В Чернігівській області продовжується будівництво...
У Росії готуються до можливого припинення поставок...
Дана тенденція обумовлена, насамперед , обмеженою...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Нині особливу увагу приділяють продуктам харчування, зокрема, коли йдеться про харчування для дітей. Держава докладає багато зусиль, аби на полиці магазинів потрапляли справді якісні продукти для маленьких українців. Німецька компанія HiPP пропонує на ринку України великий асортимент дитячого харчування, що відповідає усім нутріціологічним вимогам та законодавства, адже продукція виготовлена з екологічно чистої сировини і має на підтвердження знак «BIO».
Державне регулювання
У сфері охорони здоров’я дитячого харчування помітні системні позитивні зміни: розроблені й активно впроваджують низку наказів щодо виготовлення продуктів для дітей.
Без сумніву, суспільство не байдуже ставиться до дитячого харчування: існує безліч дитячих фондів, суспільних неурядових організацій, які стараються розв’язати проблеми дитячого харчування. Зокрема, вони контролюють захист прав споживачів, тестують і перевіряють серед інших й продукти дитячого харчування. Особливу увагу приділяють якості продуктів, аналізують їхній склад, наявність шкідливих речовин, відповідність нормам і навіть смакові й якості. Це, безумовно, позитивна тенденція. І споживачам, і фахівцям важливо одержати точну інформацію про продукти харчування, які вони вживають, або рекомендують.
При перевірці дитячого харчування виявили недоліки майже у половині продуктів, які вживають діти до 3 років. Мова йде про стилізовані під дитяче харчування продукти, які фактично не є такими, оскільки на етикетці продукту немає зазначеного віку дитини (відповідно до вимог, якщо на етикетці не зазначений рекомендований вік дитини, продукт можна вживати тільки після 3-х років).
Також стало очевидним, що наявні в Україні норми й стандарти, що регулюють якість і безпеку продуктів дитячого харчування, неповні й неабияк застаріли. Порівнюючи європейське й українське законодавство, видно, що в Європі вимоги до дитячого харчування прописані ширше й детальніше, ніж в Україні.
Наприклад, для молочних сумішей - замінників грудного молока – в Європі існує близько 40 додаткових показників, яких немає в Україні. Щодо відповідності показникам харчової цінності молочних сумішей в Україні не нормуються a-ліноленова кислота, ω-3 і ω-6 жирні кислоти, селен, вміст кислот у рослинних оліях, арахідонової кислоти, інозитолу, фосфоліпідів, холіну, вміст лактози й крохмалю. Немає також вимог, що регламентують вміст ГОС/ФОС і нуклеотидів. Не існує заборони на використання кунжутної й бавовняної олії. Щодо вимог безпеки, обов'язкових для Європи, в Україні не нормуються 16 видів пестицидів, 7 видів мікотоксинів, 14 видів засобів захисту рослин, нітрати, бензопірен, патогенні бактерії.
В Європі для молочних сумішей дозволено використовувати 8 видів вуглеводів (лактозу, мальтозу, сахарозу, глюкозу, мальтодекстрин, крохмаль, глюкозну патоку й сироп). При цьому глюкоза й сахароза дозволені тільки для виготовлення гіпоалергенних сумішей. Стосовно крохмалю, то він дозволений до використання із 30 відсотковим вмістом вуглеводів.
Про продукцію компанії
Нині тільки ТМ HiPP забезпечує потрійний захист дитячого харчування. Головною складовою якості дитячого харчування HiPP є БІО-сировина: молоко, м'ясо, овочі, фрукти й злаки, які отримують натуральним шляхом згідно зі стандартами БІО-органічного сільського господарства. БІО-продукти вважають у світі найбільш безпечними й корисними. Вони не містять ні пестицидів, ні гербіцидів, ні інших синтетичних і хімічних речовин. Це стосується також і ГМО. За своєю суттю БІО-продукти є повною протилежністю ГМО, оскільки це натуральні й екологічно чисті продукти. Варто зазначити, що у Європі увесь процес виробництва БІО-продуктів регулюється «Законом про БІО-органічне виробництво сільськогосподарської сировини і відповідного маркування отриманої при цьому сировини і продуктів харчування».
Продукція ТМ HiPP відповідає Європейським директивам якості й безпеки, які більш детально проводять перевірку різноманітних параметрів: консистенції, сенсорної якості, герметичності кришки, мікробіологічної стабільності, харчової цінності тощо. На кришку кожного продукту наносять цифровий код, за яким можна довідатись про місце виготовлення продукту аж до поля, на якому він був вирощений.
Усю продукцію ТМ HiPP виробляють за єдиними рецептурами для всієї Європи, за винятком продуктів, вживання яких є національною особливістю. Наприклад, у Східній Європі введення в раціон дитини гречаної каші – норма, у той час, як у Західній Європі її не вживають взагалі. Тому, виходячи зі смакових особливостей кожної країни, у якій представлене дитяче харчування HiPP, додатково виробляються відповідні продукти.
Продукти ТМ HiPP також відповідають внутрішнім затвердженим стандартам якості компанії, які по своїй суті суворіші, ніж того вимагає Європейське законодавство. Сировину після одержання перевіряють на наявність шкідливих речовин у власній аналітичній лабораторії компанії. Залежно від виду сировини тут контролюють від 400 до 800 показників (у нашій країні – від 30 до 80-ти). Лабораторія компанії HiPP акредитована в ЄС і за можливостями, потужностями та рівнями аналітики офіційно є провідною лабораторією в Європі. Її високий рівень підтверджений сертифікатом Міжнародної системи контролю якості ISO 9001. Тільки після всіх детальних перевірок сировина надходить на виробництво.
Дитяче харчування HiPP виготовляється на декількох європейських заводах: у Німеччині, Австрії, Хорватії, Угорщині й Швейцарії. Усі процеси на них механізовані, що виключає втручання людського фактору. Під час виробництва, з певною періодичністю, роблять відбір проб готового продукту, який додатково перевіряють у лабораторії заводу.
Таким чином, якість дитячого харчування HiPP відповідає міжнародним, європейським і українським вимогам щодо дитячого харчування, а також внутрішньокорпоративним стандартам компанії. Перед тим, як потрапити до споживача, дитяче харчування HiPP отримує відповідні сертифікати: гігієнічний висновок експертів та сертифікат якості.
Уже півстоліття основною філософією компанії HiPP є виробництво дитячого харчування найвищої якості в гармонії із природою. Близько 1500 фермерських господарств, розташованих на території країн Євросоюзу, що є офіційними членами «Союзу БІО-органічних виробників», є перевіреним постачальником БІО-сировини для продукції HiPP. А сучасне виробництво «HiPP» на декількох європейських заводах і ретельний контроль на всіх етапах – від сировини до вмісту баночки – гарантує виняткову якість продукції.
Дуже важливим є початковий вибір і постійний контроль стану фермерських господарств, розташування в екологічно чистих регіонах (переважно Німеччини й Австрії). Посівний матеріал використовують винятково із власного насінного фонду компанії HiPP. Для одержання БІО-молока чи м’яса компанія «HiPP» використовує власне поголів'я корів і теляти, які перебувають на території заповідників Німеччини й Угорщини. Застосування гормонів, що стимулюють ріст тварин, а також антибіотиків суворо заборонене. Це дуже важливо, оскільки на основі БІО-молока створена лінійка молочних сумішей HiPP – лідерів якості замінників грудного молока в Україні.
БІО-сировина, з якої виготовляється продукція HiPP не тільки екологічно безпечна, а й має підвищену харчову цінність. В овочах і фруктах багато вітамінів і мікроелементів, вони менш водянисті. Тому фруктові й овочеві пюре HiPP мають натуральний смак та аромат і подобаються дітям. У молоці й м'ясі більше білка, гемового заліза й ненасичених жирних кислот, менше вільного жиру. Все це дуже корисно для малят грудного віку, коли формулюється їхнє здоров'я на довгі роки.
Наталія СИНЕЛЬНИК
директор ТОВ «ХіПП Україна»
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Одеський консервний завод дитячого харчування випускає продукцію під торговою маркою «Чудо-Чадо». Це високоякісне дитяче харчування, вироблене за класичними рецептурами ОКЗДХ, схвалене Міністерством охорони здоров’я України та УкрНДІ харчування.
«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.
25/02/2014
|
151
|
29/01/2012
|
45
|
17/12/2008
|
53
|