Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Саудівська Аравія планує імпортувати з України сільгосптварин
04.09.2018р.

Третього вересня до України з візитом прибула...

Сироварні почали отримувати більше замовлень для внутрішнього ринку
04.09.2018р.

Напередодні осені надія сироварів на поліпшення...

Ринок живця: закупівля живця додала 2%
28.08.2018р.

Третя декада серпня порадувала свинарів 2% підйомом...

В Україні випуск цукрових кондитерських виробів зменшився на 7%
27.08.2018р.

За 7 місяців 2018 року в Україні виробництво...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

9217
16.05.2007р. |
Заморожено-висушена: перша українська сублімована кава

21 грудня 2005 року у Львові СП „Галка Лтд” запустило завод „Галка Макс”, де вперше в Україні під торговою маркою Freeze dried вироблятимуть сублімовану каву. Ця кава є різновидом розчинної, але готується способом, який краще зберігає ароматичні та смакові властивості. Технічний директор Сергій Сухоребрий розповів, як створювалося виробництво.

 – Як виникла ідея випускати сублімовану каву в Україні?

– На світовому ринку ця кава продається вже понад 20 років. В Європі сублімована кава дорога, але дуже популярна, – займає ~2/3 ринку розчинної кави. А оскільки в Україні сектор сублімованої кави ще не зовсім сформований (наразі,заповнено лише 20-30 % ринку розчинної кави), то керівництво СП „Галка Лтд” вирішило створитивласне виробництво.

Перед початком будівельних та монтажних робіт „Галка” ініціювала розробку стандартів на нову кавову продукцію, а власне, таку, як сублімована кава, капучино, кава лате, кава в вакуумній упаковці, тощо. Перелік продуктів у старому державному стандарті потребував розширення і доповнення, адже його формували дуже давно.

 Обладнання датської фірми Atlas, та реконструкція виробничого приміщення коштували близько п’яти мільйонів гривень. Половину коштів позичила польська фірма „Полонина”, яка вже не перший рік співпрацює з „Галкою”, решта – кредит банку „Надра”.

– В чому перевага сублімованої кави?

– Виробництво будь-якої кави починається із зелених зерен, які „Галка” привозить з портів Німеччини. І розчинну, і натуральну каву готують змішуванням і обсмажуванням декількох сортів. Для приготування розчинної кави використовують сорти з більшою екстрактивністю.

Натуральна кава – це лише змелені смажені зерна, а розчинна – це висушений в гарячому повітрі екстракт кави. Відомо, що будь-який харчовий продукт після теплової обробки змінює чимало властивостей. У процесі виробництва сублімованої кави продукт не піддається високотемпературній тепловій обробці (максимальна температура +40оС), що гарантує збереження смаку і аромату натуральної кави.

Як заморожують і висушують каву…

Обладнання для виробництва сублімованої кави виготовлене у Данії. Воно і нове, і не нове водночас – свого часу було куплене одним радянським підприємством, але не використовувалося. Виготовлене з з нержавіючої сталі обладнання фактично нове, але автоматика застаріла, тому інженерам довелося її удосконалювати – додавати сучасні контролери.

Процес виготовлення сублімованої кави починається із заморожування кавового екстракту, виробленого на фабриці „Галки”. На спеціальному барабанному фрізері, температура якого не перевищує – 42 оС, рідкий екстракт заморожується до твердого стану. Замерзлий екстракт сколюється з барабана і через гранулятор-подрібнювач, вже у вигляді гранул, попадає в бункер, з якого розкладається на лотки: конвеєр підсуває порожні лотки до виходу з накопичувального бункера, і магнітний вібратор струшує гранули на лоток. Між лотком і бункером встановлене сито, яке відсіює гранули завеликого розміру. Все це відбувається в ізотермічній камері, де підтримується температура не вище - 40 оС .

В наступному приміщенні розташоване серце виробництва – сублімаційна сушарка. Лотки по конвеєру подаються в камеру сушарки, яка закривається і з неї відкачується повітря – створюється вакуум. При певному рівні вакууму (тиск нижче 6 мбар) вода може бути або льодом, або парою. В сушильній камері власне створюються такі умови, що вода випаровується з гранул, які так і залишаються твердими частками.

Один вихід сублімаційної сушарки після 20 годин сушіння складає близько 400 кг розчинної кави. Проектна потужність ~ 120 тонн на рік. Кава фасується у скляні банки місткістю 100 г, а також в бляшанки місткістю 75 г.

Нині сублімована кава „Галка” має дещо незвичний світло-кремовий колір, що трохи відрізняє її з поміж аналогічної продукції інших виробників. Технологи пояснюють це надзвичайно м’якими режимами сушіння, які застосовують для кращого збереження всіх чудових властивостей кави, що зробили її улюбленим напоєм багатьох людей протягом сторіч.

Завод працює у чотири зміни. Частина робітників – з колишнього винзаводу, на території якого розташована „Галка Макс”. Працівники компресорного цеху закінчили спеціальні курси і отримали сертифікати. Керування технологічним процесом цілком автоматизовано і здійснюється оператором з робочого пульта.

Продуктивність заводу залежить від розміру сушильної камери, – якщо процес швидко налагодиться, можна буде встановити ще одну, і тоді обсяг виробництва кави зросте. За підрахунками економістів, нове виробництво має окупитися протягом 5 років.

За словами пана Сухореброго, СП „Галка Лтд” зажди було новатором у виробництві – саме на заводі „Галки” було вироблено перше капучино, перші кавові напої для кавоманів, яким шкодить натуральна кава, першу вакуумну упаковку. Планів на майбутнє у кавовиробника багато.

Цінність будь-якого виробництва визначається не лише вкладеними коштами чи престижністю обладнання. Основне – фаховість працівників і їхнє позитивне ставлення до своєї роботи. Приємно відчувати ентузіазм робітників, які власноруч монтували обладнання, без консультантів розбиралися в інструкціях та схемах, вдосконалювали автоматику та надалі готові творчо вирішувати виробничі питання.

 

Про технологію розповідали

Олег Мартиняк та Василь Гривняк.

 

Уляна ЧУБА.

Сублімація – фізичний термін, що позначає перехід речовини з кристалічного стану безпосередньо в пару, минаючи рідку фазу. Метод сублімації використовується у виробництві концентратів соків та гранульованої кави.

Теги та ключові фрази
сублімована значеннЯ, Що означає слово , Що означає словн " сублімований ", кава сублімована польща, Що означає слово сублімована кава, Екстракт сублімованоі кави, що означає слово-сублімована, сублімірована кава, сумблімована, значення слова сублімована?


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
24.12.2010р.

Від проекту до здавання під ключ

Серед підприємств, здатних якісно виконати весь комплекс робіт – від проектування до здавання під ключ як невеличких забійних пунктів, переробних цехів, так і потужних м’ясокомбінатів, чільне місце посідає «Консорціум «Кентавр».

24.12.2010р.

Для якісної оцінки молока 1

Український ринок обладнання для аналізу молока представлений переважно продукцією закордонного виробництва. У нас її пропонують або дочірні підприємства, або компанії-представники чи дистриб’ютори. Для порівняння різновидів, функцій та можливостей аналізаторів молока проведено короткий огляд цього обладнання на українському ринку.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.