Незважаючи на обіцянки аграріїв про хороший врожай,...
Луганская область в этом году осталась без...
Виробничий процес нині нерозривно пов’язаний з автоматизацією. Її поділяють на три види: часткова (автоматизація основних виробничих процесів), комплексна (автоматизація не тільки процесу виробництва, а й процесів керування та обслуговування), повна (передбачає автоматизацію всіх основних і допоміжних процесів). При впровадженні автоматизаційних систем на виробництві слід враховувати багато потреб для забезпечення комфортного управління системою автоматизації.
Прикладом якісного та комплексного підходу до розробки програмного забезпечення для автоматизації технологічних процесів виробництва є проект «Контур». У розробках своїх програм фахівці передбачили у складі системи повнофункціональний OPC сервер «DataAccess», «Alarms&Events», «Historical DataAccess», набір драйверів сервера для роботи зі сотнями контролерів та інших пристроїв, інструментальну систему зі спеціалізованим набором компонентів, які дають змогу відображати переміщення, поворот, обертання, анімацію, цифри, графіки, звіти, вводити значення змінних із клавіатури, відображати звіти тощо. Важливо також, що ця система передбачає автоматичне збереження й відображення аварійних і технологічних повідомлень, швидкий і надійний алгоритм архівування історії зміни параметрів технологічного процесу, можливість використання однієї мнемосхеми для схожих об'єктів, реалізацію проекту на рівні візуальної розробки й налаштування, без написання коду та багато інших переваг.
Слід наголосити на тому, що кожен вид виробництва має свої потреби при впровадженні системи автоматизації, адже треба врахувати технологічний процес, особливості рецептури та вимоги до готового продукту. Диференціацію автоматизованих систем проводять і за функціональними особливостями. До прикладу, система автоматизованого обліку хліба повинна обліковувати виготовлений хліб, контролювати процес випіканння, фіксувати можливі помилки у роботі. На багатьгох цукрових заводах працює автоматизована система вакуум-конденсаційної установки на базі «SCADA» системи «Контур». Вона призначена для розподілу води на виробництво, а також повернення й конденсування використаної води. Ще одна автоматизована система для цукрових заводів на базі «SCADA» – система дефекосатурації. За словами керівника проекту «SCADA системи України» Олександра Нікітіна, при розробці цієї системи фахівці компанії мали вибрати операційну систему і створити програму керування для промислового комп'ютера, котра також повинна містити засоби введення та керування базою технологічних змінних і виконувати ще ряд функцій. Для забезпечення автоматизації виробничих потреб м’ясокомбінату, на базі «SCADA» фахівці проекту «Контур» розробили систему операторського контролю й управління морозильними камерами. Вона призначена для забезпечення відображення поточних праметрів, встановлення регулювання температур, налаштування цих регуляторів, сповіщення про критичні ситуації й архівування історії зміни всіх параметрів.
За словами Олександра Нікітіна, найбільше розробок «SCADA» системи «Контур» у харчовій промисловості впроваджено у цукровій та спиртовій галузі.
Марія Лісович
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Нестандартне чи ексклюзивне обладнання за замовленням клієнта нині виготовляє багато підприємств. Часто неординарність проявляється у зміненій формі, розмірах, іншому матеріалі, додаткових функціях… Є також окремі види обладнання, які повністю можна віднести до нестандартного. Саме розробкою та виготовленням такого обладнання займається підприємство «Черінь», усі установки якого виготовлені на основі науково-технічних дослідженнь, які проводять фахівці підприємства.
Якщо з якихось причин порушується баланс між нормальною та умовно патогенною флорою, розвивається дисбактеріоз, розладнується процес травлення і всмоктування їжі, настає дефіцит вітамінів. Дисбактеріоз – неприємна хвороба, якій легше запобігти, ніж потім лікувати. Надійними профілактичними засобами у цьому випадку є рідкі кисломолочні продукти науково-виробничої фірми «Лактіум», дочірнього підприємства «Наріне-Лайф» (генеральний директор Володимир Добжанський). Наш кореспондент побував у київському офісі фірми, де спілкувався з її директором Риммою Стогній.
Спокусилися італійським обладнанням і не прогадали
Італійське харчове обладнання має високу репутацію в багатьох країнах Європи. Спокусилися ним і українські хлібопекарі, кондитери та виробники напівфабрикатів. І не прогадали! Високопродуктивні автоматизовані машини й технологічні лінії нового покоління дали змогу суттєво покращити якість виробів, розширити їх асортимент, забезпечити високу рентабельність виробництв. Постачає таке обладнання в Україну Фірма «Корінф Інжиніринг» яка співпрацює з італійськими компаніями «Sarp», «Alba & Teknoserviсе», «Agnelli Macchine», «Polin», «Agriflex», «OEM» та іншими.
Модернізація виробничих потужностей
Прикладом якісного та комплексного підходу до розробки програмного забезпечення для автоматизації технологічних процесів виробництва є проект «Контур». У розробках своїх програм фахівці передбачили у складі системи повнофункціональний OPC сервер «DataAccess», «Alarms&Events;», «Historical DataAccess», набір драйверів сервера для роботи зі сотнями контролерів та інших пристроїв, інструментальну систему зі спеціалізованим набором компонентів, які дають змогу відображати переміщення, поворот, обертання, анімацію, цифри, графіки, звіти, вводити значення змінних із клавіатури, відображати звіти тощо.
Основні показники якості випеченого продукту формуються на ранньому етапі – у процесі приготування тіста. Головним при цьому є забезпечення та утримання стійкої структури, оскільки тісто – дуже ніжний продукт. Значну роль тут відіграє обладнання. За словами представника компанії «Fritsch» в Україні Руслана Клочан, для виготовлення якісної випічки їхні спеціалісти найважливішим вважають виробництво якісної тістової стрічки. Серед іншого обладнання компанія пропонує виробникам установки для виготовлення тіста.