Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Замовити доставку напоїв
29.12.2020р.

Найнеобхіднішим продуктом життєдіяльності...

Favorite Food & Drinks – грандіозна подія у харчовій галузі
13.11.2020р.

Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...

Какую вкусную пиццу заказать домой или в офис?
18.09.2020р.

Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...

Унікальна можливість взяти участь одночасно у двох виставках
03.09.2020р.

Наша команда прийняла рішення про проведення...

FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

15928
23.12.2010р. |
Для випікання хліба: парогенератори

Випікання хліба неможливе без зволоження. Для цього застосовують як пару, так і воду (наприклад, у печах ХВЛ). У хлібопекарських печах із сітчастим подом пару подають у хлібопекарну камеру в основному з котельної. При цьому її витрати становлять до 220 кг на тонну продукції, в печах із тупиковою пекарною камерою – до 400 кг. До того ж пара має високу температуру – 115–120ºС.

Усі хлібопекарські печі із сітчастим подом, які свого чому постачали з Чехословаччини, НДР, Югославії, не мали в своїй конструкції парогенераторів. Пізніше Україна стала імпортувати печі з вбудованими парогенераторами. Такі печі виготовляє й «Калинівський машзавод» (Вінницька обл.). Завдання парогенератора – виробництво пари певної кількості та температури.

Парогенератори деяких виробників конструктивно побудовані як труба у трубі. У просторі між трубами циркулює пароводяна суміш. Внутрішня труба зроблена із нержавіючої, а зовнішня із чорної сталі. Парогенератор працює лише на хімічно чистій воді. Вода надходить до бачка, з’єднаного з парогенератором. Процес пароутворення відбувається за рахунок згоряння газу у внутрішній трубі (принцип самовара). Пара із верхньої частини парогенератора трубою Ø 89 мм надходить до передньої частини печі і до триходового крану, який розподіляє пару. З початком роботи печі краном скеровують пару в вистоювальну шафу або в атмосферу. Під час випікання хліба – у шафу і піч. У нижній частині парогенератора є короб для збирання бруду і шламів. Парогенератор оснащений скляною трубкою для визначення рівня води. Для захисту парогенератора є гідрозасувка.

Парогенератор виробляє пару температурою 103–105ºС. Її тиск не перевищує 0,05 атм. Така пара дуже добра для заготовок із тіста, оскільки вона відразу її обгортає.

Однак цей парогенератор має недоліки. Він безпосередньо залежить від роботи пальника, наприклад, коли пальник переходить на економний режим роботи – зменшується або припиняється процес парогенерації. Як наслідок, пара нерівномірно надходить до пекарної камери або ж не надходить зовсім – тоді поверхня хліба стає білою або з білими плямами.

Складно такий парогенератор чистити. По-перше, треба чекати 4–5 годин поки він охолоне. По-друге, необхідно відкрутити три десятки гайок, щоб зняти кришку збирача бруду. Недовговічною є й скляна трубка. Кількість пари, що подають у камеру можна регулювати лише кранами – і це теж є недоліком. Вода, що надходить до парогенератора, не підігрівається, що призводить до збільшення витрат газу.

Тимчасом парогенератори Калинівського заводу виготовляють їх  вбудованими в піч, причому з необхідною для кожної печі продуктивністю.

На підприємстві розробили також пристрій для вироблення пари для печі БН-50. Парогенератор установлюють на майданчику біля другої башти і з’єднують коробами на вході з вихідним коробом топки, а на виході зі всмоктувальним коробом вентилятора рециркуляції. У димові труби вбудовують теплоутилізатори, послідовно з’єднані трубопроводами між собою і парогенератором. Холодна вода нагрівається в теплоутилізаторах і надходить до парогенератора. При цьому вода відбирає тепло від відвідних газів, знижуючи їх температуру з 240 до 140ºС. Така система є енергоощадною, оскільки на вироблення пари витрачається незначна кількість енергії. Пару сепарують перед подаванням у зону гігротермічної обробки заготовок із тіста. Продуктивність парогенератора – 0–200 кг/год.

Робота парогенератора

Парогенератор (пристрій вироблення пари К2-ХБН) з’єднаний з піччю двома повітропроводами:

– подавання гарячих газів від топкового циліндра у трубну решітку парогенератора;

– повернення відпрацьованих газів у всмоктувальний фланець вентилятора рециркуляції.

Кількість відібраних гарячих газів автоматично регулює заслінка залежно від продуктивності парогенератора і температури води в ньому. У парогенератор вода надходить через блок підігрівання, у складі якого блок подавання води, насос і два теплоутилізатори.

Насос прокачує воду системою трубопроводів через два послідовно з’єднаних теплоутилізатори у парогенератор. Блок подавання води працює в двох режимах:

– швидкого нагрівання води у парогенераторі за допомогою закільцьованої системи руху води: насос – теплоутилізатори – парогенератор – насос. При цьому холодної води не додають. Вода нагрівається до 95–98ºС тільки енергією відвідних газів за 20 хв. Цю опцію використовують при розпалюванні печі;

– додавання холодної води через насос –теплоутилізатори – парогенератор у необхідній кількості. Холодна вода у теплоутилізаторах нагрівається до 95–98ºС тільки теплом відвідних газів і надходить до теплогенератора. Цю опцію використовують при випіканні хліба. При цьому теплову енергію використовують для нагрівання води в парогенераторі від 95–98ºС до температури кипіння. Щоб виробити 200–250 кг пари за годину потрібно всього 4 Нм³ газу.

Вироблена пара за характеристиками максимально відповідає технологічним вимогам гігротермічної обробки заготовок із тіста. Витрати пари регулюють з пульта керування, зменшуючи або збільшуючи подавання гарячих газів у робочу зону парогенератора.

Для видалення шламів у нижню частину парогенератора вмонтовано продувний кран. Для візуального контролю рівня води в парогенераторі передбачене оглядове вікно. Парогенератор має необхідний захист.

Великою перевагою парогенератора є те, що керування кількості пари ведеться з пульта керування. Таким чином парогенератор не залежить від роботи горілки.

Фахівці «Калинівского машзаводу» планують виготовляти та монтувати парогенератори для інших типів печей, зокрема тунельних.

Анатолій КОРЧИНСЬКИЙ,

Ігор ПОЛЯКОВ

Теги та ключові фрази
парогенератор для тіста, піч для випікання хліба, парогенератори для тунельних пічок, парогенератор для тунельної печі, мiкрохвильовки для випiкання, Технічна характеристика печі БН-50, Обладнання для випікання хліба., обладнання для випікання хліба, піч для випікання хліба ХПІ-6 цена, печі для випікання хліба на дизельному паливі б у
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.