Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


*********
Останні новини
Останні новини
Виставковий номер "Харчовика" і "Пекарні та кондитерської"
09.04.2012р.

№8 "Харчовика" (з тематичними сторінками "Індустрія...

У зв'язку з ванільною кризою подорожчає морозиво
09.04.2012р.

Передбачається, що ціни на ласощі зростуть приблизно...

В Україні дорожчають яйця та риба
09.04.2012р.

Згідно з даними Державної служби статистики України,...

У Криму зросло виробництво м'яса та крупи
02.04.2012р.

У січні-лютому кримські підприємства харчової та...

Харчі "Made in Ukraine" постачатимуть до ЄС
02.04.2012р.

Харчі за євростандартом. У нас створять єдиний орган...

Опитування
Опитування

Чи берете Ви участь у галузевих виставках?

251
07.02.2012р. |
Інтеграція, як гарантія успіху

Однією з суттєвих проблем м’ясопереробних підприємств є дефіцит сировини. Успішно долають її вертикально інтегровані холдинги. У їх структурі є кілька основних підрозділів які займаються рільництвом, тобто вирощуванням кормових та інших за вимогами сівозміни сільськогосподарських культур, виробництвом кормів, розведенням і відгодівлею худоби і, власне, м’ясопереробкою.




Вертикально інтегрований холдинг дав друге життя ВАТ «Прилуцький м’ясокомбінат». «У 2000 р., – розповідає керівник сільськогосподарського підрозділу холдингу Дмитро Рожко, – ми викупили цей комбінат із усіма його боргами і на його виробничих потужностях створили ЗАТ «Прилуцький м’ясокомбінат». Спочатку відновили роботу ковбасного цеху потужністю до 300 т на місяць, потім забійного потужністю до 400 т м’яса яловичини, свинини і баранини на місяць.

Кожен підрозділ холдингу є окремою юридичною особою. Наприклад, забоєм худоби, виробництвом м’яса і напівфабрикатів займається виробниче комерційне підприємство «Прилуки-Агропереробка». Ковбасний цех представлений у нас як ЗАТ «Прилуцький м’ясокомбінат», окрема аграрна фірма холдингу займається розведенням і вирощуванням худоби, а компанія «Прилукигарантбуд» – рільництвом і тваринництвом».

Землі у холдингу поки що кількасот гектарів, наступного року планують орендувати понад півтори тисячі.

На свинокомплексі вирощують до 10 000 тис. свиней англійської селекції – чотирипородний м’ясний гібрид, так званий в Україні – бекон. «М’ясна свинка для нас набагато цікавіша за звичайну, – пояснює пан Дмитро, – оскільки попит на м’ясо вищий ніж на сало й має суттєву різницю в ціні».

Окрім свиней агрофірма холдингу утримує отару овець, із яких має м’ясо і цінне руно.

Підприємство виготовляє ковбасні вироби під торговою маркою «Прилуцькі». Вони добре відомі не тільки в Прилуках, а й в Києві, на Сумщині, Полтавщині, Черкащині та Чернігівщині. В Прилуках відкрито два фірмових магазини «Ситий тато», крім того – у багатьох торгівельних закладах міста є спеціалізовані вітрини-холодильники, де є майже весь асортимент м’ясних виробів підприємства: ковбаси варені, варено-копчені, напівкопчені, заморожені напівфабрикати січені та в тістовій оболонці.

Серед варених ковбас найпопулярнішими є «Лікарська», виготовлена за традиційним рецептом із яловичини вищого ґатунку, напівжирної свинини з додаванням яєць, молока, солі, мускатного гріха і цукру; «Любительська» вищого ґатунку; «Салямі» варена тощо. Варено-копчених ковбас в асортименті підприємства – також на будь-який смак – це і «Московська», салямі «Мисливська» вищого ґатунку, це і «Брауншвейгська» «Варшавська» та інші. Напівкопчені ковбаси представлені салямі «Маестро, салямі «Віденська» вищого ґатунку, салямі «Софіївська» з сиром, ковбасами «Домашня смажена», «Одеська» та ще кількома видами.

Якість ковбас Прилуцького м’ясокомбінату, а також копченостей поза сумнівом, як і напівфабрикатів – вареників з сиром і родзинками, з картоплею, із лівером, капустою, пельменів, котлет, тефтелей та іншої продукції. Виробництво на всіх його етапах контролює власна акредитована лабораторія.

До пунктів реалізації підприємство доставляє продукцію власним автотранспортом, обладнанихм холодильними установками.

Сировинна база холдингу не тільки повністю забезпечує м’ясом ковбасний цех а й дає змогу реалізовувати його у напівтушах і розрубах, у охолодженому і замороженому стані через торгівельні мережі. М’яса, як бачимо, вдосталь, однак розвивати виробництво м’ясо-ковбасних виробів найближчим часом на підприємстві не планують. «Виробничі потужності цеху завантажені не повністю, – пояснює пан Дмитро. – Через низьку купівельну спроможність населення попит на ковбаси впав і стабілізувався на низькому рівні. Обсяги виробництва диктує ринок і тут нічого не вдієш. А от тваринництво плануємо розвивати, м’ясо нині в ціні і на нього є попит». 

Зменшення попиту на ковбасні вироби на підприємстві вважають тимчасовим явищем. Попит зросте і резерви відразу будуть введені в дію.

На думку Дмитра Миколайовича, сприятиме зростанню реалізації м’ясо-ковбасної продукції й ратифікація угоди про вільну торгівлю на теренах СНД. На підприємстві сподіваються на постійну присутність насамперед на російському ринку, адже продукція із Прилук там добре відома – Комбінат свого часу постачав м’ясо росіянам і вони його високо оцінили.

Петро ХОМИЧ,

                                                                                                                             м. Прилуки, 

  Черкаської обл.

Теги та ключові фрази
статті інтеграція, інтеграція статті, мясокомбінат виробничі підрозділи, стаття інтеграція, останні новини прилук, розвиток асортименту копчених ковбас, прилуцький м ясокомбінат
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
 Реклама: |
При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.