27–28 вересня 2016 року компанія «Кумкая» організовує...
Минулого тижня ціни на ринку живця свиней відчули...
Середні ціни виробників пшеничного борошна в липні...
Середні ціни виробників рідкого обробленого молока...
Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?
Закупорювання вина – актуальна тема. Ринок нині пропонує чималий вибір: від недорогої полімерної, до елітної продукції із коркового дуба. Ціна на ці вироби для вітчизняних виноробів є визначальним фактором, однак великі винні концерни, перш за все, приділяють увагу якості готової продукції та відповідності вимогам корпоративної політики, які є не нижчі за європейські. Нині вони ведуть боротьбу за споживача і намагаються розвинути культуру споживання вина.
Цей божественний напій полонив серця покупців не тільки смаком та ароматом, а й екстер’єром. Кожен виробник хоче зробити свій виріб пізнаваним. Це нелегка та відповідальна робота, яку потрібно виконувати з повною відповідальністю і розумінням, адже від цього залежатиме подальший розвиток кожного із учасників ринку вина та й галузі загалом.
Відомо, що понад 60% виноробної продукції закупорюють корковими пробками, отож український ринок не виняток і чимало всесвітнього відомих виробників зацікавленні у ньому. Одними серед таких є ТОВ «Натуро–Корк», Угорщина. Під час виставки "Алкософт" директор відділу продажів ТОВ «Натуро-Корк» Атіла Коус, ознайомив нас із продукцію свого підприємства.
– «Натуро-Корк» створене в Угорщині у 2000 році. Ми є дочірнім підприємством однієї із провідних португальських компаній, що вже понад 35 років успішно продає свою продукцію провідним виноробним компаніям, серед яких: E&J Gallo, Roberto Mondavi, Chandon, Carrefour Group, Casino in France тощо. З обсягом виробництва понад 700 млн корків на рік, вона входить у п’ятірку найбільших світових виробників.
Спеціалізуємось на виробництві та експорті коркових пробок, призначених для закупорювання вина, шампанського та лікеро-горілчаних виробів. Компанія займає провідні позиції на корковому ринку Угорщини, продаючи понад 80 млн шт. корків на рік. Посилюючи позиції на ринку та керуючись політикою компанії, ми одні із перших отримали сертифікат міжнародного стандарту ISO 9001-2000. На підприємстві застосовані найсучасніші технології виробництва корків.
Наша компанія зацікавлена у виході на український ринок. Для нас він перспективний. Особливо нас цікавить ринок «шампанського» та для лікеро-горілчаної продукції. Ми вже кілька років постачаємо продукцію виноробним підприємствам Австрії, Молдови, мали декілька замовлень із України.
З чого її виготовляють?
Сировину для виробництва пробок із корку переважно завозять із Португалії. Оброблена, вирізана із логотипом, вона вже стає візитною карткою винних компаній.
Над створенням такого ексклюзиву матінці-природі довелося
чимало попрацювати. Продуктивний період життя коркового дуба становить
приблизно 300–350 років. Кору, з якої виробляють пробку, зрізують раз на 9–11
років починаючи з 25-літнього віку дерева. В міру “дорослішання” дерева його
врожайність підвищується. В середньому вона становить 100–200 кг із гектара, а
зі
Процес виготовлення пробки виглядає так. Кору дуба зрізують, 6–12 місяців витримують під голим небом (протягом цього періоду вона звільняється від залишкової деформації), потім її варять для повного видалення з пор твердих відкладень і мікроорганізмів, а також для одержання необхідної еластичності. Корковим пластам дають відлежатися в темному приміщенні, потім їх нарізають на смуги товщиною трохи більшою за бажану довжину кінцевого продукту, перфорують і доводять до необхідних розмірів шляхом шліфування і полірування. Далі матеріал миють і відбілюють у процесі чого з продукту вилучаються усі залишкові мікроорганізми. Для додаткової стерилізації пробки упаковують у пакети з додаванням сірчистого ангідриду (двоокису сірки).
Для того чи іншого найменування вина довжина пробки залежить від терміну його передбачуваного зберігання. Довгі пробки призначені для вин тривалої витримки. Типові розміри суцільних пробок – 24 х 38 і 24 х 45мм.
Пробки в асортименті
Компанія «Натуро-Корк» пропонує усі можливі види пробок: від елітних коркових до пластмасових, від стандартних до виготовлених за індивідуальним замовленням.
Коркова пробка – це оброблена кора вічнозеленого коркового дуба, серед переваг якої низька густина, легкість, пружність, водонепроникність, паро- та газопроникність. За допомогою різноманітних технологій виробляють корки різних типів та класів. Розміри корків, які використовує виноробна промисловість уніфіковано і виробляють їх згідно із ISO 3863 та ISO 9727.
Пробки натуральні коркові. Із кори, яка пройшла первинну обробку механічним методом вирізають пробки, які калібрують, миють, висушують, декілька разів перебирають та тестують у виробничій лабораторії, щоб не допустити зараження корка пліснявою. Такі вироби є елітними, і використовують їх для закупорювання дорогої продукції. Властивості пробки: термін придатності корка необмежений, тому він ідеальний для закупорювання вин музейної рідкості; зберігання пляшки у горизонтальному положенні; можна використовувати для зберігання вина в бутлі. Є кілька категорій якості такої пробки: флор, екстра, спер, 1-й клас, 2-й клас; вони відрізняються розмірами і широким ціновим діапазоном.
Колматовані
пробки.Виробляють з суцільних коркових пластин, які через дефектну структуру і високу
пористість не можуть бути використані для виробництва високоякісної суцільної
коркової пробки. Назва технології походить від фр. colmatage – «заповнення поглиблень».
У процесі колматування великі пори дефектної натуральної пробки заповнюють
сумішшю коркового пилу і гранул діаметром менше
Корки 2 Топ. Використовуючи відходи виробництва
після витинання із пластів корку елітної продукції, можна виробляти інші види корків.
Наприклад, корок 2 Топ, тобто корок із двома дисками такої будови: серцевина (агломерований
корок різного розміру) з двох боків якого наклеюють диски товщиною
Коркові пробки
мегакорок «Альтек». Їх виготовляють із дрібного пороху корку діаметром
Агломеравані пробки. Розроблена у 1891 році американцем Джоном Смітом як альтернатива дорогій суцільній пробці. Виготовляють її зі запресованої коркової крихти розміром 3–7 мм. Для виготовлення пробок з агломерату (спресованої коркової маси) застосовують екструзійний метод. Видавлені екструдером довгі циліндри розрізають відповідно до необхідної довжини. Наступні стадії підготовки агломерованої пробки до промислового використання аналогічні етапам обробки суцільної пробки. Її використовують, насамперед, для закупорювання ординарних вин. Термін придатності пробки 1 рік.
Пробки для шампанського
На ринку поширені такі види пробок, (усіх їх пропонує компанія «Натуро-Корк»):
– пробка агломерат. За якістю і технологією виробництва аналогічна винній пробці, відрізняється тільки розміром;
– пробка агломерат із натуральною кільцеподібною прокладкою. Технологія виробництва аналогічна технологій 2 Топ, тільки прокладки наклеюють з одного боку;
– пробка агломерат з двома натуральними кільцевидними прокладками. Ця пробка найвищої якості для шампанського. Структура пробки така: на агломеровану серцевину наклеюють дві натуральні прокладки, що забезпечує бездоганне закупорювання шампанського. Усі корки за естетичним класом якості поділяють на А та Б.
Синтетична пробка «Нукорк»
Це найкраща синтетична пробка, яку виробляють в Австралії, і за обсягами продажу вона посідає перше місце в світі. «Нукорк» – синтетичний корок екструдат високої якості, має щільну, своєрідну структуру, яку виробляють із найкращих полімерів, схвалених FDA та EU. Термін придатності пробки 4 роки, її можна використовувати на усіх сучасних лініях розливу.
Синтетичні пробки виготовляють методом екструзії або інжекційного пресування. Використовують широкий спектр полімерних матеріалів: від поліетилену до термопластичних еластомірів. До переваг полімерної пробки відносять, насамперед, низьку вартість.
За такого розмаїття вибору форм і вартості коркової продукції кожен винороб має можливість закупорити вино, «шампанське» чи інший продукт, зберігаючи його властивості, виплекані природою.
Мар’яна ШУСТИК
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Вишукана колекція добірних ароматів
Ароматизатори застосовують практично в усіх сферах харчової промисловості. Найпопулярніші вони є у кондитерській, молочній, напоєвій галузях та при виробництві напівфабрикатів. Більшість ароматизаторів на українському ринку – це імпортована продукція. Та останнім часом вітчизняне виробництво набирає обертів, і наша продукція стає активним гравцем ринку.
Безпека продукції – вимога безкомпромісна?
Актуальність сертифікації з системою НАССР Європейський Союз визнав безпеку харчових продуктів одним із головних пріоритетів своєї політики. Активна робота у сфері безпеки харчової продукції в Європі розпочалася на початку ХХІ століття, коли у 2002 р. заснували Європейське агентство з безпеки харчових продуктів, основними завданнями якого є надання незалежних наукових висновків, збір і аналіз даних про будь-які потенційні або наявні ризики та підтримка постійного діалогу з громадськістю.
16/08/2016
|
130
|
15/08/2016
|
114
|