Обмеження мінімального вмісту молочного жиру в...
Україна не завозить на свою територію...
Зниження закупівельних цін на велику рогату худобу...
У понеділок, 27 травня, працівники «Київхліба» та...
На українських прилавках скоро може з'явитися нова...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
У зв’язку з проблемами на сировинному ринку виробництво готової молочної продукції дедалі більше концентрується у великих підприємствах, які вкладають значні кошти в модернізацію виробництва, мобільно реагують на зміни кон’юнктури ринку, постійно розширюють свій асортимент і ринок збуту.
Серед таких підприємств – публічне акціонерне товариство «Юрія» (ТМ «Волошкове поле») – правонаступник Черкаського міськмолокозаводу, яке входить до складу корпорації «Формула смаку». Завдяки чималим інвестиціям підприємство значно розширило сировинну зону, до якої тепер належать Черкаська, Кіровоградська, Полтавська і Вінницька області. Нині молоко збирають у понад 200 населених пунктах, забезпечених холодильними установками.
Створення ефективної сировинної бази – одна із головних стратегічних цілей підприємства. На сьогодні воно має систему керування кількістю і якістю молока, солідну репутацію у сировинній базі,
Не менш важливим моментом є ринок збуту, який значно розширився завдяки сприянню корпорації «Формула смаку». Підприємство має торговельні представництва у Києві, Дніпропетровську, Полтаві, Харкові, Одесі, Миколаєві, Херсоні, Кіровограді і Кременчуці. Співробітництво з корпорацією дало змогу вийти на потужні торговельні мережі й розвивати дистрибуцію ТМ «Волошкове поле». У Черкасах створена мережа фірмових магазинів і кіосків, об’єднаних у дочірнє підприємство «Юрія 2».
Великі кошти вкладено в логістику – створено потужне автотранспортне підприємство ДП «Юрія-транс», яке сировину і матеріали доставляє на переробку, готову продукцію – до місць реалізації.
Такий широкий ринок збуту можливий за умови високої якості продукції та широкого її асортименту.
«За роки існування ТМ «Волошкове поле», – розповідає керівник відділу маркетингу Оксана Махаринець, – торгова марка неодноразово проходила процедуру ристайлінгу у зв’язку з удосконаленням асортиментного портфелю згідно з потребами ринку. Торік, проходячи процедуру ристайлінгу, ми впровадили продукцію термостатного способу виробництва. У скляній пляшці та скляній банці пропонуємо унікальну серію молочних продуктів «Вишуканий смак забутих традицій» – це сметана, кефір, простокваша, йогурт, густянка і запечений по-домашньому сметанний десерт «молозиво», виготовлений традиційним українським способом, що у фахівців молочної галузі має назву «термостатний».
Такий спосіб виробництва дає змогу зберегти всі корисні властивості молочних продуктів, бо суміш попередньо розливають у екологічно чисту упаковку – скляні банки, де її сквашують, де вона дозріває і охолоджується. Унікальність продукції полягає в тому, що в процесі виробництва використовують такий температурний режим, який дає змогу зберігати все багатство мікрофлори.
Особливою умовою виробництва таких продуктів є: завжди свіже незбиране високоякісне молоко; збереження всього живого та корисного без додаткової термічної обробки; дотримання високих санітарно-гігієнічних вимог.
Завдяки традиційному способу виробництва, кисломолочні продукти мають не лише особливий смак, а й консистенцію цілого згустка, який нагадує виріб, приготований у домашній печі. Термін їх придатності – 7 діб, а це означає, що вони не містять жодних консервантів.
Термостатний спосіб виробництва кисломолочної продукції впроваджують й інші комбінати. Однак ПАТ «Юрія» у цій справі є визнаним лідером. Його фахівці довели термостатну технологію до досконалості.
На підприємстві наполегливо працюють над розширенням асортименту виробів.. Ось, наприклад, «густянка» – що це таке?
«Густянка, – пояснює пані Оксана, – це чудовий кисломолочний продукт, не схожий на інші. Виготовляють його із густого відбірного молока, сквашуючи його за допомогою особливих корисних ацидофільних заквасок. «Густянка» має підвищений вміст жиру (4%) і збагачена молочними білками (6,3%), багата на кальцій та інші мікроелементи. Виготовлена термостатним способом «густянка» схожа на густу сметану, але калорійність її втричі менша. «Густянку» можна додавати до борщу, заправляти нею овочеві та фруктові салати тощо. Серед новинок ТМ «Волошкове поле» сир зі сметаною, сирні запіканки з ваніллю, корицею, курагою і родзинками та інші.
Виготовляємо термостатним способом й функціональні кисломолочні продукти «Джерело здоров’я». Це – «Біфілайф» і «Ацидофілін», які сприяють покращенню роботи шлунково-кишкової системи».
Кабінет Міністрів подав на розгляд Верховної Ради законопроект про зміни до Закону України «Про молоко та молочні продукти». У тексті документа міститься нове поняття "молоковмісний продукт" для всіх продуктів, які містять замінники молока та його компонентів, незалежно від дозування. Ми запитали Оксану Василівну, чи буде подібне маркування на продукції ТМ «Волошкове поле».
«Виробник має казати споживачеві правду, – зауважує пані Оксана, – якщо частково замінює молочні жири рослинними, то не повинен цього приховувати. А це вже право споживача – купувати такий продукт, чи ні. Наше підприємство під час піку кризи, зважаючи на низьку купівельну спроможність населення, налагодило виробництво «сметанного продукту», на що мали всі необхідні дозвільні документи. На упаковці було вказано, що це «сметанний продукт». Ми плануємо припинити виробництво цього продукту, адже а концепція нашого заводу – високоякісні натуральні молочні продукти».
Наостанок скажемо, що ТМ «Волошкове поле» неодноразово вигравала тендери на постачання молока, кисломолочної продукції і сирів у навчальні, лікувальні та санаторні заклади.
Петро ХОМИЧ,
м.Черкаси
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Український ринок обладнання для аналізу молока представлений переважно продукцією закордонного виробництва. У нас її пропонують або дочірні підприємства, або компанії-представники чи дистриб’ютори. Для порівняння різновидів, функцій та можливостей аналізаторів молока проведено короткий огляд цього обладнання на українському ринку.
Крохмалю, на жаль, бракуватиме
Раніше на 18 заводах України виробляли близько 60 тис. т крохмалю на рік – картопляного і кукурудзяного порівну. Нині неймовірними зусиллями вичавлюють лише 2 тис. т крохмалю, що, певна річ, не задовольняє усіх потреб.
26/01/2013
|
303
|
08/04/2011
|
163
|
18/08/2010
|
131
|
17/03/2010
|
112
|