Змінилося місце проведення головних виставок...
«INPRODMASH & UPAKOVKA’2014»
5 вересня 2014р. відбудеться 6-а практична конференція...
В Україні росте виробництво горілки з вмістом спирту...
Виробництво шоколаду та готових харчових продуктів,...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
У природі лактулози не існує. Як речовина класу дисахаридів, вона відома ще з середини минулого століття, а як активну харчову добавку і основу для створення різноманітних біосубстрактів її почали використовувати нещодавно. Докладніше про це говоримо з директором ТОВ «Феліцата Україна» Олександром Подосінніковим. Компанія, яку він очолює, є українським виробником харчових та дієтичних добавок на основі лактулози.
– Оскільки походження лактулози все-таки молочне й асоціюється вона насамперед з молочною продукцією, саме її виробники й почали найактивніше використовувати цю біодобавку, – розповідає Олександр Ростиславович. – Найкращі успіхи у збагаченні нею молочних продуктів, передусім, кефірів, у миколаївського «Лакталісу». Молочний завод «Рейнфорд» додає її в серію молочних виробів «Щодня» та «Нова Сила».
Наша компанія також є виробником продукції, що містить лактулозу та реалізується через мережу аптек. Однак вона не харчова, а дієтично-профілактична – це «Лактусан» для убезпечення від дисбактеріозу та «Прелаксан», обидва із широким спектром профілактичних властивостей.
– Повернімося від фармацевтики до харчової промисловості….
– Виробники кисломолочної продукції традиційно використовують біфідо-, лактобактерії, збагачуючи ними кефіри. Але мікробіологи давно довели, що бактерії ці термонестабільні, тобто більшість їх гине і в процесі виробництва, й під час зберігання продукту. Крім того, після того, як вони пройдуть через кисле середовище шлунка, від них майже нічого не залишається, тобто кишечник майже не отримує підмоги.
«Лактусан» – це нова концепція відновлення мікрофлори кишечника людини та ефективніша за збагачення продуктів «живими» лакто- біфідобактеріями. На питання, чому ефективніше, є логічна відповідь. Якщо власна мікрофлора людини порушена, то яким чином може там вижити занесенна ззовні? Адже їй також потрібно втрутитись в боротьбу за місце у кишечнику. Та чи в змозі 2-3 штами бактерій відновити увесь різновид бактерій, яких налічується близько 400? Можна просто порахувати – нормальна мікрофлора людини має 1012 -1014 бактерій в кишечнику. Як правило, в кефіри вноситься 108 бактерій в процесі зберігання залишається 107, а в товстий кишечник доходить 106 бактерій. По дорозі «загубилось» два порядки. Тобто, з кожної тисячі бактерій «живими» дійдуть тільки десять. Тому більшість так званих «живих» йогуртів – це просто міф. Їх скоріше можна назвати «мертвими»… І було б непогано почути дієві контраргументи виробників так званих «живих» бактерій, наприклад, на сторінках Вашої газети, якщо ці аргументи у них є….
Лактулоза ж – функціональний та стійкий компонент. Температура її розпаду – 2250С, термін зберігання – два роки. Завдяки тому, що солодка, покращує смакові характеристики продукту. Кефірні біфідобактерії частково поглинають лактулозу, в результаті чого поліпшуються смакові характеристики продукту. І це не абстрактні припущення. Кефіри тих виробників, які збагачують продукти лактулозою, незмінно посідають призові місця на спеціалізованих конкурсах. Споживачам нашої продукції ми даємо рекомендації щодо кількості внесення лактулози в ті чи інші продукти харчування. Оптимальне співвідношення: не менше чотирьох кілограмів на тонну продукції. А технологи харчопереробних підприємств далі уже на свій розсуд з урахуванням рецептури точніше визначають її дози. Для посилення лікувально-профілактичних властивостей продукту можна вносити і десять кілограмів на тонну продукції. Звісно, таке посилення позначиться на собівартості продукції, але у більшості випадків подібне подорожчання виправдане.
Якщо говорити про доцільність наявності лактулози в м’ясних напівфабрикатах, то треба наголосити на тому, що вона знижує вміст нітритів адже, відомо, приміром, що у варені ковбаси обов’язково додають нітрит натрію. Лактулоза поліпшує і колір ковбас, запобігає розвитку патогенних організмів у м’ясних продуктах, зокрема кишкової палички, сальмонели.
Навіть у газованій воді лактулоза буде доречною, запевняє Олександр Ростиславович. Не кажучи вже про різні харчові концентрати. Приміром, у Росії випускають сухий молочний коктейль «Грація» для тих, хто хоче скинути зайву вагу. З’ясувалося, що лактулоза сприяє ще й зв’язуванню вуглеводів безпосередньо в кишечнику – вони не перетворюються на жири, що накопичуються в організмі. Як це відбувається? Відомо, що жири утворюються з використанням води. Лактулоза відволікає значну частину води, запобігаючи таким чином жироутворенню.
Звісно, що лактулозу широко застосовують у дитячому харчуванні, адже вона є в материнському молоці. Коли малюка відлучають від груді, у нього, зазвичай, починаються всілякі проблеми: розлади шлунка, висипання на тілі, дисбактеріози тощо. Отже, для нормалізації стану треба застосовувати штучно отриману лактулозу. Один із найбільших вітчизняних виробників широкого спектра продуктів для малюків – Балтський молочно-консервний комбінат – виробляє для цього два види «Детолакту». Цей продукт сприятливо впливає на нестабільний кишечник немовлят, відновлюючи його мікробіологічну рівновагу, якщо патогенна мікрофлора починає брати гору над корисною. Не отримуючи материнського молока, малюк втрачає імунітет, а лактулоза його посилює завдяки тому, що сприяє кращому засвоєнню маленьким організмом вітамінів, особливо групи В, деяких важливих мінералів – кальцію, магнію тощо. Дослідження доводять, що за наявності лактулози організм ліпше засвоює кальцій (на 30%), що важливо не лише для активного росту й розвитку малюків, а й для матерів у післяпологовий період.
Практика засвідчує хороші результати й від застосування лактулози в кондитерській та хлібо-булочній промисловості. Завдяки тому, що вона не містить калорій, в рецептурі будь-якого кондвиробу можна певну кількість цукру замінити лактулозою. Солоду кондвиробам чи булкам при цьому не бракуватиме, але вони додатково набудуть корисних властивостей без непотрібних зайвих калорій.
– Лактулозу в чистому вигляді можна застосовувати на домашній кухні чи вона призначена тільки для промислового використання? – цікавлюся у директора ТОВ «Феліцата Україна».
– Можна. Але навіщо господиням мудрувати над правильним її дозуванням? Ми спеціально для домашнього користування випускаємо дві дієтичні добавки, про які вже говорилося – сиропи «Лактусан» і «Прелаксан». Щодня по дві чайні ложки їх можна додавати не лише в напої – молоко, чай, компот, а й у борщі, супи, каші тощо.
Доречним у зв’язку з цим буде сказати про новинку компанії: вуглеводні комплекси «ЛАР» на основі лактулози, що дають змогу харчовикам, покращуючи рецептури, створювати нові види продукції, чи розширювати асортимент наявної, щоб успішно конкурувати на ринку. Зокрема «ЛАР Селен», «ЛАР Йодіс», «ЛАР Гліцин», «ЛАР Стевія».
Налагоджений випуск двох порошкоподібних добавок для харчопереробних підприємств – «Лактусан Кальцій» та «Лактусан ВіКа». Зрозуміло, що перший збагачений кальцієм, другий також із кальцієм, а ще – вітамінами («ВіКа – скорочено вітаміни і кальцій). Це доволі потужний комплекс мікроелементів: крім лактулози й кальцію, він містить одинадцять вітамінів. Зараз ним зацікавилися кілька великих виробників продуктів харчування.
– На відміну від корисних бактерій, які додають, приміром, у кефіри, – далі пояснює переваги лактулозних добавок Олександр Подосінніков, – наші не потребують скрупульозного лабораторного догляду й обслуговування, їх внесення не таке технологічно вибагливе, не потребує висококваліфікованого, спеціально навченого персоналу. Лактулозу вносять, зазвичай, наприкінці виробництва продукції. Потрібне хіба що ретельне перемішування. Оце, власне, і вся технологія використання лактулози.
Варто зазначити, що Міністерство охорони здоров’я України дозволяє на етикетках продуктів подавати вказівки про корисну дію лактулози – вона нормалізує мікрофлору кишечника та підвищує імунний статус організму.
Анатолій ЗАДОРОГА
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Розмаїття у кількості, стабільність – у якості
Компанія «Фудактів» давно працює на українському ринку інгредієнтів. Завдяки стабільно високій якості продукції й професіоналізму працівників компанія зуміла посісти провідні позиції на ринку та заслужила довіру клієнтів. Фахівці пропонують лише якісну продукцію, яка відповідає усім вимогам міжнародних і українських стандартів.
Нове – добре забуте старе, але й дещо нове
Нині прянощі та спеції доповнюють смак продукту, визначають його аромат, впливають на смакові рецептори, а також позитивно впливають на травну систему, поліпшують обмін речовин. На нашому ринку цей сегмент продукції представлений в широкому асортименті від різних виробників. Одним з таких виробництв є компанія «Мілорд» (Росія). На українському ринку єдиним представником цього російського виробника спецій та прянощів є фірма «Тантал».
28/08/2014
|
121
|
26/08/2014
|
254
|
26/08/2014
|
230
|
26/08/2014
|
168
|