На сьогоднішній день в Україні почався сезон масової...
Українська алкогольна компанія «Олімп» перенесла...
Уряд прикладає зусилля для того, щоб вийти на ринки...
Швидкорослий китайський ринок молочної продукції...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Кожен бізнес – це не лише величезне поле можливостей, а й знання ведення справи, тенденцій ринку та законів його функціонування в поєднанні з нестандартним підходом і креативом. На успішність і прибутковість впливає безліч чинників. Однак, при цьому основою всього є бізнес-ідея, від неї багато в чому залежить подальша робота. Наочним прикладом успіху в бізнесі, а відтак вдалого господарювання є завод із переробки фруктів «Яблуневий дар».
Ми побували на заводі у час, коли обладнання тимчасово планово зупинили, але незважаючи на це робота на заводі тривала: прибували вантажівки з фруктами, працівники встановлювали нові ємності, облаштовували приміщення для кращого складування продукції, у лабораторії проводили дослідження – похвалитися є чим.
Екскурсію усіма технологічними ланками виробництва провів Юрій Брегей, головний технолог компанії «Яблуневий дар». Він розповів не лише про ринок соків, а й становлення виробництва та технологію виготовлення концентратів та останні новинки підприємства.
– Наша компанія «Яблуневий дар» на сьогодні – один із найбільший виробників концентрованих соків. Коли завод лише починав працювати, продуктивність виробництва концентрованого соку становила 120 т на рік. Зараз вона зросла більше ніж у 200 разів і становить понад 10 000 т концентрованого соку на рік. Важливою подією стало відкриття у 2007 році ще двох потужних заводів у Хмельницькій (12 тис. т на рік) та Харківській (4 тис. т на рік) областях. Усі три заводи входять у структуру компанії «T.B.Fruit».
– Пане Юрію, охарактеризуйте вітчизняний ринок соків, а також відзначте, як позиціонує себе «Яблуневий дар» на цьому ринку?
– Нині ринок соків переживає не найкращі часи. На ньому майже не залишилося малих виробників. Можна сказати, що на сьогодні 97–98% ринку поділено між 4 компаніями: «Sandora» в складі «Pepsico», «Vitmark», «Coca-Cola» та «Біола», близько 2% ринку займає продукція, виготовлена для «Private Label» з метою реалізації у торговельних мережах.
Ми спостерігаємо тепер зменшення обсягів споживання соків, а також перерозподіл споживання між продуктами. Зокрема, останнім часом споживачі віддають перевагу нектарам і соковмісним напоям. А частка ринку 100% соків (прямого віджиму) зменшується і поступається рівню їхнього споживання у європейських країнах.
Нині наш завод працює у двох напрямах – В2В і В2С. Для промислового виробництва ми виробляємо концентровані соки, а також фруктове пюре, яке виготовляємо методом холодної екстракції, що дає змогу максимально зберегти його корисні властивості. Наші фруктові концентрати закуповують виробники не лише з України, а й з Росії і країн Європи – серед них «Сандора» і «Оболонь», «Coca-Cola», «PepsiCo» і «Прогрес», «Rauch Fruchtsafte», «Hermann Pfanner Getranke», «AGRANA Juice Holding» і «Eckes-Granini Group» та інші.
Нещодавно ми переорієнтувались і зосередилися на виробництві продукції для сегмента В2С – соки прямого віджиму. Торік частка продукції «Яблуневого дару» сягала 60% всього виробленого в Україні концентрованого яблучного соку, а щодо соків прямого віджиму «Galicia», то наша – 3–4% ринку в найближчі 2–3 роки.
– Де закуповуєте сировину і як відбувається її перерозподіл на виробництві?
– Щодо постачання сировини, то зараз проблем немає. Як зазначалося, наші заводи розташовані у Львівській, Хмельницькій і Харківській областях. На кожне з наших підприємств сировина надходить з навколишніх господарств. Якщо говорити про наш завод, то сировина сюди надходить з Львівської, Волинської, Закарпатської областей. Ми намагаємося розподілити її так, щоб вона якнайшвидше потрапляла з місця збору на завод. Вже безпосередньо на заводі ми відбираємо сировину на подальшу переробку – частину – на соки прямого віджиму, а решту – на виробництво концентратів.
– За вашими прогнозами, чи матимете достатній попит на соки «Galicia»?
– На сьогодні ми одна з перших вітчизняних компаній, яка вирішила виготовляти соки прямого віджиму. Налагоджуючи випуск лінійки соків прямого віджиму під торговою маркою «Galicia», ми керувалися передусім технологією – виробничі площі, високопродуктивне професійне устаткування дало нам змогу виготовити, крім концентратів, достатню кількість високоякісного соку. Донедавна ми переробляли лише яблука, але, після переоблаштування заводу, переробляємо різні червоні ягоди (вишню, малину, чорну смородину, чорницю тощо), тому соки представлені у багатьох смакових категоріях.
Відповідно до наших маркетингових досліджень, дедалі більше покупців, вибираючи напій, звертають увагу на склад, якість, натуральність. У сусідніх країнах, соки прямого віджиму дуже популярні і займають до 25% ринку. За нашими даними, в Європі вони становлять чверть ринку натуральних соків, а у світі – 17% обсягу всіх сокових напоїв. Саме це дало поштовх для реалізації проекту «Galicia» в Україні.
Сподіваємося, що з часом соки «Galicia» знайдуть свого споживача.
– Розкажіть про технології одержання соків прямого віджиму.
– Насамперед зазначу, що у сік ми не додаємо ні консервантів, ні цукру, ні барвників, ні підсилювачів смаку чи запаху, – навіть натуральних. Соки «Galicia» – це пастеризований фреш. На відміну від відновлених, соки прямого віджиму не концентрують, тобто їх не відновлюють.
Для соків «Galicia» ми використовуємо лише добірну сировину. Зібрані ягоди та фрукти привозять на територію заводу, де ретельно контролюють на відповідність усім фізико-хімічним показникам. Після лабораторних досліджень сировину вивантажують у спеціальний бункери і передають на переробку. Яблука миють, ягоди ополіскують під душем, перевіряють якість та сортність – на переробку йдуть лише стиглі та відбірні плоди.
Надалі подрібнені плоди фруктів і ягід подають на преси для відокремлення соку від мезги. На нашому заводі встановлені високотехнологічні «інтелектуальні» преси австрійського виробника «Bucher». Прес сам визначає кількість мезги, яку необхідно взяти на пресування, визначає тривалість пресування.
Особливістю і гордістю нашого заводу є те, що наше виробництво має замкнутий цикл переробки і немає відходів виробництва. Наприклад, після пресування усі вичавки надходять на висушування Висушені вичавки ми використовуємо як паливо – для цього на заводі встановлені спеціально розроблені котли. Тішить те, що під час переробки фруктів для обігрівання виробничих апаратів ми не використовуємо газу, адже нам достатньо того тепла, яке отримуємо від спалення пресованих вичавок. Погодьтеся, так організована робота не на кожному заводі.
– Як відбувається розливання таких соків і яку тару для цього використовуєте?
– Технологія прямого віджиму передбачає мінімальну обробку соку. Тому одержані фруктові та ягідні соки купажують, у деаераторі для запобігання окисленню та потемнінню продукту видаляють повітря і короткочасно їх пастеризують.
Свіжовичавлений сік фруктів та ягід пастеризують,
тобто одноразово швидко нагрівають, щоб знищити різноманітні мікроорганізми.
Для «Galicia» застосовують коротку пастеризацію тривалістю 60 с при температурі
85-92 ºС (залежно від рН). Після цього гарячий сік розливають. Перед тим скляні
пляшки контролюють на цілісність на світловому екрані, ополіскують струменем гарячої
води і подають на розлив. Для розливу соку гарячим способом працюють 32
розливні дюзи, які розливають його у пляшки ємністю 1 і
– Яка цінова категорія таких соків, а також розкажіть, які смаки нині вже можна спробувати?
– У світі соки, виготовлені шляхом прямого віджиму, дорожчі від звичайних – завдяки інноваційній технології, добірній сировині й пакуванню у скляну тару. Український сік буде дешевшим від закордонних аналогів – його вартість становитиме 23–29 грн/л залежно від смаку. Зараз представлені кілька смаків: яблучний, яблучно-вишневий, яблучно-полуничний, яблучно-чорносмородиновий, яблучно-чорничний. Хоча у нашим планах виготовляти більше смаків.
– Які плани компанії «Яблуневий дар» на наступний рік?
– Планів у нас багато. Передусім це завершення усіх ремонтних робіт. На початку наступного року на заводі почне працювати мікробіологічна лабораторія. Зараз на виробничих площах ми маємо змогу встановити додаткові лінії. Певна річ, ми плануємо розширювати асортимент, але на сьогодні це лише плани.
Насамкінець, хочу побажати, щоб споживачі свідомо ставились до вибору продуктів харчування, які вони купують, віддавали перевагу натуральному, обов’язково перед купівлею читали етикетку, маркування на тарі.
Розмовляла
Мар’яна ГАМАЛЬ
м. Городок, Львівська обл.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Від проекту до здавання під ключ
Серед підприємств, здатних якісно виконати весь комплекс робіт – від проектування до здавання під ключ як невеличких забійних пунктів, переробних цехів, так і потужних м’ясокомбінатів, чільне місце посідає «Консорціум «Кентавр».
Український ринок обладнання для аналізу молока представлений переважно продукцією закордонного виробництва. У нас її пропонують або дочірні підприємства, або компанії-представники чи дистриб’ютори. Для порівняння різновидів, функцій та можливостей аналізаторів молока проведено короткий огляд цього обладнання на українському ринку.
20/07/2014
|
460
|
18/07/2014
|
130
|