HARCHOVYK.com - інформаційний портал харчової галузі | www.harchovyk.com |
Наливні підлоги – це покриття, що містять полімер. Це крок вперед порівняно з використовуваними раніше кислотостійкими плитками, мармуровими крихтами, керамічними чи кахельними плитками тощо.
– Міцність, стійкість до механічних пошкоджень і навантажень, зносостійкість, нешкідливість, зручність прибирання – це нині основні вимоги до підлоги під час технологічних процесів виробництва на харчових підприємствах, – говорить директор фірми «Стоунхендж» Андрій Рафальський.– Саме таким вимогам відповідають полімерні підлоги «Flowcrete».
Компанію «Стоунхендж» можна вважати молодим гравцем у сегменті полімерних підлог («найстарішому» підприємству, де фірма встановила наливну підлогу, – 3,5 року), однак вже на сьогодні близько двох десятків вітчизняних підприємств успішно експлуатують покриття «Flowcrete». У компанії запевняють, що досі не було жодних рекламацій з експлуатації. Це зумовлено, передусім, якістю, професіоналізмом, вибором саме того типу покриття, що потрібне для тих чи інших виробничих умов. Також важливими є дотримання технології і способу укладання підлоги. За словами Андрія Рафальського, нині його фірма впевнено почувається у своїй ціновій ніші, а широкий асортимент пропозицій дає змогу вирішувати різні завдання. Така впевненість зумовлена передусім тим, що альтернативи полімерним підлогам на сьогодні немає.
– В Україні фірма «Стоунхендж» є офіційним ексклюзивним дилером англійського виробника «Flowcrete», – зазначає пан Андрій. – Ця компанія започаткувала виробництво найкращих безшовних полімерних покриттів для підлоги і нині є одним з лідерів з їх виготовлення. Ми представляємо поліуретанову, епоксидну, поліуретан-цементну, метилметакрилатні та інші підлогові системи. Також маємо покриття декоративного і комерційного напрямів.
– Пане Андрію, розкажіть, будь ласка, про основні переваги наливних підлог.
– Насамперед наливна підлога не має швів, що унеможливлює розвиток бактерій та мікроорганізмів. Такі покриття еластичні, стійкі до падіння важких предметів, вони не шкідливі, тому їх дозволено використовувати на харчових виробництвах. Гладка і безшовна поверхня підлоги дає змогу швидко й якісно прибрати приміщення. До того ж замовник має змогу вибрати колір полімерного покриття.
Про те, що на українському ринку стрімко розвивається напрям полімерних підлог, свідчить той факт, що новозбудовані підприємства харчового напряму інших покриттів не визнають. Більше того: вони вибирають ті покриття, що їм до вподоби, оскільки знають їхні особливості й переваги.
Нині наша компанія у змозі запропонувати розмаїття варіантів наливних підлог. Кожен вид підлоги має високі експлуатаційні характеристики відповідно до свого призначення саме у тих сферах, де їх доцільно використовувати.
Наприклад, такі поширені підлоги, як епоксидні, нині використовують як високоякісні полімерні системи. Завдяки механічній і хімічній стійкості ці покриття надійно захищають поверхню від пошкоджень. Додаючи в епоксидну смолу спеціальні компоненти, можна надати покриттю таких властивостей, як, наприклад, кислотостійкість, антистатичність тощо.
Тимчасом поліуретанове покриття протидіє інтенсивним механічним навантаженням і впливу більшості хімічних речовин, такіпідлоги вирізняє високий ступінь гнучкості. Ми рекомендуємо використовувати ці покриття в цехах розливу алкогольних і безалкогольних напоїв, холодильниках, на складах тощо, де вони добре себе зарекомендували.
– А які види покриттів нині є найбільш популярними у харчовій промисловості?
– Чи не найкращими серед полімерних покриттів для харчової промисловості є поліуретаново-цементні. Останніми роками на них найбільший попит. Особливістю технології і основною їх відмінністю є те, що внаслідок утворення хімічних зв’язків між його компонентами покриття набувають таких властивостей, як фізична міцність, абразивність, температурна і хімічна стійкість.
Поліуретаново-цементні покриття витримують температуру на поверхні до 1200С, а також дію понад 300 кислотовмісних концентрованих речовин, тож використовувані для прибирання хімічні речовини жодної шкоди цим покриттям не завдадуть.
Крім того, поліуретаново-цементні покриття можуть мати різний рівень безпеки пересування. Наприклад, на кондитерських, молочних чи алкогольних виробництвах, де автоматизовані лінії, важливо, щоб поверхня була більш гладкою, натомість на м’ясопереробних, рибних підприємствах покриття має бути нековзким.
Загалом же вибір оптимального виду покриття безпосередньо залежить від виробничих процесів на підприємствах і режиму експлуатації. Скажімо, хлібопекарські підприємства використовують борошно, тут треба враховувати певні температурні режими, тому підлога має бути гладкою, зручною для прибирання, а у відповідних зонах треба врахувати ще й наявність високої температури. Тимчасом у забійних цехах, або там, де відбувається первинна обробка риби, покриття має бути дуже міцним, стійким до падінь важких предметів, а також воно має бути структурним, бо це – безпека пересування персоналу.
Треба враховувати також, що полімерне, як і будь-яке інше покриття, необхідно постійно прибирати, використовуючи хімічні засоби.
– Наскільки зацікавлені українські виробники використовувати новітні системи покриття?
– Передусім зазначу, що чинні нормативні документи не вимагають використання полімерних підлог, але кожен виробник прагне, щоб його підприємство було найкращим. Уже нині вітчизняні виробники, так би мовити, «дозріли» до використання сучасного підлогового покриття. Дедалі більше підприємств переймають європейські стандарти виробництва продукції. Крім того, деякі компанії мають на меті експортувати продукцію, а це, своєю чергою, передбачає суворі вимоги, в тому числі до підлоги. Адже безпека й гігієна виробництва – це не лише нержавіюче обладнання. Бруд здебільшого накопичується на підлозі. Тому багато наших виробничників заздалегідь роблять акцент на якісній підлозі.
На сьогодні компанія «Стоунхендж» реалізувала проекти з укладання підлоги на таких підприємствах, як м’ясокомбінат «Ювілейний», виробник молочної продукції «Галактон», виробник заморожених напівфабрикатів «Полісся» та багатьох інших.
– Пане Андрію, як позиціонує себе ваша компанія на ринку? Який спектр послуг надаєте замовникам?
– Кожне замовлення – особливе. Для різних потреб наших клієнтів ми пропонуємо конкретне технологічне рішення. Допомагає в цьому як наш, так і багаторічний досвід компанії «Flowcrete». Технологічних тонкощів укладання полімерних підлог працівники «Стоунхенджу» навчалися у цієї англійської компанії.
Нині наша фірма у змозі запропонувати повний комплекс послуг, а саме: укладання бетонної основи, водовідведення, каналізація, встановлення самого покриття. Залежно від виду виконаних робіт, гарантійний термін експлуатації становить 5–10 років.
Наостанок хотів би відзначити, що більшість наших колег пропонує аналогічну продукцію. На ринку ми популяризуємо якість, а відтак пропагуємо нові стандарти щодо використання в Україні новітнього підлогового покриття.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |