не тільки рибалки, військові чи мисливці. Якість нашого продукту достатня для використання його в домашніх умовах як готового до споживання чи для приготування страв − і смакують вони не гірше за домашні.

Де можна придбати вашу продукцію?

– Загалом вийти на покупця, особливо новій фірмі доволі важко і для нас це зараз − першочергове завдання. Тому ми почали шукати шляхи до споживачів через соцмережі.

На сьогодні ми реалізуємо консерви як на інтернет-платформах, так і в магазинах туристичного, мілітарного спорядження, мережах автозаправних станцій, зараз ведемо перемовини з національними торговельними мережами. Констатуємо – український покупець вчиться обирати не за ціною, а за якістю, і це дуже нас тішить.

Наразі маємо дві великі проблеми. Передусім − це висока ціна нашої продукції. Натомість торговельні мережі хочуть купувати товар дешевше, адже для них головне − ціна, а вже потім – якість. Але потрібно розуміти, що в нашій консервації 97% м’яса, відповідно, вона не може коштувати дешевше.

Можна також віддавати продукцію на реалізацію, а це означає що ми віддаємо наше м'ясо, а вже тоді отримуємо гроші. Цей варіант також можливий, але він більше годиться для масштабних підприємств, у яких великі обороти коштів. Для нас такий варіант поки що не є прийнятним.

Доволі часто покупці кажуть, що наші консерви дорогі, але, на жаль, ми не можемо зробити їх дешевшими. Адже ціна на готовий виріб залежить від вартості сировини, яка зараз в Україні дуже дорога.

Наша консерви з курки вартують близько 60 грн, зі свинини – 70 грн, з телятини – 80 грн. Цікаво, що найбільший попит у нас на телячі консерви, тобто, як бачимо, для покупців важливий смак і якість, а не ціна.

– Розкажіть про плани на майбутнє.

– Щодо наших планів на майбутнє, то в 2018 році ми плануємо відкрити власне виробництво, розширити асортимент додатковими видами м’яса, спробувати випускати готові страви, тобто м’ясо з гарніром, і, звісно ж, вийти на європейські ринки. Вже є зацікавлені компанії з Іспанії та Німеччини. Тому не думаю, що це буде складно, адже зауважу, що уся наша продукція сертифікована відповідно до українського законодавства. На це ми витратили кілька місяців, тому упевнено можу стверджувати, що наше м'ясо безпечне до споживання.

Ми активно працюємо, маємо певні напрацювання, тому впевнено налаштовані на майбутнє.

Розмовляла Мар’яна ЯКИМІВ

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • мясні консерви
  • консерви з курки
  • м'яка упаковка


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.