Сьогодні виробниками харчової промисловості...
Третього вересня до України з візитом прибула...
Напередодні осені надія сироварів на поліпшення...
Третя декада серпня порадувала свинарів 2% підйомом...
За 7 місяців 2018 року в Україні виробництво...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Ситуація на ринку яйцепродуктів доволі напружена: потреби кондитерського ринку в якісних яйцепродуктах дуже високі, однак якість не найкраща. Недобросовісна конкуренція сприяє появі контрабандної продукції у згаданому сегменті. Натомість кондитерські фабрики та виробники майонезу здебільшого обирають дану продукцію не за критеріями якості, а через економічні причини, і при цьому лобіюються інтереси не найкращих постачальників.
Серед небагатьох українських виробників яйцепродуктів яскраво вирізняється компанія «Васильків-Продукт», метою якої є виробництво якісного, конкурентоспроможного товару, що не поступається західним аналогам. Компанія має чим пишатись, адже вона – єдиний в Україні виробник сухих яєчних жовтків.
Підприємство працює у декількох напрямках – сушіння яєчних продуктів, виробництво яєць та комбікормів. Обладнання птахофабрики дозволяє здійснювати повний цикл переробки яйця. Це розділення жовтків і білків на автоматизованій лінії, фасування рідкої яєчної продукції в антисептичну упаковку з терміном зберігання 25 днів, сушіння яєчних продуктів (білок, жовток, яєчний порошок) на дрібнодисперсійній розпилювальній сушарці. Виробництво також оснащене двома машинами для білка (дозволяє отримати білок у вигляді пластівців). Продуктивність цих сушарок складає до 70-80 тонн білка на місяць. Щоб випускати конкурентоздатну продукцію, у 2005 році було відкрито нову лінію, оснащену сучасним обладнанням американського виробництва, машинами для розділення, пастеризації та розливу рідких яєчних продуктів. Нова сушарка дає можливість випускати сухі яєчні продукти з дуже високою розчинністю (на експериментальних режимах – до 98%). Нині „Васильків-Продукт” випускає продукцію з розчинністю 90-95%, що відповідає чинним стандартам. При повному завантаженні може видавати до 300 тонн яєчного порошку на місяць, в тому числі 70 тонн жовтка. Працюють й лінії розбивання яйця (70 тис. яєць на годину), які дозволяють відділяти білок від жовтка, а також окремо висушувати їх. Безпечні мікробіологічні показники досягаються завдяки застосуванню сучасної системи пастеризації.
Птахофабрика має свою сировинну базу – 550 тис. курей, що дають за добу 520 тис. яєць. За поголів’ям ведеться постійний ветеринарний контроль, до травня 2006 року планується довести його до 1млн. Введено в експлуатацію кормовий цех. За умов повного технологічного завантаження птахофабрики, обладнання дозволяє випускати на добу 10,5 тонн сухих та 30 тонн рідких яєчних продуктів. В асортименті ТОВ „Васильків-Продукт”: яєчний сухий порошок, яєчний сухий білок, рідкий меланж, рідкий жовток тощо.
Також підприємство пропонує ферментований та термостабільний сухий жовток. Ферментований жовток покращує смакові якості та збільшує термін зберігання продукції. Термостабільний жовток необхідний в умовах високої термообробки, наприклад, у виготовленні круасанів, булочок, печива з начинкою, коли температура є вищою, ніж коагуляція білків, а також для приготування соусів способом гарячого варіння.
Працівники Васильківської птахофабрики пишаються своїм виробництвом і дбають про якість продукції, яку випускають. Нині ринок потерпає від яєчних продуктів „темного” походження і сумнівної якості. За словами працівників птахофабрики, українські технологи забули запах натурального яйця, і коли їм приносять 100% яєчний порошок, їм здається, що він має дивний запах. На жаль, саме продукція, в якій міститься 50% домішок, здебільшого й присутня на сучасному ринку яєчних продуктів. Запах яєчного порошку „Васильків-Продукт” високо оцінено найвимогливішим покупцем в Україні – ТМ „Торчин продукт”.
Як то кажуть, театр починається з гардеробу, а харчове виробництво – з лабораторії. Гордістю птахофабрики є сучасна лабораторія, оснащена обладнанням німецької фірми berLabor-TechnikUkraine, яке дозволяє контролювати якість продукції на потоці, зокрема вміст білків, жирів, клітковини, важких металів. Експрес-аналізатор хімічного складу SpectaStar 2400, встановлений в лабораторії, – це універсальний аналізатор харчових продуктів, комбікормів, сировини та інших речовин. Підписано контракт на придбання рідинного хромотографа для виявлення амінокислотного складу, жиру та водорозчинних вітамінів, цукрів, токсинів, білків.
Експорт сухих яєчних продуктів здійснюється в країни СНД та за їх межами. Продукція вже пройшла сертифікацію в Болгарії, Литві.
Матеріал надано ТОВ „Васильків-Продукт”.
Нині ринок яєчної продукції постійно збільшує свої обсяги, щорічно його приріст складає близько 20% (це стосується великих виробництв). Нині в Україні випускається 255 штук яєць на душу населення в рік. В перспективі, у 2008 році, за словами Олександра Бакуменка, голови Ради директорів Асоціації „Союзу птахівників України”, планується випускати 274 штук яєць. Це дозволить забезпечити українське населення відповідно до медичних норм споживання цього виду продукції. Фізіологічна норма людини – 250 штук. Якщо раніше фабрики давали 20% загального виробництва, то нині – вже 50%, а в недалекому майбутньому – 70%. І лише 30% залишиться приватному сектору.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.
Особливості виробництва ковбас
Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.
14/05/2018
|
180
|
17/01/2018
|
157
|
30/07/2015
|
154
|