Торгівля свининою живою вагою у кінці червня...
На поточному тижні в Україні зафіксовано черговий...
Президент України Петро Порошенко підписав Закон...
Наявність державної монополії на виробництво та...
В травні 2017 року імпорт яблук в Україну перевищив...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Надійність, якість та інновації – саме на цих засадах базується робота швейцарської компанії «Robatech» – всесвітньо відомого виробника клейового обладнання для різних галузей промисловості. За понад три десятки років діяльності компанія створила ефективну мережу міжнародних продажів і сервісного обслуговування, розширила асортимент виробленої продукції.
На українському ринку офіційне представництво «Robatech» працює вже кілька років. За словами засновника представництва Олександра Стуленкова, клейове обладнання має неабиякий попит, його можна використовувати у багатьох галузях промисловості. Представництво не лише постачає і встановлює всю лінійку устаткування «Robatech», а й обслуговує її, надає консультації і технічну підтримку тощо.
– Одна з найважливіших переваг нашого устаткування в тому, – розповідає Олександра Стуленкова, – що воно модульне та універсальне, його можна переукомплектувати та доукомплектувати, легко налагоджувати та змінювати формати. Принцип взаємозаміни покладено в основу всього асортиментного ряду продукції «Robatech».
На перший погляд, нічого складного в нашому обладнання немає – розплавити та нанести клей. Насправді – це не так. Наприклад, наповнення та заклеювання на лінії розливу відбувається досить швидко – і пляшки не встигають повністю розширитися. Це може спричинити зміщення етикетки чи її деформацію. Тому під час нанесення клею на ПЕТ-пляшку має бути витримана задана температура, тиск, точність нанесення тощо.
– Олександре Олександровичу, розкажіть, будь ласка, про останні новинки компанії.
– Торік компанія «Robatech» запропонувала на ринок «SX-1 Diamond» – повністю термоізольовану клейову головку для клею-розплаву з оптимальним захистом оператора. Вона швидше нагрівається до робочої температури. Теплоізоляція головки дає змогу зменшити енергозатрати (заощаджує близько 40% електроенергії, порівняно зі звичайною), оскільки менше виділяється тепла, при цьому клей не вистигає і має стабільну в’язкість. Переваги термоізоляції: оптимальний контроль температури; клей не вистигає на шляху від клейової головки до кінчика сопла, що забезпечує кращу адгезію; захист від повітряних потоків, які виникають на швидкісному устаткуванні й не охолоджують головку і сопло; точне нанесення клею тощо.
Крім того, пневматичний клапан, розроблений спеціально для головок SX-серії, значно точніший – кількість спрацьовувань перевищує 50 мільйонів.
Ще одна цікавинка – обладнання серії «Concept». Це високотехнологічні клеєві системи, які не потребують значних витрат на експлуатацію та прості в керуванні. У модельному ряді «Concept» різноманітні за об’ємом та іншим параметрами моделі. Так, має попит на ринку модель «Concept А»; «Concept В» якнайкраще відповідає потребам невеликих пакувальних виробництв; нову модель «Concept С» можна використовувати як на великих, так і на менших підприємствах, де здійснюються виробничі операції протягом тривалого часу.
– Які особливості термоклеїв та з якими компаніями «Robatech» співпрацює за витратними матеріалами?
– Ми співпрацюємо із фірмами, продукція яких сертифікована для роботи на нашому обладнанні. Хоча, на загал, клієнт може обрати постачальника клею сам, головне – щоб він був якісним.
Одним з найважливіших чинників, що визначають вибір різновиду клею, є спеціалізація виробництва і використання певних пакувальних матеріалів. За оцінками операторів ринку, в сегменті міцних алкогольних напоїв частка «холодного» склеювання становить понад 95%. Тимчасом у комбінаціях ПЕТ-тара й ПП-етикетки, а також у масовому виробництві картонного упакування частка термоклею сягає 80%.
На мій погляд, при виборі вирішальним аргументом є продуктивність виробничих потужностей, а також доцільність його використання, а саме: бездоганність нанесення етикетки й її стійкість до зовнішніх впливів. Незважаючи на те, що частка ринку термоклеїв збільшується, його використання, передусім, повинно мати функціональні й економічні переваги.
Виготовляють клеї-розплави з модифікованих поліетиленів, поліуретанів, поліаміду, на основі етилену з вінілацетатом, поліпробутилену, поліефірів, ефіру каніфолі і нафтових парафінів.Найширше у харчовій промисловості, зокрема у кондитерській під час пакування шоколаду, для склеювання упакування bag in box, використовують термоклеї на основі етиленвінілацетату. Велике значення при застосуванні термоклеїв має ступінь налагодження пристроїв для нанесення клею. Переважно це стосується процесу очищення устаткування спеціальними засобами, що обов’язково представлені в асортименті фірм-виробника термоклеїв.
– Олександре Олександровичу, в чому полягає суть нанесення термоклею?
– Принцип дії лінії з нанесення термоклею виглядає так: клей розплавлюють до робочої температури в станції розігрівання, температурний режим плавлення встановлюють безпосередньо на агрегаті і контролюють датчиком. Під тиском розігрітий клей шлангом подається до форсунки або пістолета. Є дві основні умови експлуатації: дотримання необхідного температурного режиму і своєчасне завантаження витратних матеріалів. Недогрівання призводить до зниження функціональних властивостей клею, а перегрівання – до його обвуглювання. Важливо також своєчасно замінювати фільтри та здійснювати систематичне очищення. Керування обладнанням – автоматичне.
Промисловий клей-розплав утворює плівку в результаті тужавіння при охолодженні, внаслідок чого є термопластичним. Отриманий розплав, або Hot melt adgeziv, і є термоклеєм. Термоклеї часто плутають зі стійкими до високих і низьких температур клеями. Насправді ж – це порошкоподібні, гранульовані, пастоподібні або профільні композиційні матеріали. При температурах до 70–230˚С термоклей переходить у в’язкотекучий стан. До агрегатів з нанесення термоклею ставлять жорсткіші вимоги щодо техніки безпеки, оскільки подекуди температура клею може сягати понад 200˚С. Також приміщення має бути обладнане вентиляційною системою, бо при плавленні клею виділяється певна кількість шкідливих для здоров’я людини речовин.
При використанні на виробництві термоклеїв фахівцям варто враховувати такі технічні параметри, як робоча температура, в’язкість клею за Брукфілдом, точка розм’якшення, сила склеювання та колір і запах, оскільки по закінченні процесу запаху клею залишатися бути не повинно. Вибір клейових аплікаторів залежить від необхідної потужності пакувальної лінії, у той час як підбір додаткових компонентів устаткування (клейових пістолетів, форсунок, клапанів) більше залежить від специфіки виробництва.
Підготувала Орислава МУДРА
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.
Особливості виробництва ковбас
Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.
26/06/2017
|
103
|
19/06/2017
|
85
|