Обмеження мінімального вмісту молочного жиру в...
Україна не завозить на свою територію...
Зниження закупівельних цін на велику рогату худобу...
У понеділок, 27 травня, працівники «Київхліба» та...
На українських прилавках скоро може з'явитися нова...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Чотири роки тому на вітчизняному ринку з’явився новий продукт «Геліос-11» – високомолекулярний натуральний волокнистий яловичий білок, який отримують із очищеної колагеновмісної сировини за спеціальною технологією, розробленою компанією «Томіг» під керівництвом Михайла Тегзи.
– Протягом багатьох років наше підприємство спеціалізується на переробці шкур ВРХ, – розповідає Михайло Михайлович. – Оскільки останнім часом на підприємство надходила сировина з поганим зйомом і голинний шар на таких шкурах не придатний для виготовлення шкіри, от ми й вирішили виготовити із такої сировини колагеновий білок для потреб ковбасного виробництва. Розробили спеціальну технологію очищення сировини із вмістом колагену без використання відбілювачів, консервантів і антиоксидантів й отримали поліфункціональний, екологічно чистий продукт із вмістом у сухій речовині 99% очищеного колагенового білка. На відміну від білково-жирових сумішей, виготовлених із свинячої шкіри, у яких 8–15% жиру, його вміст у «Геліос-11» не перевищує 2%.
Зауважу, що ринок на той час був наповнений колагеновим білком свинячого походження. Яловичий виготовляли лише дві фірми – голландська і бразильська. Розробити технологію було непросто, оскільки ми не мали аналогів, проте проблему вирішили, створили технічні умови й сертифікували продукт.
– На етапі розгорнутого виробництва колагенового білку, певно, використовуєте яловичі шкури, тож чи не зазнає втрати шкіряне виробництво?
– Шкура ВРХ має три шари: верхній – волосяний, епідерміс, нижче – дерма, яка складається з двох шарів, верхнього, дорогого, з якого виготовляють шкіру, і нижнього, з якого після очищення виробляємо колагеновий білок. За всіма параметрами отримуємо високофункціональний продукт, сертифікований відповідно до вимог міжнародних систем з якості ДСТУ ISO 9001:2009 та ДСТУ ISO 22000:2007 (НАССР), і нині посідаємо друге місце в Європі за обсягами виробництва. 70% колагенового білка експортуємо в Росію, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Азербайджан. Нещодавно уклали угоду на постачання цього продукту у Білорусь. Плануємо виходити на європейський ринок.
Продукт на ринках потрібний, конкурентоспроможний, нарощуємо його виробництво.
– А чи не стримуватиме ваш розвиток дефіцит вітчизняної сировини?
– На жаль, худоби в Україні стає дедалі менше. Тому ми ввели в експлуатацію підприємство в Середній Азії, яке, працюючи на повну потужність, виготовляє для нас напівфабрикат. Завозимо сировину й з-за кордону, однак тут діють серйозні ветеринарні обмеження – час від часу забороняють ввезення тваринницької продукції на територію України, насамперед, голинного шару. Виготовляти й завозити напівфабрикат набагато простіше. Ми завозимо напівфабрикат, який пройшов глибоку кислотну, лужну і високотемпературну обробку.
– У виробництві яких продуктів використовують колагеновий білок?
– Колагеновий білок використовують у виробництві сосисок, сардельок, варених, варено-копчених, напівкопчених ковбас, рублених напівфабрикатів, білково-жирових емульсій, консервів і м’ясних делікатесів.
Ми робимо колагеновий білок, який розщеплюється в організмі людини. Він має суттєві переваги у варених тонкоемульсійних продуктах, шинках та інших м’ясних виробах, діючи як утворювач структури. Використання цієї функції продукту «Геліос-11» особливо ефективно у виробництві продуктів із м’ясної сировини з низьким вмістом білка (наприклад, м’яса механічного обвалювання).
«Геліос-11» збільшує кількість тваринного білка в м’ясних виробах, підвищує якісні показники і споживчу цінність готової продукції; формує м’ясну консистенцію і структуру; сприяє зниженню втрати вологи при термообробці і збереженні; поліпшує якість нарізання виробів; зберігає структуру при заморожуванні і розморожуванні напівфабрикатів.
Важливо й те, що білок «Геліос-11» дає змогу знизити собівартість готової продукції.
«Геліос-11» використовують на виробництві м’ясних продуктів без зміни технологічного процесу. Залежно від виробничих умов білок вводять при виготовленні фаршу сухим; у вигляді гелю; у складі білково-жирової емульсії; у вигляді гранул.
– Дякую за розмову.
Спілкувався Петро ХОМИЧ
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Приватному виноробу для благородних напоїв
Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.
Фрукти й овочі сонячної Македонії
Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.
03/06/2013
|
162
|
01/06/2013
|
137
|
01/06/2013
|
57
|
01/06/2013
|
118
|