Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...
Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...
Наша команда прийняла рішення про проведення...
11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Про важливі функції йоду в організмі людини ми знаємо доволі багато. Проте більш важливим параметром є підтримання вмісту цього мікроелемента в організмі дітей та дорослих протягом усього життя.
Йододефіцит – це світова проблема. За офіційними даними, близько 2 млрд осіб потребують щоденної профілактики йододефіциту. В Україні використовують програму ЮНІСЕФ щодо контролю йодної недостатності, а також затверджена програма профілактики йодного дефіциту серед населення.
Йод становить основу гормонів щитовидної залози, які виконують життєво-важливі функції протягом всього життя людини. Гормональні порушення, пов’язані з недостатньою кількістю йоду, часто не є чітко вираженими, тому дефіцит одержав назву «прихований голод». Зміна кількості та функцій гормонів спричиняє порушення в діяльності нервової системи, мозку тощо. Найбільше при цьому страждають діти, тому піклуватись про їхнє здоров’я потрібно ще до народження.
Вирішити проблему йодного дефіциту можна, налагодивши виробництво йодонасиченої продукції на основі «Йодис-концентрату» чи фортифікацію йодом готової продукції; виробництво продуктів харчування, йодованих природним шляхом, та забезпечення цією продукцією населення.
Технологія виробництва «Йодис-концентрату» розроблена професором В. М Мельниченком й не має аналогів у світі. Ця добавка сертифікована і її широко застосовують у продуктах харчування.
Технологія має низку переваг – це стійкість при термообробці та зберіганні, можливість точного дозування в готовій продукції (не треба закладати більшу концентрацію в розрахунку, що будуть втрати при зберіганні й термообробці). Найважливішим є те, що при насиченні продуктів йодом не треба змінювати технологічний процес виробництва харчових продуктів.
З додаванням «Йодис-концентрату» можна виготовляти багато продуктів, наприклад, питну та мінеральну води, солодкі традиційні напої, пиво й бальзами (будь-якої концентрації залежно від регіону використання). Завдяки цій добавці значно поліпшується мікробіологічний склад продукції. При приготуванні хлібопродуктів не потрібно змінювати технологію виробництва й випікання. Споживчі властивості готових хлібопродуктів при застосуванні йодованої води покращуються без зміни смакових властивостей, а собівартість при цьому збільшується лише на 5%.
Ефективність впровадження такої технології значно поліпшує споживчі властивості вироблених продуктів (вміст біологічно активного йоду в готовій продукції становить природну норму, поліпшується органолептика). При виготовленні нових необхідних споживачеві продуктів (випуск продукції з підвищеним змістом біологічно активного йоду для людей з великими розумовими й фізичними навантаженнями, для хворих на гіпотиреоз, зоб та інші захворювання щитовидної залози й ендокринної системи, а також дитячої води) забезпечують: можливість повністю або частково усунути консерванти, присутність непрямої реклами в засобах масової інформації (вирішення проблеми дефіциту йоду, визнаної ООН, ВОЗ і ЮНІСЕФ світовою проблемою), не потрібні інвестиції на устаткування й технологічні лінії, готова рецептура продуктів харчування й напоїв з технічними умовами (вода, хліб, молоко, кефір, йогурт).
Нині цю добавку використовують у багатьох країнах, серед яких: Угорщина, Греція, Росія, Білорусь, Польща, Узбекистан, Австралія, Китай, Туреччина, Канада, Великобританія та інші. Ефективність застосування «Йодис-Концентрату» підтверджена багатьма провідними інститутами.
Володимир ПОЛІЩУК,
НВП «Вітан»
«Йодис-концентрат» – це водний комплекс з’єднань йоду. Він містить йодиди і йодади, а виробляють його за спеціальною технологією, при якій врахована властивість води до утворення асоціантів. Відмінність «Йодис-концентрату» від інших широко використовуваних з'єднань йоду полягає у тому, що в системі «іон йод – вода», у класичній ситуації, з йодидом або йодадом утворяться асоціанти зі слабкими водневими зв'язками.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
«Кооперування – це довіра та готовність до компромісів»
Тема молочної кооперації останніми роками в усіх на вустах. Час диктує і виробникам молока, і переробникам гуртуватися, адже так легше долати і хронічні проблеми галузі, і нові виклики. Багато учасників ринку і експерти кажуть про хороші перспективи кооперації в Україні. А у світі кооперативний рух давно став потужним двигуном молочної індустрії. На цьогорічному молочному конгресі ця тема була провідною.
За результатами 2017 р. виробництво молока становило на рівні 10387 тис. тонн. Цьогоріч прогнозується незначне зниження виробництва молока до 10100 тис. тонн. Водночас, у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств стане більше. Про це поінформувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.
10/12/2020
|
390
|
10/12/2020
|
324
|
12/10/2020
|
255
|
10/05/2017
|
565
|