Про це він сказав заявив у суботу в селищі Пирогово...
Українські аграрії зберуть у 2011 році рекордний...
Уряд хоче підняти мінімальні ціни на алкоголь, проте...
Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству...
Яким чином Вам зручніше контактувати з учасниками порталу?
Чи знаєте ви, пані та панове, що таке пиво? Спробуйте запитати про це львів’янина і він, подивившись на вас, як на недотепу, скаже: «Та ми його варимо і п’ємо ще від 1715 року. Пиво воно і є пиво». А от нардепи ВР не впевнені, що ми, пересічні українці, хоча б щось знаємо про пиво, тому конституційною більшістю голосів наприкінці січня цього року прийняли проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (щодо обмеження споживання і продажу слабоалкогольних напоїв).
З одного боку, цей закон сподобався прихильникам хмільного напою, бо підвищивши ранг пива: тепер воно має статус не слабоалкогольного, а міцного алкогольного напою, тому його не можна дудлити з горла пляшки, а треба смакувати з фужера, як коньяк або з «гранчака», як оковиту. Це вже залежить від фантазії окремого індивідуума.
З іншого – нас, пивних гурманів, закон обставив заборонами з усіх, вибачте за тавтологію, боків. Ось, уявімо собі, у літню спеку, коли горлянка пересохла наче пустеля Гобі, ви купили в кіоску плящину «1715», чи «Оболоні» або чеського «Козела» і тремтячою рукою намагаєтесь її відкоркувати, а тут вас за цю саму руку можуть злапати і притягнути кудись або до чогось там. Не можна пити ні на зупинках транспорту, ні в підземних переходах, ні в ліфтах і таксофонах, ні на дитячих і спортивних майданчиках. У громадському транспорті (в тому числі у транспорті міжнародного сполучення, хай він їде хоч до Рима або до Соловків) – ні!! І не дай нам Боже навіть помислити випити пивка у приміщеннях органів державної влади і органів місцевого самоврядування, хто б ми не були – міністр чи слюсар-водопровідник, бо закон для всіх один і цей закон забороняє пити там пиво.
Запитаєте, де його пити? У пивних і у себе дома, якщо дружина – не деспот і якщо вам виповнилося 18 років. А якщо менше, то вам того пива не купити: закон зобов’язав продавців перевіряти паспорти.
Хочете, підкажу, де ще можна сміливо ковтнути пивка? У закритих спортивних спорудах, щоправда, в пластиковій тарі. А чому не можна на відкритих спортивних майданчиках? За відповіддю зверніться до заступника голови Верховної Ради пана Миколи Томенка, який ініціював прийняття закону і вельми просив пивних баронів «зупинити збір коштів і відмовитися від ідеї стимулювати працівників секретаріату Президента для накладання вето на антиалкогольний закон». Він розповів, що до нього надійшла інформація, що закон будуть ветувати, «оскільки керівники деяких компаній вирішили «простимулювати» відповідних чиновників». Тут одне з двох: або пивовари поскупилися на «стимул» або ж «стимул» пролетів над секретаріатом, як фанера над Парижем – Президент таки закон не проветував.
А що з цього приводу думають самі пивовари? Коментуючи подію, генеральний директор ЗАТ «Укрпиво» Галина Корінькова наголосила: «Приймаючи законопроект № 1171 народні депутати не підтримали пропозицію профільного комітету щодо його скерування для підготовки до повторного читання. Але пивовари не схильні драматизувати ситуацію. Як соціально відповідальні компанії ми категорично проти продажу пива неповнолітнім та вживання хмільного напою у місцях, які не відведені для цього. Більше того, пивовари залучаються до широкої інформаційної кампанії щодо попередження представників торгівлі та споживачів про введення системи штрафів за порушення».
Та все ж, певно, пивовари згадують нардепів не тихим словом: за підсумками 2009 року ринок пива України скоротився на 7,4%, виробництво хмільного напою зменшилося на 6,2%. Цього року скоротиться ще більше.
Ну, то що скажете, пані та панове? «А бодай ця проблема стала найбільшою, біди б не знали!» Ото ж і я за це.
Хома Східняк
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Приватному виноробу для благородних напоїв
Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.
Фрукти й овочі сонячної Македонії
Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.
06/08/2011
|
113
|
06/08/2011
|
77
|