Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила...
Виробництво цукру з буряка нового врожаю в Україні...
Консалтингове агентство ААА збільшило прогноз...
Те, що Росспоживнагляд ввів заборону на постачання...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Кажуть, що нічого немає кориснішого для людської природи, ніж пшениця. Але за однієї умови – що вона правильно підготована. Пшениця у момент проростання змінює свої властивості. На смак стає солодшою через смакові якості зародка зерна. Така пшениця позитивно впливає на організм людини. Перший хліб виготовляли з цільномолотого борошна з використанням природних дріжджів. Згодом, прагнучи поліпшити смакові властивості хліба і його зовнішній вигляд, при виробництві борошна почали відокремлювати висівки (зернову оболонку і зародок зерна) – джерело його життєвих сил. Разом із висівками почали відходити природні дріжджі. Їх замінили штучними.
Нині є підприємства, які намагаються відродити виробництво корисного хліба, і не лише з пшениці, але й інших зернових. Одним із таких підприємств є «Кcулон».
Про підприємство та його продукцію розповідає директор фірми „Ксулон” Юрій Морозов.
– Пшеничні, гречані, вівсяні і рисові крекіси – це екологічно чисті, корисні продукти із цільного добірного зерна, що сприяє очищенню організму та профілактиці різноманітних захворювань. Основна перевага цього продукту над хлібом, випеченим традиційним способом полягає в тому, що це екологічно чистий, натуральний, низькокалорійний продукт, який не містить залишкових продуктів бродіння і консервантів, сумісний з усіма іншими продуктами.
Його виготовляють за унікальною технологією за допомогою вибухання із цільного зерна, тому зберігається його зародок і мікроелементи, вітаміни і цінні білки. Його можна включати в раціон людей усіх вікових категорій. Продукт рекомендований «УкрНДІ Харчування»; («Український національний державний інститут харчування»).
До прикладу, крекіс гречаний виводить з організму радіонукліди, збільшує м'язову силу, витривалість, має збуджувальну дію, допомагає при порушенні обміну речовин, ожирінні, цукровому діабеті тощо. Добре впливає на кров (використовується при анемії, лейкемії, атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, гіпертонічній хворобі), зміцнює кровоносні судини, його рекомендують при великій втраті крові та сильній застуді. Благотворно діє при лікуванні всіх шлункових і кишкових хвороб. Рекомендують споживання такого продукту при захворюванні підшлункової залози – усе це завдяки дуже цінним, добре розчинним і засвоюваним білкам гречки, високим дієтичним якостям, вмісту заліза, калію, фосфору, цинку, бора, йоду, нікелю, кобальту й інших мікроелементів. До складу крупи входять органічні кислоти – лимонна, щавлева, малеїнова, яблучна, вітаміни групи В, РР, Р, причому в кращому, більш збалансованому співвідношенні, чим в інших зернових. Багато вітамінів і потрібних організмові мікроелементів утримується в гречці.
Продукція „Кcулону” має чималий попит у споживачів. Проте через економічну ситуацію, яка тепер склалася в державі, він трохи зменшився. Адже зараз більшість споживачів насамперед звертають увагу на вартість товару. Ще в березні цього року відпускна ціна на нашу продукцію була нижчою від сьогоднішньої на 10%. Однак через здорожчання сировини майже у два рази, ми були вимушені збільшити й ціну на продукцію. Але провідні торговельні мережі України теж збільшили вартість продукту і далеко не на 10%.
Щодо новинок, то уже найближчим часом ми плануємо збільшити асортимент нашої продукції на дві позиції: пшенично-житній і злаковий коктейль (тут будуть використовуватися зерно пшениці, крупи – гречана, рисова, вівсяна і житня). Насамперед, при виробництві цієї продукції враховуються європейський досвід та попит на продукцію, особливо серед осіб із надлишковою вагою, або тих, хто хотів би дотримувати дієти. Адже ми розуміємо, що вживаючи зернові хлібці, іноді просто замість звичайного хліба, споживач принесе своєму організмові лише велику користь.
Підготувала Анна Сікорська
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Коли борошно стає піддослідним
Прилад для тестування борошна насамперед для визначення його якості, напевно, має кожна хлібопекарня, будь-яке кондитерське виробництво, що випікає печиво, харчове виробництво, що за сировину використовує борошно. Такі пристосування – хоча й мають в основі один і той же принцип дослідження продукту – насправді різняться.
«Кондитерська фабрика «Харківчанка», «Харківська бісквітна фабрика», «Симферопольська кондитерська фабрика», «Херсонська кондитерська фабрика», «Запорізька кондитерська фабрика», кондитерські компанії «Глорія» (м. Луганськ) та «Криолит-Днепр» (м. Дніпропетровськ), «Хлібозавод «Салтівський» (м. Харків), «Добропільський комбінат хлібобулочних виробів» (м. Добропілля), кондитерські компанії «Лісова казка», «Слава» (м. Харків), «Віва» (м. Луцьк), «Виробничо-торгова компанія «Лукас» (м. Кременчук) вибрали обладнання компанії «Система-Производство».