Молдова може заборонити експорт м'яса птиці та яєць з...
ЄС підтримав рішення про зонування випадку...
У 2020 році відвантаження українського борошна можуть...
Європейська комісія відмовилася переглядати...
До 2027 року можливо відкрити 5 тисяч сімейних ферм, які...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Експерти відзначають в Україні превалювання полімерних матеріалів для пакування хліба (85–95% ринку). Однак нині на багатьох регіональних ринках ПЕ-пакети мають серйозного конкурента – стретч-плівку, що охоплює близько 15% ринку. Близько 5% припадає на термоусадні плівки. ПЕ й стретч дешеві й прості у використанні. Сприяє поширеності такого пакування і те, що багато хлібозаводів функцію фасування виробленого хліба покладають саме на роздрібну торгівлю. ПП вирізняється, зокрема, тим, що суттєво продовжує термін зберігання продукту, – це важливо для підприємств, які працюють на міжрегіональному рівні. Крім того, на ПП добре наносити друк, що актуально при виведенні на ринок брендованих продуктів. Тому саме йому віддають перевагу великі хлібозаводи. А в перфоровані пакети з CAST-плівки можна запаковувати гарячий хліб.
Упакування типу flow-pack виготовляють із БОПП – дуже міцної плівки. Підприємства, що використовують швидкісні автоматичні пакувальні лінії, віддають перевагу кліпсувальним пакетам з CAST-плівки: на відміну від БОПП, CAST розтягається і пакети з нього теж дуже міцні.
Папір є загальновизнано оптимальним варіантом для пакування гарячого хліба. Одна з переваг застосування цієї упаковки – можливість економити виробничі площі і тривалість технологічного циклу: хліб пакують гарячим, тож не потрібен час і приміщення для охолодження.
Натомість термоусадну плівку оцінили підприємства, що мають у асортименті об'ємні вироби пишних форм. Ця плівка щільно облягає продукт і підкреслює його оригінальність, а головне – захищає продукт від зовнішніх пошкоджень.
Нині на ринку представлений широкий вибір плівки і обладнання для термоусадного пакування. В Україні виробником і постачальником такої продукції є компанія «Се-На». Як розповів директор компанії Сергій Нетаврований, на ринку зростає попит на продукцію в упаковці, у тому числі на запаковані хлібобулочні і кондитерські вироби.Однак треба брати до уваги, що упаковка для хліба, наприклад, повинна «дихати», оскільки утворення конденсату позначається на якості і терміні придатності виробу.
Термоусадна плівка міцна, зручна при транспортуванні та зберіганні. Наприклад, партії печива по 3–4 кг пакують у коробки і термоусадну плівку ПВХ – таку упаковку зручніше транспортувати і використовувати у роздрібній торгівлі.
Щоб запакувати хлібобулочний виріб, наприклад, батон, в термоусадну упаковку ПВХ, необхідно врахувати розмір продукту та площу термоусадної плівки, щоб вона добре облягла виріб і було менше відходів. Що ж до вибору устаткування для термоусадного пакування, то слід зважати на потужності виробництва. Ручні, неавтоматизовані машини використовують на невеликих виробництвах, термокамери з пропускною спроможністю 300–500 упаковок на годину обирають потужніші підприємства, а термотунель використовують на дуже великих виробництвах, хлібзаводах. У термотунелях пропускна спроможність удвічі-втричі вища, ніж у термокамерах.
Один із напрямів діяльності компанії «Се-На» – виробництво термокамер, термотунелів та іншого фасувального і запаювального обладнання.
Підготувала Галина ГАВРИЛЮК
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Маркировка ПЭТ на высоких скоростях 1
На сегодняшний день с увеличением потребления товаров увеличиваются и объемы производств. Предприятия по производству товаров массового потребления сталкиваются с постоянным увеличением производственных мощностей и скоростью выпускаемой продукции. Главные технологи, инженеры, технические директора, специалисты по качеству сталкиваются с задачей маркировки продукции на высоких скоростях. Задача маркировки является одной из основных. В соответствии с Законом Украины «О защите прав потребителей» информация о продукции должна содержать: дату выпуска, срок годности, конечную дату потребления, номер партии и т.д.
Bandall – це витончений дизайн для вашої продукції
Щоб зацікавити споживача, виробники використовують щоразу нові способи нанесення інформації на упаковку та інноваційні способи обв’язування товару. Останнім часом набуло поширення обандеролювання паперовою і поліетиленовою стрічкою для так би мовити чутливої до деформації продукції, а також її етикетування; обв'язування поліпропіленовою і поліестеровою стрічкою для надійного скріплення пачок, коробок і різної продукції.
17/02/2020
|
29
|
15/02/2020
|
55
|
15/02/2020
|
22
|
15/02/2020
|
26
|