Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Фермерам необхідно вирощувати м’ясні породи овець
23.12.2019р.

Українським фермерам необхідно робити кроки в...

Україна експортувала половину врожаю полуниці до ЄС
23.12.2019р.

У 2019 році на ринок ЄС Україна експортувала половину...

«Альфа-хліб» і «Semix»: тандем професіоналізму та стабільної якості
23.12.2019р.

19 листопада у Львові вітчизняна компанії...

Географія продажів псевдом’яса розширюється
18.12.2019р.

Найбільш продаваний бургер з рослинним замінником...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

715
06.04.2017р. |
Мікроклімат виробництва і зберігання харчової продукції.

При охолоджуванні, зберіганні, обробці, визріванні та ферментації продуктів харчування перед виробниками стоїть завдання підтримувати вологість повітря при різних температурах – низьких (заморожування та зберігання), нульових (зберігання, ферментація, визрівання), середніх та значно вищих за кімнатні. Особливу увагу слід звернути на проблему висушування повітря охолоджувачами холодильних камер зберігання продукції.

Відносна вологість повітря у холодильній камері безпосередньо пов’язана з якістю продуктів. Якщо у ній повітря сухе – це знижує вміст вологи та призводить до псування і втрати маси/об’єму товарного вигляду та смакових властивостей як сировиною, так і готовою продукцією, скорочення термінів їхнього зберігання.

Знижений вміст вологи у холодильних камерах спричинений роботою холодильних агрегатів – охолоджувачів, які мають низьку температуру холодоагента, внаслідок чого волога «конденсується» на ребрах охолоджувача і повітря в камері стає сухим. Зволожувачі повітря не тільки компенсують втрату вологи в холодильних агрегатах. Багато процесів визрівання та ферментації м’яса, ковбас і м’ясних виробів (хамон, тощо) відбуваються при температурі від 0 до +50С та вологості повітря 95-100%, або в режимі штучного туману. Такі кліматичні режими не дають змоги застосувати зволожувачі традиційного випарного та парового типу. Тому фахівці НВП «ВДОХНОВА» розробили технологію утворення та застосування штучного водяного туману ультразвукового типу.

Ультразвукові технології зволоження повітря.

Ультразвукові зволожувачі утворюють штучний ультразвуковий туман з дуже дрібними краплями води – 1–5 мкм. Вони утворюються внаслідок вібрування з частотою 1,5 млн раз/сек. керамічних дисків ультразвукового генератора. Його властивості відрізняються від газоподібної пари, яка повність має газоподібний стан, і від аерозольних великих крапель 20–100 мкм. В холодильних камерах парові зволожувачі працюють погано – вони «нагрівають» камеру, випарні зволожувачі не можуть підтримати вологість вище 85%, а аерозольні краплі цілком не випаровуються і осідають на підлогу.

На властивостях штучного ультразвукового туману, а головне, їх комбінації – синергії і базується технологія застосування зволожувачів ультразвукового типу ТМ «Вдох-Нова». Застосування:

Створюють штучний туман – аналог природного. Ультразвукові зволожувачі повітря утворюють водяну пару – туман, який добре перемішується з повітрям і випаровується у холодильній камері. Туман леткий і поширюється в камері з повітряними потоками холодильного агрегату, рівномірно зволожуючи її. Такий туман не утворює «факела розпилу» і краплинного осаджування. Дрібні краплі води 1-5 мкм від ультразвукового перетворювача завдяки фізичним властивостям не осідають на продуктах і поверхнях.

Біотехнологія виробництва. Ультразвукові аерозольні краплі води вступають у контакт із сировиною і беруть участь у біохімічних процесах ферментації. Це можливо тому, що діаметр пор на поверхні, наприклад, м’яса тіста, сирів більший за діаметр краплі туману. Відбувається взаємодія температури повітря, вологи, крапель води і біохімічних процесів ферментації, що поліпшує процес визрівання.

Електробезпечність. Модуль вологості в холодильній камері має низьковольтне живлення DC 45 В від адаптера, який розташований поза камерою. Окреме розташування модулів вологості і живлення підвищує безпеку обладнання.

Енергозбереження. Ультразвукові зволожувачі дуже економічні. Якщо для видобування 1 кгпари треба 850 Вт електричної енергії, то для утворення одного кг ультразвукового туману треба 90 Вт електроенергії.

Ергономічність. Простота монтування, експлуатації та обслуговування. Системи зволоження ТМ Вдох-Нова можна монтувати в холодильній камері для подавання туману на потік повітря від охолоджувача або зовні (канальне зволоження).

Дезінфекція. Можливість розпилювати засоби для дезінфекції камери та холодильних агрегатів.

Додаткове охолодження. Ефект охолодження приміщень влітку при підвищеній температурі повітря (адіабатичне охолодження).

НВП «ВДОХНОВА»: Сім років проектування та виробництва систем зволоження повітря ультразвукового типу ТМ «Вдох-Нова». Пантентовані технології, зареєстрована ТМ, досвід проектування, монтажу та експлуатації. Співпраця з провідними харчовими підприємствами та ХНУСГ ім. П. Василенка на базі Навчально-наукового інституту переробних і харчових виробництв, під керівництвом проф. О.В. Богомолова.

Сергій Швець, координатор проекту ТМ «Вдох-Нова»

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • зволоження повітря


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.