Цього разу тема конференції «Просування продукту в...
Українським фермерам необхідно робити кроки в...
У 2019 році на ринок ЄС Україна експортувала половину...
19 листопада у Львові вітчизняна компанії...
Найбільш продаваний бургер з рослинним замінником...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Цього року на одній з найбільших виставок Fruit Logistica (Берлін, Німеччина) її відвідувачі мали змогу оцінити українські фрукти і ягоди. Вперше на цих показах був представлений національний стенд України. Цей дебют, як зазначили в Асоціації «Укрсадпром», – це не лише можливість продемонструвати свій товар, а й знайти бізнес-партнерів. На сьогодні у нас з’являються фірми, які, власне, готові вкладати кошти у технології якості і безпечності як того вимагають закордонні покупці. Те, що ми маємо потенціал збільшення обсягів виробництва та експорту – правда, як і те, що наша плодово-ягідна продукції конкурентна за якістю, передусім за органолептичними показниками.
Зацікавленість українського бізнесу до вирощування плодоовочевої продукції щорічно росте. Про свідчить динаміка розширення ягідних плантацій практично по всіх регіонах країни, цей бізнес, вважають експерти, є одним з інвестиційно привабливих сегментів ринку. Скажімо, виробництво ягід за останні три роки стабілізувалося на позначці близько 130 тис. тонн (загальний об'єм світового ринку ягід становить близько 8 мільйонів тонн). Основними мотиваторами цього тренда є висока маржинальність, сприятливий клімат, тенденції здорового харчування, експортний потенціал. Щодо останнього, то якщо раніше основними ринками збуту були країни ЄС, то вже тепер є поставки на Близький Схід, ОАЕ та ін. Тут головною перешкодою для розширення продажів у торговельні мережі ЄС є наявність сертифікату Global Gap. Для компаній – це дороге задоволення, зате він дозволяє експортувати свіжу продукцію. Зараз у структурі експорту переважає морожена ягода. Загалом, нині левова частика вирощених в Україні ягід відправляється за кордон, оскільки для компаній це фінансово вигідніше.
На сьогодні експерти констатують, що, до певної міри, втративши ринок РФ, плодоовочевий ринок доволі швидко адаптується до нових викликів. Що важливо, розвивається він у напрямі не лише збільшення посівних площ і якості вирощених плодів, а й впроваджуваних новітніх технологій – тут, як кажуть, у аграрного бізнесу не початий край роботи. Фермерам експерти радять переймати світовий досвід ведення цього бізнесу, що може убезпечити від різних ризиків.
Зробити ягідний бізнес успішнішим
Стимул для доданої вартості
Підібрати посадковий і сортовий матеріал, відшліфувати технологію вирощування тих чи інших культур, зібрати гарний врожай – це один бік медалі. Другий, не менш важливий – це розвивати переробку, тобто додану вартість. Фактично, такі напрями, як заморожування чи сушіння овочів і фруктів – вони тільки починають набирати популярності. Адже свіжий овоч чи ягода, якщо їх швидко «заморозити», вони практично не втрачають поживних властивостей. Більше того, скажімо заморожені баклажани, цукіні, броколі чи томати в зимовий період значно дешевші від імпортних свіжих.
Отже, переконані учасники плодоовочевого ринку, тенденції очевидні: буде з’являтися все більше вітчизняних переробників/постачальників на ринку заморозки. Світ не стоїть на місці, потреби українців теж змінюються, і частіше за все у бік продукції з доданою вартістю. Наприклад, у сегменті овочів внутрішній ринок сміливо можна нарощувати такі ніші, як овочеві напівфабрикати, перспективним залишається глибока переробка овочів. Така продукція також має набагато кращі експортні перспективи порівняно зі звичайними овочами.
Методи зберігання ягід. Особливості заморозки і сушіння
На сьогодні на ринку компанії представляють багато способів зберігання овочів і фруктів. Завдяки чому можна зберегти фізичну масу, якісні показники, не допустити зниження загальних втрат від хвороб і фізіологічних ушкоджень овочів і фруктів. Основні з них: сушіння, швидке заморожування, зберігання в холодильниках.
Незалежно від того, який метод зберігання підприємство вибере, кожен із них має певні переваги та надає ширші можливості для ведення бізнесу. Як мінімум, господарства можуть частину зібраного врожаю одразу продати, а частину заморозити, щоб потім реалізувати його за вигіднішою ціною.
На запитання журналіста «Харчовика» відповідає директор компанії «ЄВРОКУЛ» Володимир Гринько.
– Володимире Сергійовичу, окресліть загалом ситуацію і перспективність вітчизняного ринку фруктів та овочів.
– Вирощування, зберігання, переробка та експорт фруктів, овочів та ягід – це найперспективніший ринок та, напевне, найшвидший шлях економічного зростання України. Просто так трапилося, що ми живемо на землі, на якійростуть найкращі яблука, томати, полуниці − і можна ще довго перераховувати... А тепер пропоную зіставити сказане з наступною інформацією:кількість населення Землі невпинно збільшується до 10 мільярдів. На сьогодні вже є глобальна проблема прогодувати майже 7,6 мільярдів осіб. Попит невпинно зростає, а наша Батьківщина, при освоєнні закордонного досвіду вирощування, може і повинна годувати щорічно до 2 мільярдів населення світової кулі. Наголошую: виробництво харчових продуктів потребує значно менших інвестицій, ніж металургійна промисловість або машинобудування.
– Які на сьогодні найбільш прийнятні та ефективні методи і способи зберігання і переробки?
– Тема настільки обширна та цікава, що пропоную докладно розповісти про неї у наступному номері «Харчовика».
Окреслю дві головні теми: попереднє охолодження та якісне заморожування.Попереднє охолодження − це продовження терміну реалізації; збільшення транспортного «плеча»; зниження відсотка втрат; постійно висока якість продукції; більш привабливий її зовнішній вигляд; вища ціна на охолоджену продукцію; а головне − можливість експорту.
Якісне заморожування – це вже вищий пілотаж, який дасть інвестору змогу максимально (до 98%) зберегти врожай (в наступному випуску «Харчовика» розкажу, як), продовжити термін продажу ягід до 18 місяців, посилити транспортне «плече» та перейти на експорт до будь-якої країни світу.
– Пропозиції компанії «ЄВРОКУЛ» для цього сегмента ринку. Переваги комплексного заморожування: технології, обладнання тощо.
Повинен, керуючись досвідом, наголосити на трьох важливих моментах.
Якість продукту. Смак, корисність, колір, розмір, зовнішній вигляд – це основне. Ви будете мати постійний попит, клієнту потрібно лише один раз скуштувати. Крім того, маємо понад 10 провідних європейських оптових компаній, готових купувати якісну полуницю на 5% дорожче від оптової ринкової ціни.
Холодильнеобладнання повинно бути промисловим.
Мало хто знає, що на ринку є комерційне та промислове обладнання. Промислове обладнання може працювати без ремонтів, зупинок та глобальних поломок (до 100 000 годин без капітального ремонту, тобто 20 років). Як це зробити – розкажемо у наступному номері.
Обладнання повинно бути енергоефективним, сучасним та безпечним для навколишнього середовища.
Наголошую, що електроенергія − це основна стаття витрат при заморожуванні! Даю кориснуінформацію: на сьогодні витрати на електроенергію для промислових підприємств зросли до 2,52 грн/кВт. (мінімум), цього літа – можливе зростання до 3,50 грн/кВт., а до кінця 2018 року можна прогнозувати вже 4,50 грн/кВт. Як вам така перспектива? Наша компанія пропонує винятково сучасне та енергоефективне обладнання. Завдяки цій стратегії ми можемо вже тепер майже вдвічі знизити експлуатаційні витрати. Яким чином та за яких умов? Читайте наступний випуск.
Підготувала Стефанія ШИБУНЬКО
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
На допомогу виробникам: суха пшенична клейковина
Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач, стабілізатор й зв’язувальна речовина. Глютен дає змогу забезпечити високу якість виготовленої продукції, навіть при використанні зерна нижчої якості.
Функціональні інгредієнти для вашої продукції
Завдання компанії «Ковчег і Ко» – допомогти виробникам у вдосконаленні їхньої продукції. Під вдосконаленням мається на увазі не тільки покращення смакових і ароматичних властивостей чи структури, а, що дуже важливо, – збільшення терміну зберігання продукції і свіжого вигляду та структури протягом усього часу.
13/09/2019
|
125
|
13/09/2019
|
137
|