№8 "Харчовика" (з тематичними сторінками "Індустрія...
Передбачається, що ціни на ласощі зростуть приблизно...
Згідно з даними Державної служби статистики України,...
У січні-лютому кримські підприємства харчової та...
Харчі за євростандартом. У нас створять єдиний орган...
Чи берете Ви участь у галузевих виставках?
Нині незаперечним є факт, що такого асортименту ковбасних виробів як у нас, навіть у Європі немає. А якість деяких видів ковбас, як-от, вареної, вища ніж у європейських аналогів. Такої думки багато операторів м’ясного ринку. Невід’ємною складовою усіх ковбасних виробів є оболонки, зовнішній вигляд яких відіграє важливу роль у просуванні продукту на ринку. Адже спочатку покупець купує очима...
Про ситуацію на м’ясному ринку, наскільки популярність м’ясних продуктів залежить від оболонок, які їх види поширені та про інше наша розмова з генеральним директором компанії «Агросмак» Азером Джафаровим.
– Пане Азере, ваша компанія належить до когорти лідерів на м’ясному ринку. Якими були перші кроки компанії у бізнесі?
– Ми розпочали свою діяльність 10 років тому. Тоді м’ясним бізнесом займалося багато осіб, але незаповненою була ніша офіційних постачань продукції з усіма необхідними документами, гігієнічними висновками тощо. Власне в цьому сегменті ми й започаткували власний бізнес. Наша продукція одразу ж зацікавила тих виробників, які хотіли знати, що купують. Це була клопітна справа, результати не були миттєвими, зате дали нам змогу одразу ж вийти на загальноукраїнський ринок.
Тоді ж ми налагодили співпрацю і дотепер постачаємо продукцію таким відомим м’ясопереробним підприємствам, як «Родинна ковбаска», «Ятрань», «Тульчинм’ясо», «ВМП» (Нововолинськ) та багатьом іншим.
Фактично за час роботи на ринку ми жодної позиції не згорнули і донині пропонуємо майже усе, що необхідно для виготовлення м’ясної продукції. Це фіброузні та целюлозні оболонки (Франція); смакові та функціональні суміші (Польща); алюмінієві і пластикові форми для випікання (Данія) тощо. Також пропонуємо багатоколірний двосторонній флексодрук і гофрування. Кожен з цих напрямів ми постійно розвиваємо, зокрема, минулоріч новинкою від «Агросмаку» була натуральна черева.
– Як змінився попит на ковбасні оболонки?
– Нині український ринок оболонок – як натуральних, так і штучних, доволі насичений. Виробники мають змогу не лише якісно запакувати продукт, а й зробити його гарнішим.
Загалом кожному виду ковбаси відповідає певний тип оболонок. Може змінюватися і співвідношення між різними видами в межах однієї групи оболонок. Наприклад, якщо раніше варену ковбасу виробляли у поліаміді, то потім вирішили використовувати поліамідну проникну оболонку, а не бар’єрну. Частка ринку фіброузних оболонок менша від білкових лише тому, що останні дешевші, однак і виглядають вони інакше. Деякі види ковбас можна пакувати в поліамідну, білкову і фіброузну оболонку. Тому останніми роками можна спостерігати періодичний перерозподіл ринку між основними видами ковбасних оболонок, що насамперед зумовлено купівельною спроможністю населення.
Крім того, в Україні залежно від сезону попит на оболонки різний. За моїми приблизними розрахунками, колагенових оболонок (неїстівних, не сосисковий діаметр) ринок споживає близько 4–5 млн, сосискових – близько 8 млн. Перед святами популярною є кишкова сировина, оболонки фіброузні, целюлозні, білкові. Влітку більше використовують щільні поліамідні. Для збільшення терміну зберігання продукту виробники почали широко використовувати новітні тенденції – пакування у нейтральному газовому середовищі й у вакуумі. Тому з часом сезонність зникне.
Останніми роками м’ясопереробники почали віддавати перевагу оболонкам, ідентичним натуральним. Це дає змогу автоматизувати виробництво і гарантує якість готового продукту. Так, ми почали популяризувати целюлозні оболонки.
Щодо спецій, то залежно від ситуації на ринку змінюється й попит. Якщо на ринку вистачає м’яса, то більше використовують натуральні смакові препарати.
– Будь ласка, розкажіть про конкурентні переваги компанії.
– У нас дуже специфічний бізнес, де випадкових клієнтів майже немає. Ринок доволі вузький, один одного знаємо, а взаємини з виробниками налагоджуємо роками.
Я з повагою ставлюся до своїх колег, які цивілізовано працюють на ринку. Деякі проблемні питання вирішуємо разом. І нам, і ринку більше шкодить контрабандна продукція. Несплачені мито, ПДВ та інші видатки дають змогу такому бізнесу демпінгувати ціни.
Загалом нині лише близько 40% продукції потрапляє на ринок легально.
На мою думку, нині конкурентні переваги залежать не від представленого продукту, як від того, настільки компанія оперативно виконує замовлення і є стабільним і надійним постачальником. Багато фірм тепер розвивають бізнес на попередніх замовленнях, коли термін постачання продукції з-за кордону може становити до двох місяців. Щоб вчасно виконати замовлення, ми завжди маємо на складі товари відповідно до потреб ринку – приблизно на три місяці. Також враховуємо сезонність, коли наші продажі можуть зрости удвічі-тричі. Розвиваючи новий напрям, ми на свій ризик завозимо більше продукції.
Проблеми з постачанням можливі лише в деяких випадках, наприклад, з целюлозними оболонками малих діаметрів, які ми мусимо друкувати і гофрувати за кордоном.
– Як оцінюєте зміни на м’ясному ринку за останні роки?
– Насправді їх складно оцінити. Держава декларує, що виробництво м’яса загалом зросло. Водночас ціна на курятину, якої виробляють багато, за останні три роки зросла у 2,5 разу. Якщо порівнювати обсяги виробництва м’ясних виробів 2001–2002, 2007–2008 років і тепер, то офіційна статистика свідчить про спад виробництва на 15–20%. Гадаю однак, що насправді ці цифри більші. А от за останні два роки, навіть у кризовий період, за моїми оцінками, обсяги виготовленої продукції відновилися. Якість виробів і цінова політика були відповідними.
На сьогодні у світі продукти харчування дорожчають, відповідно, зростає ціна на вітчизняну м’ясну продукцію. Фахівці знають, що подорожчання сировини не сприяє покращенню якості продукції. На світовому ринку нині така тенденція: що дорожче м’ясо, то більше виробники використовують функціональних препаратів, приправ тощо – це називається «поліпшити» смак і якість.
Зараз нашим виробникам стає дедалі складніше працювати – передусім тому, що рівень життя пересічних українців знижується. На жаль, подекуди ціна і якість їх продукції не зіставні, але тут усе залежить від добросовісності виробника.
Ще одна проблема, що гальмує розвиток вітчизняної м’ясної індустрії і суттєво впливає на якість і ціну продукції, – це хабарі. За моїми підрахунками, нині у кілограмі м’яса хабар становить від 5–8 грн. Вартість хабаря постачальник закладає у ціну м’яса, а виробник – у собівартість продукції.
– А як щодо перспектив м’ясного бізнесу?
– У 2009 році я
робив звіт про український м’ясний ринок для французьких колег. Для аналізу використовував
не офіційну статистику, а власні джерела. З’ясувалося, що українці спожили 5–7 кг
м’ясної продукції на
рік. Водночас поляки, які також говорять про спад виробництва і заробляють по
закордонах, спожили
Нині виробники готові збільшити обсяги виробництва, а ми, постачальники, в змозі забезпечити їх усім необхідним для виготовлення м’ясних виробів. В асортименті «Агросмаку» – усі види оболонки різних цінових сегментів: від дорогих целюлозних, фіброузних, їстівних колагенових до дешевих поліамідних.
Загалом нині виробники мають змогу вибирати ті види оболонок, які відповідають їхнім можливостям, виробничим потребам, і не лише знижують затрати, підвищують продуктивність, а й збільшують обсяги реалізації продукції.
– Ви задоволені результатами роботи 2011 року?
– Так. Навіть якщо є якісь негаразди, то врешті-решт виходять на добре. Особисто мені до вподоби зміни і тенденції на ринку, адже на ньому залишилися найбільш стабільні компанії. Та й замовник став іншим: він знає, що хоче купити.
– Які новинки представила компанія останнім часом?
– Із останніх новинок компанії представляємо череву натуральну німецького виробництва. На цей вид продукції прогнозуємо чималий попит з боку великих підприємств.
Свого часу ми налагодили виробництво етикеток і пропонуємо нанесення флексографічного друку на оболонки. Завдяки цьому наші послуги розширилися, тобто зросли обсяги продажів. Для підприємств, які мають автоматичні високошвидкісні машини, гофруємо оболонки в заготовки.
Стефанія Шибунько
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Український ринок обладнання для аналізу молока представлений переважно продукцією закордонного виробництва. У нас її пропонують або дочірні підприємства, або компанії-представники чи дистриб’ютори. Для порівняння різновидів, функцій та можливостей аналізаторів молока проведено короткий огляд цього обладнання на українському ринку.
Карамельне розмаїття на вітчизняному обладнанні
Технологія виробництва карамельних солодощів складається з кількох етапів: приготування сиропу, приготування карамельної маси, її охолодження та обробка, приготування карамельних начинок, формування карамелі, обкатування чи обробка поверхні, запаковування. Для виробництва карамелі немає універсального обладнання, кожен із процесів виготовлення карамелі потребує окремих установок.
09/04/2012
|
361
|
09/04/2012
|
283
|
09/04/2012
|
31
|
09/04/2012
|
452
|