Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

1112
04.05.2017р. |
Україна славиться хлібними традиціями і кондитеркою

ТОВ "Бакіто", Лібор Бетак:

– Основна мета будь-якої виставки – нові клієнти і зустріч із клієнтами. Ми найбільше сподівалися зустріти тут нових потенційних замовників. Їх було небагато. Тож відсоток наших очікувань від участі у цій виставці невеликий. Організатори мали б запрошувати більше хлібопекарів і кондитерів. Використовуючи напрацьовану базу і сучасні технології, це зробити нескладно. Поки що більшість відвідувачів – ті, кого запросили компанії на свій стенд і з якими ми уже співпрацюємо.

Серед «плюсів» хотів би відзначити хорошу організацію виставки.

Як побажання організаторам на наступний рік – щоб проведення цього Міжнародного форуму не співпадало у термінах із подібними закордонними показами. Скажімо, цього року приблизно в той самий час відбувалися «IFFIP», виставки у Польщі (Варшава) і ОАЕ (Дубаї). На нашу думку, багато замовників, які насамперед платоспроможні, віддали перевагу поїздці в одну із цих країн. Там вони побачать більше пропозицій обладнання, інгредієнтів й інших послуг для хлібопечення і кондитерського виробництва. Натомість на «IFFIP» була презентована третина від представленого на українському ринку обладнання.

На нашу думку і як побажання для організаторів цієї й інших галузевих виставок в Україні, щоб вони якось зацікавлювали до участі ті фірми, які наразі не мають достатньо коштів купити виставкову площу. Насамперед кажу про ті вітчизняні підприємства, які виробляють рукавиці, лопатки, візки, форми й інші товари, – усе, що потрібно для пекарів і кондитерів. Важливо, щоб організатори, а також відповідні держструктури долучалися і допомагали таким виробникам популяризувати свою продукцію.

Наразі ж тут взяли участь компанії, на кшталт нашої, тобто платоспроможні. Однак чомусь немає багатьох великих компаній, які пропонують інгредієнти.

– На вашу думку, як змінюватиметься український ринок у цьому сегменті?

– Вважаю, що український ринок буде видозмінюватися. Зараз можна відзначити як позитивні тенденції, так і є проблемні теми. З позитивних: ті, хто повертається додому з європейських країн, будуть вести хлібопекарський бізнес так, як це налагоджено в Європі. Вже зараз з’являються міні-пекарні, кафе, де завжди можна придбати свіжу випічку. Зокрема, найбільше таких виробництв на заході України.

Водночас проблем теж вистачає. Обурливим є те, що немає контролю в частині додавання добавок. Наприклад, як можна булку чи круасан зберігати півроку і при цьому нас переконують, що вони якісні? Треба займатися просвітництвом споживачів, також, як варіант, підвищити податки на довготермінову продукцію.

Компанія «Бакіто» принципово не бере участі в такому бізнесі – ми працюємо за принципом: мої діти цього їсти не будуть – я це не продаватиму.

Наступна проблема – кіоски. Хліб треба продавати у маркетах і магазинах. Виходить, що нині від виробників вимагають дотримуватися усіх норм з безпеки, санітарії і гігієни, щоб не перетиналися технологічні потоки на виробництві тощо, а потім дозволяють реалізовувати хліб у кіосках – і жодного контролю на місці продажу.

– Останнім часом актуальною на виробництві є тема економії енергоресурсів. Які пропозиції «Bakito» в цьому напрямі?

– Хлібопекарна справа потребує значних енергоресурсів. Зараз багато підприємств через постійне подорожчання газу, електрики встановлюють пелетні пальники. Економічна вигода від пелет є, але з точки зору екології – це не дуже добре. Наочно це не побачиш, тому мало хто над тим задумується.

Краще старатися менше газу споживати, або повертати у вигляді гарячої води, використовувати сучасне енергоощадне обладнання. Що більше ми збережемо енергії на виробництві, то менше газу спалимо.

В Європі заохочують нижчими податками тих підприємців, хто впроваджує «зелену» пекарню. Також субсидії мають ті компанії, які у себе на виробництві реалізують концепцію рекуперації теплової енергії. Пекар, який встановив подібне обладнання, від держави отримає 40–50% коштів. Рекуперація значного обсягу теплової енергії від хлібопекарських печей компанії «MIWE»має екологічні переваги завдяки зниженню рівня викидів CO2, а також економічні, бо суттєво знижує енерговитрати.

Розмовляла Стефанія ШИБУНЬКО

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.