Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Вийшов з друку КАТАЛОГ молочної продукції та сировини (2019)
15.08.2019р.

Це найбільш повні і достовірні дані про учасників...

Виробництво замороженого рибного філе збільшилось на 49%
15.08.2019р.

За підсумками січня-червня 2019 року в Україні було...

Україна аграрна: що відбувається з ринком зернових та олійних (05.08.-09.08.2019)?
15.08.2019р.

Що відбувалось з цінами та експортом основних...

Україна збільшує експорт пиво до Європи
14.08.2019р.

Зараз українське пиво більше п’ють в Молдові,...

Експорт консервованих томатів в ЄС зріс на 8%
14.08.2019р.

За перші 5 місяців 2019 року Україна експортувала...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

7156
02.07.2012р. |
Нержавіюча сталь для обладнання – на вибір клієнта

Нержавіюча сталь, як і скло та деякі синтетичні матеріали, відповідає високим гігієнічним, естетичним і токсикологічним вимогам, тому вони практично незамінні для виготовлення обладнання для виробництва, збереження і транспортування харчових продуктів.

 

У харчовій промисловості використовують марки нержавіючої сталі AISI 304 і AISI 321, у сталях із більшою кількістю складників не завжди є потреба.

Останнім часом на ринку обладнання для м’ясопереробної галузі з’являються вироби з нержавіючих сталей феритного класу, яка має низку недоліків порівняно з аустенітною сталлю.

Аустенітні сталі

До сталей цього виду належить  AISI 304 (08Х18Н10) – найрозповсюдженіша сталь, яку використовують у виробництві обладнання для харчової промисловості, оснащення барів, ресторанів, виготовленні столового приладдя, для виробництва різних видів металопрокату.

Підвищений попит на нержавіючу сталь AISI 304 обумовлений її універсальністю, чудовими механічними властивостями і хімічним складом, а також ідеальною здатністю до зварювання, стійкістю до окислення і корозії, різких перепадів температури та іншого кліматичного впливу.

Сталь відповідає вимогам FDA(допускає прямий контакт із харчовими продуктами).

Феритні сталі

Містять загалом 12–20% хрому, а деякі марки – незначну кількість титану і молібдену. Найвідоміша цього виду сталь AISI 430 (12х17), яку використовують у вихлопних системах автомобілів, у домашньому господарстві, предметах для декорації інтер’єрів, виготовленні посуду, кухонного приладдя, зовнішньої і внутрішньої фурнітури, бойлерів, барабанів і піддонів пральних та посудомийних машин.

Вона дешева і має суттєві недоліки:

– нижчу корозійну стійкість порівняно з аустенітними сталями (експлуатація виробів із сталі здійснюється в м'яко корозійних середовищах при помірних температурах);

– можливе послаблення і розтріскування зварного шва (її ні в якому разі не можна використати при будівництві металевих конструкцій, які піддаються великим навантаженням);

– незміцнювана при термообробці.

В’язкість цієї сталі може бути обмежена при низьких температурах і в заготовках великого перерізу. Термін слугування обладнання, виготовленого із феритної сталі, менший, ніж виготовленого з аустенітної.

Значним недоліком феритних хромистих сталей є їх підвищена крихкість через великокристалічну структуру. Ці сталі схильні до міжкристалічної корозії, яка обумовлена тим, що частинка хрому біля межі зерна взаємодіє з вуглецем і утворює карбіди. Феритні корозієстійкі сталі при перегріванні набувають великої зернистості, і цей недолік не можна усунути подальшою термообробкою.

Порівняння основних нержавіючих марок сталі AISI 304 і AISI 430

Кількість хрому в сталях марок AISI 430 і AISI 304 становить відповідно 16 і 18% загального об’єму матеріалу, що свідчить про те, що ці марки сталі за стійкістю до корозії майже не поступаються одна одній.

Основна відмінність вказаних марок полягає в наявності в AISI 304 нікелю в межах 10% (сталь AISI 430 містить його не більше 1%). Внесення до складу сталі нікелю забезпечує їй високу технологічність, пластичність, широкий спектр температурних режимів експлуатації, немагнітні властивості. Нікель тугоплавкіший від хрому, а відтак, він здатний залишатися у складі сталі при високому температурному впливі під час зварювання. Хром при цьому вигоряє, а нікель залишається у зварному шві, забезпечуючи йому корозійну стійкість.

Будучи стратегічно важливою і дуже дорогою сировиною, нікель значно здорожує сталі AISI 304 іAISI 321. Їх почали використовувати насамперед там, де необхідне зварювання аргоном і на отриманий шов можуть впливати окислювачі, такі як вода або інші хімічні реагенти і де на поверхню виробу зі сталі потрапляє кров. Провідні світові виробники використовують цю сталь на зовнішніх і робочих частинах свого обладнання, роблячи ставку не на ціну, а на якість продукції і, внаслідок, на солідність марки.

AISI 430 використовують в обладнанні, де немає зварних аргонових швів, де принципова нижча ціна виготовленого з неї обладнання, де корозійна стійкість не дуже важлива.

На вибір клієнта

Завод харчового машинобудівництва «МилаМ» – один із найпотужніших виробників продукції з нержавіючих сталей в Україні. Понад 10 років ми виготовляємо технологічне обладнання для харчової промисловості під однойменною торговою маркою, проектуємо забійні й м’ясопереробні цехи, окремі технологічні ділянки, цехи переробки субпродуктів і відходів, модернізуємо наявні підприємства згідно з вимогами НАССР.

Усе обладнання, виготовлене нашим заводом, відповідає технологічним, санітарним нормам і правилам м’ясопереробної галузі. Вироби виготовляємо зі стійкої до впливу кислот нержавіючої сталі AISI 304, 321 виробництва провідних європейських компаній (Італія, Іспанія) або зі сталі, яка проходить антикорозійну обробку методом гарячого цинкування (товщина шару, який наносять 80–150 од.).

Заводом харчового машинобудівництва «МилаМ» були проведені випробування обладнання виготовленого з використанням AISI 430. Висновки невтішні. За словами головного інженера Олександра Спартесного (м’ясопереробний завод «МилаМ»), перші ознаки корозії на візку для фаршу та рамі коптильній з’явилися вже після тижня експлуатації. 

Та щоб задовольнити потребу клієнтів в обладнанні за низькою ціною, наші спеціалісти розрахували і пропонують нову лінійку обладнання, виготовленого не з аустенітної, а з феритної сталі AISI 430. Клієнт має можливість сам вибрати матеріал виробу, оцінити втрати, яких зазнає через скорочення терміну експлуатації обладнання і зниження його якості (швидке ржавіння).

Артем КОШЕЛЬ, завод «МилаМ»

+38 (0642) 59 94 89



Теги та ключові фрази
харчова нержавіюча сталь ціна, нержавійка харчова луцьк, харчова нержавіюча сталь, , нержавіюча сталь ціна, нехарчова і харчова нержавійка різниця, обладнання що використовують у харчовій промисловості, харчова нержавійка, харчова нержавійка aisi 304, нержавійка харчова


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Додайте коментар, висловіть свою думку

"24 Элемент" | 05.07.2012 11:12:30

Наша фирма является поставщиком данных марок стали в Украину.В случае заинтересованности 0997920819 Александр.
http://24element.com.ua/

[Відповісти]

   Сторінки: 1



Інші статті
27.12.2010р.

Вафлі – це смакота

«Кондитерська фабрика «Харківчанка», «Харківська бісквітна фабрика», «Симферопольська кондитерська фабрика», «Херсонська кондитерська фабрика», «Запорізька кондитерська фабрика», кондитерські компанії «Глорія» (м. Луганськ) та «Криолит-Днепр» (м. Дніпропетровськ), «Хлібозавод «Салтівський» (м. Харків), «Добропільський комбінат хлібобулочних виробів» (м. Добропілля), кондитерські компанії «Лісова казка», «Слава» (м. Харків), «Віва» (м. Луцьк), «Виробничо-торгова компанія «Лукас» (м. Кременчук) вибрали обладнання компанії «Система-Производство».

22.09.2010р.

«Ремдеталь»: постійний діалог з клієнтом

Вже понад десять років гвинтові насоси марки «НВ» виробництва фірми «Ремдеталь» успішно експлуатують підприємства України та інших країн. Сфера їх використання досить широка – від харчової до будівельної промисловості, від кондитерського до косметичного виробництва. Насоси перекачують рослинні олії, овочеві пюре, шоколад, хлібну закваску, мед, згущене молоко, різноманітні глазурі, мелясу, патоку, а також шпаклівку, шампуні, зубну пасту та багато інших речовин різної густини.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.